Dziś mamy 15 czerwca 2019, sobota, imieniny obchodzą:

11 października 2018

Stumilowy Las w SP nr 2. Urodziny Kubusia Puchatka

fot: pow

fot: pow

Książka o Kubusiu Puchatku, A.A. Milne’a, należy już do klasyki literatury dziecięcej.

Wzruszające przygody: Misia o Bardzo Małym Rozumku, Kłapouchego, Prosiaczka oraz Krzysia w Stumilowym Lesie śmieszą i bawią  dzieci i dorosłych.  Obdarzone ludzkimi cechami zwierzątka, mające niekiedy bardzo filozoficzne podejście do życia, są z czytelnikami od 92 lat.

14 października, wszystkim znany, jako Dzień Edukacji Narodowej, to także dzień narodzin postaci Kubusia Puchatka.  Tego bowiem dnia , w roku 1926, ukazała się książka A.A Milne’a , z  wyjątkowymi  ilustracjami  Ernesta H. Sheparda.

Z tej, tak ważnej czytelniczo,  okazji biblioteka szkolna zorganizowała „Urodziny Kubusia Puchatka dla Uczniów Klas Drugich”. Nietypowym biletem wstępu na tę imprezę czytelniczą były przygotowane przez drugoklasistów kartki z życzeniami urodzinowymi dla Kubusia. Dzieci wspaniale wywiązały się z tego zadania i przyniosły wiele wspaniałych życzeń dla naszego książkowego bohatera. Niektóre z nich zostały odczytane w trakcie trwania uroczystości.

Perypetie przyjaciół ze Stumilowego Lasu stały się też kanwą do wspaniałej zabawy. Kubuś Puchatek zostawił bowiem zgromadzonym dzieciom list, w którym podziękował za życzenia i udostępniał wejście do swojej spiżarni. Tam na uczniów czekały słoiczki i koszyczek z zadaniami  dla  drużyn poszczególnych klas. Należało m.in.: zjeść, jak najszybciej miodek z tubki, nadmuchać baloniki, które misiowi są potrzebne do pozyskiwania miodu; przyczepić , z  chustą na oczach, odnaleziony ogon Kłapouchego. Goście Misia o Bardzo Małym Rozumku odpowiadali też na pytania dotyczące treści książki A.A. Milne’a pt. „ Kubuś Puchatek”.

W zmaganiach konkursowych zwyciężyła drużyna klasy II b, drugie miejsce zajęła klasa II a, trzecie miejsce przypadło drużynie klasy II c. Uczestnicy potyczek w Stumilowym Lesie otrzymali drobne nagrody rzeczowe- zabawne kubeczki z misiami i zeszyty. Dodatkowo rozpisano Konkurs Plastyczny na Najciekawsze Życzenia dla Kubusia Puchatka. Komisja, złożona z uczniów klas siódmych, przyznała ex aequo, dwie pierwsze nagrody dla Majki Koper i Olgi Skowronek z klasy II a.

Miejmy nadzieję, że drugoklasiści z ochotą zaglądać będą na karty książki A.A. MIlna’a pt. „ Kubuś Puchatek ”i zainteresują się kontynuacją jego przygód w książce pt. „ Chatka Puchatka”.

Tekst: A. Miłowska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 4 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Jak zrobić murowany grill?

Grillowanie to jeden z przyjemniejszych sposobów na plenerowy wypoczynek. Miły czas w gronie znajomych smakuje najlepiej, gdy stoły zastawione są pieczonymi na grillu mięsami, rybami i warzywami. Na rynku znajdziemy wiele przenośnych urządzeń do grillowania, ale miłośnicy takiej formy wypoczynku z pewnością powinni pomyśleć o czymś więcej – o zbudowaniu własnego grilla. Jak to zrobić i dlaczego warto?

(czytaj więcej)