Dziś mamy 18 lipca 2018, środa, imieniny obchodzą:
24 czerwca 2018

Sukces Karoliny Nowak. Została laureatką wojewódzkiego konkursu

fot. powierzone

fot. powierzone

Dnia 12 czerwca w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu odbył się finał wojewódzki konkursu # wiedzy z historii polskiego żeglarstwa morskiego pn. Kurs na Horn.

Miło nam poinformować, że tegoroczna absolwentka I Liceum Ogólnokształcącego im. B. Krzywoustego z Nakła, Karolina Nowak została laureatką i wygrała pięciodniowy rejs po Morzu Bałtyckim. Wygranie finału wojewódzkiego otwiera drogę Karolinie do walki o główna nagrodę szczebla ogólnopolskiego tj. opłynięcie pod żaglami Przylądka Horn. Finał ogólnopolski odbędzie się w styczniu 2019 roku.

Projekt „Kurs na Horn” to program edukacyjno-wychowawczy łączący edukację morską i historyczną z morskim kształtowaniem charakterów. Jest to kilkuetapowy konkurs, w którym należy wykazać się wiedzą o polskiej historii morskiej i dokonaniach polskich żeglarzy kaphornorów. W ubiegłym roku w konkursie wzięło udział ponad 4000 uczniów.

Uczniowie I LO im B. Krzywoustego z Nakło w programie Bractwa Kaphornowców biorą udział od początku i w styczniu 2019 roku w finale ogólnopolskim obok Karoliny Nowak udział w konkursie wezmą finaliści z poprzednich lat, są to: Maja Senska, Beata Witkowska i Weronika Płaczek. Wszystkie wymienione uczennice swoje żeglarskie pasje rozwijały w Szkolnym Kole Żeglarskim I LO w Nakle, którego opiekunem jest Marcin Kuliński. Serdecznie gratulujemy sukcesów i żeglarsko życzymy „stopy wody pod kilem” a w styczniu POWODZENIA.

Informujemy jednocześnie, że Karolina Nowak nie popłynie w tygodniowym rejsie po Morzu Bałtyckim, ponieważ aktualnie przebywa na pokładzie żaglowca Dar Młodzieży i bierze udział w Rejsie Niepodległości dookoła świata.

materiał: Marcin Kuliński

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

 

Oceń artykuł: 6 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Ludność, urodzenia, zgony, małżeństwa... Sprawdzamy statystyki za 2017 rok

W 2017 r. w województwie kujawsko-pomorskim odnotowano 20,9 tys. urodzeń żywych. #Było to o 1,1 tys. więcej niż w 2016 r. Jednocześnie wzrosła liczba zgonów. W 2017 r. zmarło 21,3 tys. osób – o 727 osób więcej niż w 2016 r.

(czytaj więcej)
0

Dziś Światowy Dzień Emoji. Wyobrażasz sobie bez nich komunikację?

W kalendarzu znajdziemy wiele dziwnych świąt, o których na co dzień nawet nie #pomyślimy. Tymczasem dzisiaj swoje święto obchodzą emoji - co to takiego?

(czytaj więcej)
0

Jak zrobić murowany grill?

Grillowanie to jeden z przyjemniejszych sposobów na plenerowy wypoczynek. Miły czas w gronie znajomych smakuje najlepiej, gdy stoły zastawione są pieczonymi na grillu mięsami, rybami i warzywami. Na rynku znajdziemy wiele przenośnych urządzeń do grillowania, ale miłośnicy takiej formy wypoczynku z pewnością powinni pomyśleć o czymś więcej – o zbudowaniu własnego grilla. Jak to zrobić i dlaczego warto?

(czytaj więcej)