Dziś mamy 16 czerwca 2019, niedziela, imieniny obchodzą:

25 czerwca 2019

Spotkanie z Krzesimirem Dębskim

fot.pow

fot.pow

Burmistrz Kcyni Marek Szaruga zaprasza w dniu 25 czerwca o g. 17.30 na wyjątkowe spotkanie z wyjątkowym gościem. Gościć będziemy w Kcyni Krzesimira Dębskiego - kompozytora, dyrygenta, skrzypka jazzowego, który opowie nam o swojej rodzinnej historii, naznaczonej piętnem rzezi wołyńskiej.

Pan Krzesimir Dębski w 2016 r. wydał książkę "Nic nie jest w porządku. Wołyń - moja rodzinna historia", w której opisał losy swoich bliskich - dziadków i rodziców, uczestników tragicznych wydarzeń z 1943 roku. W trakcie spotkania będzie okazja do zakupu książki. Wstęp - jak zwykle na wszystkie spotkania, które organizuje Dźwiękowe Archiwum Kcyni - bezpłatny.

Organizacja spotkań poświęconych rzezi wołyńskiej jest dla Dźwiękowego Archiwum Kcyni o tyle istotna, że również mieszkańcy naszej gminy byli uczestnikami tragicznych wydarzeń i wciąż noszą w sobie pamięć o tamtych chwilach. Po wojnie, w 1945 roku na teren gminy Kcynia dotarli repatrianci ze Wschodu, którzy wcześniej zamieszkiwali tereny obecnej Ukrainy i Białorusi. Wielu z nich cudem uniknęło śmierci z rąk Ukraińców. Przypominamy, że w ubiegłym roku w lipcu naszymi gośćmi byli Magdalena i Maksymilian Rigamonti, autorzy książki "Echo", opisującej miejsca, w których znajdowały się polskie wsie. Warto w tym miejscu dodać, że książka "Echo" w tym roku została uznana za najlepszą fotograficzną książkę roku (The Photo Book of the Year) w konkursie Pictures of the Year International. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w spotkaniu z p. Krzesimirem Dębskim.

materiał: Justyna Makarewicz

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Jak zrobić murowany grill?

Grillowanie to jeden z przyjemniejszych sposobów na plenerowy wypoczynek. Miły czas w gronie znajomych smakuje najlepiej, gdy stoły zastawione są pieczonymi na grillu mięsami, rybami i warzywami. Na rynku znajdziemy wiele przenośnych urządzeń do grillowania, ale miłośnicy takiej formy wypoczynku z pewnością powinni pomyśleć o czymś więcej – o zbudowaniu własnego grilla. Jak to zrobić i dlaczego warto?

(czytaj więcej)