Dziś mamy 29 marca 2024, piątek, imieniny obchodzą:

12 lutego 2019

Stawiamy na rozwój terytorialsów w 8 Kujawsko-Pomorskiej BOT

fot.pow

fot.pow

W lutym w 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej odbył się cykl spotkań# z przedstawicielami Ośrodka Aktywizacji Zawodowej w Krakowie.

Spotkania przedstawicielskie miały na celu przedstawienie oferty bezpłatnego wsparcia i udziału żołnierzy OT, pracowników wojska, byłych żołnierzy zawodowych oraz rodzin wojskowych w szkoleniach finansowanych z budżetu Unii Europejskiej.

Projekt „Przygotowani do zmian”  realizowany jest przez Ośrodek Aktywizacji Zawodowej

w Krakowie w ramach partnerstwa z Europejskim Towarzystwem Inicjatyw Obywatelskich oraz przy współpracy z Ośrodkiem Aktywizacji Zawodowej w Bydgoszczy. Przedsięwzięcie finansowane jest z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego - Wiedza-Edukacja-Rozwój.

Bezpłatne wsparcie  polega na doradztwie zawodowym z przygotowaniem „Indywidualnego Planu Działania”, poradnictwie, z określeniem ścieżki szkolenia zawodowego plus pośrednictwo pracy (dodatkowo staże), jak również ścieżka działalności gospodarczej.

W odniesieniu do szkolenia zawodowego plus pośrednictwo pracy (opcjonalnie staż) oferowane są szkolenia w zakresie:
- prawo jazdy kat. C plus kwalifikacje na przewóz rzeczy;
- prawo jazdy kat. D plus kwalifikacja na przewóz osób;
- spawanie MAG i TIG;
- operator kontroli lotnisk;
- operator dronów;
- operator koparko-ładowarki;
- wyburzanie metodą wybuchową;
- operator koparko-ładowarki;
- programowanie i grafika komputerowa;
- operator lub technolog CNC (obrabiarki numeryczne);
- staże zawodowe;
- otwarcie własnej działalności gospodarczej i bezzwrotne wsparcie finansowe oraz roczne stypendium w wysokości 1000 zł.

WSZYSTKIE ZAPLANOWANE SZKOLENIA SĄ BEZPŁATNE I KOŃCZĄ SIĘ UPRAWNIENIAMI PAŃSTWOWYMI.

Udział w bezpłatnych szkoleniach oferowanych w projekcie daje duże możliwości w zakresie podniesienia kwalifikacji zawodowych, uaktualnienia posiadanych, a także zdobycia nowych umiejętności i specjalności poszukiwanych na rynku pracy, a przede wszystkim wykorzystanie tych kwalifikacji w służbie wojskowej. Wszelkie informacje na temat projektu znajdują się na stronie internetowej www.oazkrakow.wp.mil.pl

Kim jest statystyczny Terytorials?

Żołnierze Terytorialnej Służby Wojskowej są ludźmi młodymi, blisko 70% żołnierzy jest

w wieku 35 lat oraz mniej. Ponad 40% żołnierzy posiada wykształcenie techniczne, ponad 33% wykształcenie ogólne, a 15% wykształcenie humanistyczne.

Po 3% żołnierzy TSW posiada wykształcenie prawnicze oraz medyczne. Zebrane do tej pory dane wskazują również, że ponad 60% żołnierzy TSW posiada stałe zatrudnienie (umowę o pracę). Dodatkowo, w formacji ponad 15% żołnierzy to studenci różnych kierunków.

Gdzie należy się zgłosić?

Osoby zainteresowane służbą w 8  Kujawsko-Pomorskiej BOT swoje pierwsze kroki powinni kierować do Wojskowych Komend Uzupełnień w Bydgoszczy, Brodnicy, Grudziądzu, Inowrocławiu, Toruniu i we Włocławku. Jako pierwszy sformowany został batalion toruński, który do czasu utworzenia kolejnych batalionów, będzie przyjmował chętnych z całego województwa kujawsko-pomorskiego. Docelowo będzie on liczył około 700 żołnierzy pełniących Terytorialną Służbę Wojskową. Około 10% personelu batalionu będą stanowili żołnierze zawodowi. 

materiał: por. dr Diana Warchocka rzecznik prasowy 8 Kujawsko-Pomorska Brygada Obrony Terytorialnej

