Dziś mamy 15 czerwca 2019, sobota, imieniny obchodzą:

01 stycznia 2019

Spotkanie z dzielnicowym w szkole w Witosławiu

fot. pow

fot. pow

Asp. Szymon Kujawa dzielnicowy z mroteckiego komisariatu odwiedził dzieci w Szkole Podstawowej# w Witosławiu i opowiadała im o bezpieczeństwie w ruchu drogowym, zasadach kontaktu z nieznajomymi oraz odpowiedzialności prawnej nieletnich.

Dzielnicowy z Komisariatu Policji w Mroczy odwiedził uczniów Szkoły Podstawowej w Witosławiu by porozmawiać z nimi o bezpieczeństwie. Zajęcia przeprowadzono w dwóch grupach wiekowych, a tematyka zajęć dostosowana była do odbiorców.

Najmłodszym z klas „0” asp. Szymon Kujawa opowiadał o przepisach ruchu drogowego. Szczególnie zwracał uwagę na przestrzeganie tych przepisów, które mają bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo dzieci poruszających się po drogach. Przypominał, że należy korzystać z wyznaczonych przejść dla pieszych, nie można wykorzystywać drogi do zabaw, ani po niej biegać. Dzielnicowy przypominał też, jak dzieci powinny zachować się w sytuacji, kiedy zostaną zaczepione przez osobę nieznajomą. Przestrzegał jednocześnie, aby nie przyjmować żadnych prezentów czy poczęstunków od nieznajomych.

Mowa była także o bezpieczeństwie dzieci podczas nadchodzących ferii zimowych. Policjant przypominała zasady bezpiecznego wypoczynku, zwracała uwagę, że dzieci nie powinny oddalać się od swoich rodziców, ani wymyślać zabaw, które zagrozić mogą ich bezpieczeństwu.

Z uczniami z klas starszych policjant również rozmawiał na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz bezpiecznego spędzania ferii. Prócz tego dzielnicowy omówił tematykę odpowiedzialności prawnej nieletnich za popełniane czyny karalne oraz demoralizację.

materiał: podkom. Justyna Andrzejewska

Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Dziękujemy za dodanie opinii. Niebawem pojawi się na stronie.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Meble w kolorze Dąb Szary Sonoma / Brązowy Połysk
Stół z blatem szklanym + krzesła
Fotokubek z łyżeczką i kolorowym wnętrzem
34,90PLN
Kasa fiskalna Novitus NANO E
1290 nettoPLN
Usługi prowadzenia ksiąg rachunkowych
od 50PLN
Baterie
od 0,90PLN
Botox i wypełniacze
Meble pokojowe
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Jak zrobić murowany grill?

Grillowanie to jeden z przyjemniejszych sposobów na plenerowy wypoczynek. Miły czas w gronie znajomych smakuje najlepiej, gdy stoły zastawione są pieczonymi na grillu mięsami, rybami i warzywami. Na rynku znajdziemy wiele przenośnych urządzeń do grillowania, ale miłośnicy takiej formy wypoczynku z pewnością powinni pomyśleć o czymś więcej – o zbudowaniu własnego grilla. Jak to zrobić i dlaczego warto?

(czytaj więcej)