Dziś mamy 4 czerwca 2020, czwartek, imieniny obchodzą:

04 kwietnia 2020

Straż Miejska przeszła pod nadzór policji. Walka z wirusem priorytetem

fot. Straż Miejska w Nakle

fot. Straż Miejska w Nakle

W związku z wydaniem decyzji przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji #dotyczącej poddania Straży Miejskich i Gminnych na terenie kraju zwierzchniemu nadzorowi Policji, Wojewoda Kujawsko – Pomorski przesłał pismo do Burmistrza Miasta i Gminy w Nakle nad Notecią polecające, aby od czwartku 2 kwietnia br., Straż Miejska w Nakle nad Notecią organizowała pracę swoich funkcjonariuszy zgodnie z wytycznymi Komendy Powiatowej Policji w Nakle nad Notecią.

Organizacja pracy, to przede wszystkim bieżąca wymiana informacji między służbami oraz wspólne patrole, których priorytetem są działania związane z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

Wspólne patrole policjantów i strażników miejskich polegają między innymi na sprawdzaniu i egzekwowaniu przestrzegania nowych przepisów porządkowych w zakresie zwalczania rozprzestrzeniania się epidemii. Funkcjonariusze kontrolują parki, skwery, place zabaw, placówki handlowe  i wszelkie inne miejsca, gdzie mogą gromadzić się osoby łamiące przepisy dotyczące zakazu zgromadzeń, co stanowi niebezpieczeństwo rozprzestrzeniania się wirusa. Osoby niestosujące się do wytycznych muszą liczyć się z konsekwencjami, w tym wysokimi grzywnami.

Współpraca między Strażą Miejską a Policją zawsze istniała, natomiast w obecnej chwili jest ona bardziej sformalizowana. Nakielska Straż Miejska już od kilku tygodni  zaangażowała się do realizowania zadań związanych z trwającą epidemią. Wszystkie  patrole były kierowane właśnie do wsparcia działań związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

Materiał: Agnieszka Warmke

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie.

Oceń artykuł: 19 11

Czytaj również

udostępnij na FB
0

O Stowarzyszeniu Oficerów Więziennictwa. Czym się zamuje?

Przyglądamy się bliżej działalności Stowarzyszenia Oficerów Więziennictwa. Jaka jest jego #historia? Jakie stawia sobie cele? Do czego dąży w swoich działaniach?

(czytaj więcej)
0

Dzień Różnorodności Biologicznej. Dlaczego należy dbać o każdy gatunek?

Środowisko naturalne w ostatnich dekadach musi mierzyć się z wieloma wyzwaniami.# Niestety, za część tych problemów odpowiada człowiek i jego działalność, prowadząca m.in. do intensyfikacji efektu cieplarnianego. Obchodzony z inicjatywy ONZ Międzynarodowy Dzień Różnorodności Biologicznej (22 maja) to dobry moment, by zauważyć, że każdy z nas może przeciwdziałać negatywnym zmianom w światowym ekosystemie.

(czytaj więcej)
0

Każdy może zostać szefem kuchni. Wystarczą produkty i pomysł

Czas spędzany w domu i utrudniony dostęp do niektórych produktów, mogą okazać się #źródłem ciekawych pomysłów. Okazuje się, że w na co dzień niedocenianych zasobach domowej spiżarni, drzemie niemały potencjał. O tym, jak własną kuchnię zamienić w prawdziwą fabrykę smakołyków rozmawiamy z Jakubem Kuroniem – szefem kuchni i ekspertem kulinarnym.

(czytaj więcej)
0

Zdrowe odżywianie podczas pracy zdalnej. Przepis na sałatkę w stylu toskańskim

Pomimo cyklicznego znoszenia obostrzeń wielu z nas wciąż pracuje w trybie #zdalnym. A to z kolei stanowi nie lada wyzwanie dla naszej codziennej diety. Inaczej bowiem komponujemy menu zabierane do firmy, inaczej podejść należy do planowania posiłków, pracując w domowym zaciszu. W obu jednak przypadkach kluczem jest zbilansowana dieta, zapewniająca siłę i energię na cały dzień intensywnej pracy.

(czytaj więcej)