Dziś mamy 11 sierpnia 2020, wtorek, imieniny obchodzą:

30 grudnia 2019

Świąteczny nastrój spotkania. Wszyscy poczuli klimat świąt

fot. Ewa Socha

fot. Ewa Socha

20 grudnia br. w Szkole Podstawowej w Sipiorach odbyła się # wigilia, na którą przybyli zaproszeni goście, dyrekcja szkoły, nauczyciele, pracownicy obsługi, uczniowie, a także rodzice.

W świąteczny nastrój wprowadziły nas dzieci z klas młodszych wykonując piosenkę "Do Betlejem", zaśpiewaną do melodii znanego utworu "Despacito". Następnie wykonały układ taneczny pt. "Taniec dla Świętego Mikołaja". Występ został przygotowany przez Panią Julitę Rybacką-Stróżyk.

Stałymi elementami tejże uroczystości jest łamanie się opłatkiem wszystkich zgromadzonych w sali gimnastycznej, składanie życzeń świątecznych i noworocznych, poczęstunek, upominki dla dzieci od Świętego Mikołaja, życzenia od Pani dyrektor, Iwony Musiał dla całej społeczności szkolnej. Nowością były życzenia przekazane przez Samorząd Uczniowski.

Ponadto mogliśmy obejrzeć widowisko słowno-muzyczne pn. "Idą, idą… Święty Józef z Matką Boską". Młodzi artyści to uczniowie z klasy ósmej i szóstej, którzy wspaniale wcielili się w role: Maryi, Świętego Józefa, Pasterzy, Aniołów i Dzieci.

Scenariusz jasełek przeplatano wspólnym kolędowaniem. Koordynatorem przedsięwzięcia była Pani Ewa Socha. Odświętna dekoracja dodawała uroku szkolnej uroczystości. Poczuliśmy klimat Wigilii i Świąt Bożego Narodzenia.

materiał: Ewa Socha

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 4 3

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Meksyk na talerzu. Poznaj tajniki wyrazistej kuchni meksykańskiej

Meksyk to kraj o bardzo bogatej historii, kulturze, a jego barwny folklor jest rozpoznawalny #na całym świecie. Wszystkie te cechy można również przypisać meksykańskiej kuchni, która w 2010 roku została wpisana na listę niematerialnego dziedzictwa kulturowego UNESCO. Decyzja o tym zapadła nie tylko na podstawie wyjątkowych receptur, lecz także ze względu na tradycyjne obrzędy i całą kulturę jedzenia, która powoduje, że każdy meksykański posiłek może zamienić się w huczną uroczystość. Sprawdźcie, co sprawia, że lokalne przepisy stały się światowym fenomenem.

(czytaj więcej)
0

Gry i aplikacje Bezpieczny Przejazd. Sprawdź swoją wiedzę

Wakacyjne podróże ciekawe i bezpieczne z grami i aplikacjami Bezpieczny Przejazd. Dostęp #do informacji demaskujących fake newsy na temat zachowania na przejazdach. Tak PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zachęcają dzieci, młodzież i dorosłych do rozszerzania wiedzy, która zapewni bezpieczne korzystanie z przejazdów kolejowo-drogowych. Działania prowadzone są w ramach kampanii społecznej Bezpieczny Przejazd.

(czytaj więcej)