Dziś mamy 19 kwietnia 2024, piątek, imieniny obchodzą:

15 lipca 2018

Spotkanie z Agnieszką Olejnik. Pisarka opowiedziała o swojej twórczości

fot. powierzone

fot. powierzone

11 lipca 2018r. o godzinie 16.00 w Sali Gminnego Centrum Kultury i Biblioteki w # Kcyni odbyło się spotkanie z autorką książek z dziedziny tzw. literatury kobiecej – Agnieszką Olejnik.

Pisarka opowiedziała o swojej przygodzie z pisaniem i inspiracjach do  ich napisania.

Agnieszka Olejnik to polska pisarka specjalizująca się w literaturze kobiecej.  

Jej powieści, wśród których można znaleźć takie tytuły jak „A potem przyszła wiosna”, „Dziewczyna z porcelany” oraz „Ławeczka pod bzem”, opowiadająceo tematach bliskich wielu kobietom, takich jak związki, szukanie własnej drogi i podejmowanie niełatwych życiowych decyzji, cieszą się uznaniem wśród szerokiego grona czytelniczek. Agnieszka Olejnik jest z wykształcenia polonistką, anglistką i pedagogiem – pracuje w wyuczonym zawodzie w jednej ze szkół podstawowych. Jako zapalona podróżniczka, w przeszłości odbyła wiele niezwykłych, zagranicznych podróży po najróżniejszych zakątkach Europy. Przemierzyła, między innymi, całą Skandynawię, łącznie z norweskim przylądkiem Nordkapp – najdalej wysuniętym na północ punktem Europy dostępnym dla turystów, a także Estonię, Bośnię, Czarnogórę i Sycylię. Mimo że lubi dalekie wypady, jest także zakochana w polskich Tatrach. Do jej hobby w czasach młodości zaliczyć można było szybownictwo – co odziedziczyła w genach, ponieważ wielu członków jej rodziny jest związanych z lotnictwem – oraz zwiedzanie jaskiń, w szczególności tych położonych w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej.

Swoją pisarską karierę Agnieszka Olejnik rozpoczęła w 2007 roku, kiedy to wysłała swoją pierwszą książkę, zatytułowaną „Awantura w bajkach”, na konkurs „Cała Polska czyta dzieciom”, zorganizowany przez Fundację ABC XXI. Opowieść ta została wyróżniona przez jury. Niedługo potem ukazała się drukiem druga powieść pisarki skierowana do dzieci i młodzieży. Nosi ona tytuł „Ava i Tim. Droga na północ” i należy do gatunku fantasy. Opowiada ona o fascynującej, pełnej trudów wędrówce dwojga młodych ludzi z odrębnych, równoległych światów.

Pierwszą powieścią z gatunku literatury kobieciej w dorobku Agnieszki Olejnik była książka zatytułowana „Zbłądziłam”. Pomysł na nią wpadł pisarce do głowy w czasie gdy najstarszy z jej synów przeżywał pierwsze zauroczenia. Główną bohaterką „Zbłądziłam” jest szesnastoletnia Majka, a fabuła powieści skupia się na jej wzlotach i upadkach w trudnym okresie wchodzenia w dorosłość oraz demonach z przeszłości, które nie dają jej o sobie zapomnieć.

Inne powieści Agnieszki Olejnik to, między innymi, powieść obyczajowa z elementami romansu i kryminału „Dante na tropie”, wciągająca, trzymająca  w napięciu „Nieobecna” oraz obyczajowa trylogia „Wszystkie smaki życia”, obejmująca tomy „Szczęście na wagę”, „Miłość z nutą imbiru” oraz „Apetyt na więcej”.W życiu prywatnym Agnieszka Olejnik spełnia się jako matka trzech synów. Ma też cztery psy rasy wyżeł weimarski, które, obok literatury i ogrodnictwa, stanowią jej największą pasję. Swoje szczęście i spokojną przystań odnalazła w domu wybudowanym pod starymi dębami na samym skraju lasu. Wolny czas chętnie spędza, fotografując przyrodę, ozdabiając przedmioty metodą decoupage oraz czytając. Na blogu „Barwy i smaki mojego życia” dzieli się z czytelnikami inspiracjami kulinarnymi oraz zdjęciami swojego autorstwa.

materiał: Ilona Kurdelska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 0 3

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Ciekawe miejsca na terenie Leśnictwa Dębogóra. Co warto zobaczyć?

Pogoda nie zachęca wręcz do #wychodzenia na zewnątrz, więc My chcemy Was zachęcić do lektury przy porannej kawie. Tym razem kilka ciekawych miejsc na terenie Leśnictwa Dębogóra.

(czytaj więcej)
0

Rocznica powstania w gettcie warszawskim. Heroiczna walka

Dzisiaj, 19 kwietnia przypada# 81. rocznica powstania w getcie warszawskim.

(czytaj więcej)
0

Edukacyjny piknik z okazji Dnia Ziemi. Wstęp bezpłatny

22 kwietnia 2024 r. po raz pięćdziesiąty czwarty obchodzimy# Dzień Ziemi. To święto ekologiczne, które w tym roku promowane jest hasłem: Planeta kontra plastik. W ramach obchodów Główny Inspektorat Ochrony Środowiska jest współorganizatorem edukacyjnego pikniku na terenie Państwowego Instytutu Geologicznego – PIB.

(czytaj więcej)
0

Ćwiczenia strażaków w Szczecinie. Doskonały obiekt do nauki

W ramach zawartego porozumienia o współpracy #z Politechniką Szczecińską ratownicy OSP JRS wzięli udział w ćwiczeniach zorganizowanych w Akademickim Centrum Szkoleniowym MUSTC.

(czytaj więcej)