Dziś mamy 20 maja 2019, poniedziałek, imieniny obchodzą:

07 listopada 2018

Świat który rozwesela i bawi. Pojawiły się wróżki, piraci i bajkowe stwory

fot. pow

fot. pow

5 listopad to Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. W tym dniu przedszkolaki z Samorządowego # Przedszkola nr3 im. Wandy Chotomskiej włączyły się w obchody tego święta.

W przedszkolu pojawiły się pięknie wystrojone królewny, wróżki, piraci i różne bajkowe zwierzęta. Jest to bowiem święto wszystkich bajkowych postaci i dobry moment, aby przypomnieć sobie część z nich. Bajki towarzyszą dzieciom od najmłodszych lat, rozweselają i bawią, oswajają dziecięce lęki, ale też przekazują ważne prawdy życiowe. Czasem stanowią wzór do naśladowania a czasem pomagają dzieciom rozpoznać zło.

             Celem obchodów tego święta była promocja  czytelnictwa. Przedszkolaki przebrane za  ulubione postacie ze swoich bajek  słuchały fragmentów  czytanej literatury . Były zabawy, zagadki, konkursy i skojarzenia. Dzieci wykazały się  dużą znajomością treści bajek i baśni, tych znanych i mniej znanych. Taki dzień , jak Święto Postaci Bajkowych  to czas , kiedy dzieci przebrane za swoje ulubione postaci mogą poczuć się , jak w bajce.

Za rok znów powitamy naszych bajkowych gości. Dziękujemy Rodzicom za wkład włożony w przygotowanie strojów dla swoich pociech, prezentowały się bajkowo.

materiał : Samorządowe Przedszkole nr3 im. W. Chotomskiej w Szubinie

Oceń artykuł: 1 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Żel UV 5ml
7,50PLN
Metkownice
od 179PLN
Wypożyczalnia samochodów
Gimnastyka korekcyjna
Meblościanka z oferty firmy FADOME
Sypialnia w ciemnym, orzechowym kolorze
Botox
Prowadzenie kadr i płac dla firm
od 50PLN
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Jak zrobić murowany grill?

Grillowanie to jeden z przyjemniejszych sposobów na plenerowy wypoczynek. Miły czas w gronie znajomych smakuje najlepiej, gdy stoły zastawione są pieczonymi na grillu mięsami, rybami i warzywami. Na rynku znajdziemy wiele przenośnych urządzeń do grillowania, ale miłośnicy takiej formy wypoczynku z pewnością powinni pomyśleć o czymś więcej – o zbudowaniu własnego grilla. Jak to zrobić i dlaczego warto?

(czytaj więcej)