Dziś mamy 22 marca 2019, piątek, imieniny obchodzą:

13 lutego 2018

Styczeń u „Promyczków” i „Mądrych Sów”. Dzieciom zapewniono wiele atrakcji

fot. Przedszkole Słoneczko w Nakle

fot. Przedszkole Słoneczko w Nakle

Miesiąc styczeń to początek nowego roku oraz czas pełen atrakcji dla przedszkolaków w #Przedszkolu Słoneczko w Nakle. W tym miesiącu obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka.

Celem tych zajęć było między innymi rozwijanie zainteresowań czytelniczych wśród dzieci oraz poznanie postaci i przygód Kubusia Puchatka. Tego dnia w grupie „Promyczki” odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców. Była to okazja do świetnej zabawy i mile spędzonego czasu. Dzieci wraz z rodzicami aktywnie  uczestniczyli w zabawach i konkursach. Dodatkowo  rodzice mogli obserwować swoje dzieci na tle grupy oraz ocenić jakość pracy przedszkola. Natomiast przedszkolaki z grupy „Mądre Sowy” uczestniczyły w „Przeglądzie Kolęd i Pastorałek” zorganizowanym przez Przedszkole „Donald” w Nakielskim Ośrodku Kultury. Dzieci miały okazję zaprezentować swoje umiejętności artystyczne na scenie.

Dnia 19 i 22 stycznia, „Mądre Sowy” i „Promyczki” obchodziły „Dzień Babci i Dziadka”. Na tą wyjątkową uroczystość przybyli, bardzo licznie, dziadkowie przedszkolaków. Dzieci bardzo wdzięcznie i szczerze wyraziły swoje przywiązanie i szacunek kochanym Babciom i Dziadkom prezentując program artystyczny oraz wręczając niespodzianki przygotowane w przedszkolu wspólnie ze swoimi paniami. Uroczystość zakończono słodkim poczęstunkiem. Był to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale także dla zaproszonych gości, dzień pełen wzruszeń, uśmiechów, radości.

Kolejną atrakcją w naszej placówce był bal karnawałowy, który zorganizowaliśmy 25 stycznia. Tego dnia  już od rana w przedszkolu dzieci pojawiały się w pięknych strojach. Przebrane były za  bohaterów znanych bajek, w salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, królewny, motylki, rycerzy, piratów, policjantów, Spider-Mana, Batmana, ...  nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich  postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno. W pierwszej kolejności dzieci miały możliwość pozowania do zdjęcia grupowego oraz zdjęć indywidualnych. Następnie wszyscy uczestnicy balu przeszli do sali tanecznej. Kolorowy wystrój wprowadził w radosny nastrój oraz zachęcał wszystkich do wesołej zabawy. Bal umożliwił dzieciom i wychowawcom spędzenie czasu w miłej atmosferze, a wspólna zabawa przyniosła wiele radości. Ostatnią atrakcją dla dzieci w tym miesiącu były zajęcia kulinarne z okazji „Dnia Rogalika”. Dzieci własnoręcznie przygotowały rogaliki, nakładały marmoladę i zwinnie zwijały. Najprzyjemniejszą chwilą było dekorowanie rogalików cukrem pudrem i degustacja.  Przed nami kolejny miesiąc, w który również zadbamy o moc atrakcji.

Materiał: Justyna Gajewska

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 6 6

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Jak zrobić murowany grill?

Grillowanie to jeden z przyjemniejszych sposobów na plenerowy wypoczynek. Miły czas w gronie znajomych smakuje najlepiej, gdy stoły zastawione są pieczonymi na grillu mięsami, rybami i warzywami. Na rynku znajdziemy wiele przenośnych urządzeń do grillowania, ale miłośnicy takiej formy wypoczynku z pewnością powinni pomyśleć o czymś więcej – o zbudowaniu własnego grilla. Jak to zrobić i dlaczego warto?

(czytaj więcej)