Dziś mamy 6 lipca 2020, poniedziałek, imieniny obchodzą:

17 maja 2019

Spotkanie w sprawie zlikwidowanego przejazdu kolejowego. Ustalono dalsze działania

fot.pow

fot.pow

16 maja z inicjatywy Burmistrza Kcyni Marka Szarugi odbyło się spotkanie# dotyczące zlikwidowanego przejazdu kolejowo-drogowego w ciągu drogi wewnętrznej (leśnej) Zabłocie – Dębogórzyn.

W spotkaniu uczestniczyły strony postępowania tj. przedstawiciele Nadleśnictwa Szubin – Nadleśniczy Grzegorz Gust i inżynier nadzoru Kazimierz Stosik, przedstawiciele PKP – Piotr Kwabiszewski dyrektor ZLK w Bydgoszczy oraz Zbigniew Woźniak Naczelnik Sekcji Eksploatacji, a także rolnicy, którzy są grupą najbardziej poszkodowaną w wyniku likwidacji przejazdu oraz pracownicy urzędu. Uczestniczył także Poseł na Sejm RP Eugeniusz Kłopotek, który już wcześniej zapoznał się z tematem i brał udział w wizji lokalnej na miejscu wraz z radnym powiatowym Ryszardem Bagnerowskim. Spotkanie poświęcone było rozwiązaniu sytuacji, w której znalazło się 27 rolników m.in. ze Szczepic, dojeżdżających przez zlikwidowany przejazd do swoich działek. W wyniku decyzji PKP przejazd został fizycznie zlikwidowany i zakończyło to wcześniej wdrożoną przez PKP procedurę, o której poinformowany był właściciel działki tj. Nadleśnictwo Szubin. Utrudnia to w chwili obecnej rolnikom dojazd do ich działek, a Nadleśnictwu – dojazd do drogi pożarowej. Burmistrz Kcyni Marek Szaruga dowiedziawszy się o zaistniałej sytuacji m.in. podczas sesji Rady Miejskiej, mimo, iż Gmina Kcynia nie jest stroną postępowania zaangażował się w rozwiązanie tej sytuacji. Podczas dzisiejszego spotkania ustalono dalsze działania mające na celu przywrócenie tego przejazdu. Rozważano kilka rozwiązań. Na chwilę obecną Gmina Kcynia w partnerstwie z Nadleśnictwem Szubin wystosuje za pośrednictwem Wojewody Kujawsko-Pomorskiego pismo do Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju. Strony wnioskować będą o odstępstwo polegające na utrzymaniu przejazdu typu D na drodze niebędącej drogą publiczną (kategoria D – przejazdy kolejowo-drogowe, które nie są wyposażone w systemy i urządzenia zabezpieczenia ruchu). Zaproponowane rozwiązanie zadawala strony, szczególnie zaś rolników, mimo faktu, że przez najbliższe miesiące, do czasu odpowiedzi Ministra, nie mogą oni korzystać z tego przejazdu. Ustalone decyzje na chwilę obecną rozwiązują sytuację, ale wymagają procedury, która może potrwać kilka miesięcy. Jest jednak w chwili obecnej najbardziej realnym rozwiązaniem. Mimo, iż Gmina Kcynia nie jest stroną postępowania, bowiem przejazd sąsiaduje z terenami Nadleśnictwa i PKP naszą powinnością jest wspierać rolników i rozwiązywać ich problemy – podsumowuje Burmistrz Kcyni Marek Szaruga.

materiał: Anna Duda-Nowicka UM w Kcyni

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 4 6

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Kto stawia kropkę nad i? Wprost czy między wierszami?

Każdego dnia komunikujemy się z innymi ludźmi. Na kształt wiadomości wpływ# ma nie tylko mówiący, ale również słuchacz. To, co słyszy adresat, ale przede wszystkim to, jak odbiera on daną wypowiedź, oddziałuje znacznie na jego reakcję. Jak zatem mówić, by zostać właściwie zrozumianym?

(czytaj więcej)
0

Kolorowo na talerzu. Siła warzyw w codziennej diecie

Istotna rola warzyw w codziennej diecie nie wydaje się nowym i zaskakującym #tematem. Świadomość to jedno, ale co z praktyką?

(czytaj więcej)