Oceń artykuł: 12 12

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (4) Zgłoś naruszenie zasad

    • 4 (8)

    krajan, w dniu 12-02-2019 16:21:06 napisał:

    Dlaczego w XXI wieku mamy się bawić w wojska? Od takich celów są szkoły i uczelnie.Od sprzątania po kataklizmach powinna być obrona cywilna,OSP czy policja.Komu zależy na tworzeniu takich jednostek? Tylko nowoczesne, wyszkolone wojska zawodowe może sprostać obecnym zagrożeniom. W powiecie i województwie są nie sprzątnięte lasy po katakliźmie, warto ich do tych celów wykorzystać. Wydawanie naszych pieniędzy na pseudo obronę to marnotrawstwo.Wystarczy zwiększyć środki na wojska zawodowe, oświatę,OSP i obronę cywilną i problem rozwiązany.Bezrobotni zamiast do OTK powinni szukać pracy a nie szpanować po wioskach w mundurach ponoć w Polsce nie ma bezrobocia.

    odpowiedz

    • 0 (2)

    ...., w dniu 12-02-2019 19:19:35 napisał:

    Śmieszne jest to ile funduszy pochłania ta cała obrona terytorialna. Za chwilę zaczną znikać OSP bo oczywiście nikt od paru lat nie widzi problemu i wtedy wszyscy będą szlochać i to gorzko.

    odpowiedz

    • 0 (2)

    Tede, w dniu 12-02-2019 20:49:06 napisał:

    Żenua. " Terytorialsi" ja pier...le. to brzmi jak wojska marines

    odpowiedz

    • -1 (3)

    Obserwator1, w dniu 13-02-2019 10:21:29 napisał:

    Bardzo dobrze że są. Popieram

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!



LOKALNY HIT

Szkolenie z pierwszej pomocy
49PLN
Budowa hal
Szkolenia bhp okresowe
od 70PLN
Konstrukcje stalowe
Szkolenie z HACCP
59PLN
Usługi pełnienia stanowiska Inspektora Ochrony Danych Osobowych
Analiza stanu bhp w firmie
od 50PLN
Zezwolenie na transport odpadów
od 2000PLN
0

Prawo pocztowe. Prezydent podpisał nowelizację ustawy

Ustawa umożliwia przekazanie Poczcie Polskiej# 2,052 mld zł dotacji na finansowanie kosztu netto obowiązku świadczenia usług powszechnych w latach 2021-2024 r.

(czytaj więcej)
0

Dzisiaj Wielki Piątek. Czas smutku, żałoby i skupienia

Wielki Piątek jest czasem powagi, smutku, żałoby i skupienia#. W kościele tego dnia nie odprawia się mszy św., tylko ma miejsce wieczorna Liturgia Męki Pańskiej. Najważniejszym jej elementem jest adoracja krzyża. Wierni podchodzą do krucyfiksu, przyklękają i symbolicznym ucałowaniem wyrażają przyjęcie odkupienia Jezusa. Liturgię wielkopiątkową kończy przeniesienie Najświętszego Sakramentu z ciemnicy do tak zwanego Grobu Pańskiego upamiętniającego złożenie do grobu ciała Chrystusa. Grób Pański stanowi ważny element Wielkiego Piątku i jego przygotowywanie jest szczególnie polskim zwyczajem. W grobach tych są często symbole narodowe oraz nawiązania i aluzje do aktualnych wydarzeń oraz problemów społecznych.

(czytaj więcej)
0

Prawdziwy test umiejętności. Zgrupowanie zwane "pętlą taktyczną"

Żołnierze kompanii logistycznej #8. Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej, którzy w minionych 14 dniach odbywali szkolenie zintegrowane na poligonie w Łojewie, pomyślnie zakończyli końcowy egzamin podsumowujący znajomość wojskowej wiedzy praktycznej doskonalonej podczas tego zgrupowania poligonowego zwany „pętlą taktyczną”.

(czytaj więcej)
0

Pod Bydgoszczą wylądowało UFO? Tajemniczy spodek pod lasem

- To spodek obcej cywilizacji, UFO, a może to jakieś urządzenie szpiegowskie# z innego kraju? - spekulują mieszkańcy Tarkowa Dolnego w powiecie bydgoskim na widok dziwnego pojazdu, który stanął na jednej z łąk pod lasem w powiecie bydgoskim.

(czytaj więcej)