Dziś mamy 18 stycznia 2020, sobota, imieniny obchodzą:

08 grudnia 2019

Sprawdzian dla młodych pływaków. Sprawdzono ich wytrzymałość

fot. Paweł Juszczak

fot. Paweł Juszczak

Dnia 25 – 26 listopada 2019 roku na Krytej Pływalni Naquarius w # Nakle nad Notecią odbył się Ogólnopolski Sprawdzian Wytrzymałości i Wszechstronności w Pływaniu Dzieci 11 i 12 lat.

Zawody zorganizowane zostały przez UKS Czwórka Nakło z ramienia Kujawsko Pomorskiego Związku Pływackiego i są formą kontroli wytrenowania zawodników i obejmują swym zasięgiem wszystkich chcących liczyć się w Polsce zawodników.

Tylko i wyłącznie ta próba daje możliwość wystartowania w czerwcowych zawodach w Gorzowie Wielkopolskim. Pierwszego dnia Nasi zawodnicy podjęli próbę wytrzymałości i mieli do pokonania dystans 400 lub 800m.

Dnia następnego czekała na nich wszechstronność na dystansie 200m stylem zmiennym. Łącznie w próbie uczestniczyło 12 pływaków z rocznika 2007 i 2008, Są to uczniowie ZSP nr 4 w Nakle nad Notecią oraz SP nr 2 w Nakle.

Gratulujemy osiągniętych rezultatów i życzymy powodzenia na następnych zawodach.

materiał: Paweł Juszczak

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 4 0
Pliki do pobrania
WYNIKI.pdf

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Bydgoszcz walczy o tytuł Najlepszego Europejskiego Celu Podróży

Bydgoszcz to jedyne polskie miasto nominowane do udziału w prestiżowym konkursie #o tytuł Najlepszy Europejski Cel Podróży 2020 (European Best Destination 2020), o który ubiega się m.in. Praga, Madryt, Wiedeń czy Rzym.

(czytaj więcej)
0

Wielu Polaków ma nadmierną masę ciała. Czy liczenie kalorii ma znaczenie?

Zdrowe odżywianie, regularne ćwiczenia fizyczne, detoks sokowy, oczyszczanie,# joga… W dzisiejszych czasach w poszukiwaniu zdrowia i szczupłej sylwetki łatwo się pogubić! W internecie znajdziemy milion rozwiązań, jednakże która z receptur na piękno i zdrowie okaże się skuteczna? Jak wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego większość dorosłych Polaków ma nadmierną masę ciała. W 2014 roku problem ten dotyczył 62% dorosłych mężczyzn i prawie 46% dorosłych kobiet. Czy stara jak świat metoda liczenia kalorii może być pomocna?

(czytaj więcej)
0

Ciemieniucha u niemowlaka. Po czym ją poznać i jak się jej pozbyć?

Ciemieniucha jest jedną z najczęstszych przypadłości okresu niemowlęcego. #Najczęściej pojawia się w okolicy owłosionej skóry głowy i na brwiach. Wbrew obiegowym opiniom nie jest wynikiem niedbałości rodziców o higienę maluszka. Powoduje ją zbyt intensywna praca gruczołów łojowych, które ostatecznie ulegają zaczopowaniu, a zasychający łój tworzy grubą, łuskowatą skorupkę na skórze dziecka. Co warto wiedzieć i jak sobie radzić z ciemieniuchą odpowiada położna Renata Lustyk, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

Jak utrzymać porządek w nowym roku? Poznaj 5 trików na odświeżenie domu

Nie przepadasz za sprzątaniem, ale lubisz, kiedy w domu wszystko jest w # porządku? Chociaż nie istnieje żaden magiczny sposób na to, aby porządek robił się sam, to okazuje się, że wcale nie musisz spędzać na walce z bałaganem długich godzin.

(czytaj więcej)