Dziś mamy 11 grudnia 2019, środa, imieniny obchodzą:

27 listopada 2019

Straż Miejska apeluje. Nie bądźmy obojętni na los bezdomnych

Coraz niższe temperatury, które obecnie odczuwamy, są szczególnie trudne dla #osób bezdomnych. W okresie zimowym osoby te są narażone na wiele niebezpieczeństw, takich jak: wychłodzenie organizmu, odmrożenia części ciała, a w rezultacie utratę zdrowia, a nawet i życia.

W związku ze zbliżającą się zimą Straż Miejska w Nakle nad Notecią wzorem lat ubiegłych współpracuje z pracownikami socjalnymi Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, z którymi przeprowadza kontrole miejsc przebywania osób bezdomnych na terenie całej gminy Naklo. Ponadto funkcjonariusze podczas patroli regularnie sprawdzają koczowiska, pustostany, działki, altanki śmietnikowe oraz dworce. Osoby bezdomne często zmieniają miejsce przebywania, dlatego nie o wszystkich miejscach wiemy. Zwracamy się z prośbą do mieszkańców nakielskiej gminy o wszelkie informacje dotyczące osób, które mogą potrzebować pomocy. Zgłoszenia prosimy kierować osobiście w siedzibie straży miejskiej przy ul. gen. H. Dąbrowskiego 50 lub pod numerami telefonów: 52-386-05-98, alarmowy: 986.

Materiał: Agnieszka Warmke

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 2 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Mikołaj na zakupach. Co też sprezentować dzieciom?

To pytanie zadaje sobie co roku niejeden Mikołaj. Co też sprezentować dzieciom?# Gra komputerowa lub na konsolę, a może nowoczesna zabawka – to bardzo popularne upominki. Jak je wybrać, by nie tylko się spodobały, ale i nie zaszkodziły?

(czytaj więcej)
0

Sezon grzewczy trwa. Jak ograniczyć wpływ smogu na zdrowie?

Jesienno-zimowe chłody oznaczają rozpoczęcie sezonu grzewczego. Choć liczba # nieekologicznych „kopciuchów” z roku na rok maleje, nadal w wielu częściach kraju powietrze staje się trujące. Mimo podejmowanych na poziomie rządowym i samorządowym działań antysmogowych, warto samemu zatroszczyć się o jakość tego, czym oddychamy każdego dnia.

(czytaj więcej)
0

Przedświąteczne podróże. O czym pamiętać, lecąc pierwszy raz samolotem?

Okres świąteczno-noworoczny to czas lotniczego szczytu # pasażerskiego. Podróżujemy zarówno do naszych rodzin, jak i na wypoczynek w egzotyczne zakątki świata.

(czytaj więcej)
0

Imieninowy maraton w toku. Ciekawostki o Barbarach i Mikołajach

Byli Andrzeje. Trudno więc nie napisać o Barbarach i Mikołajach, czyli tegotygodniowych solenizantach. Jesteście ciekawi, co też na ich temat znaleźliśmy w naszych źródłach?

(czytaj więcej)