Dziś mamy 20 października 2018, sobota, imieniny obchodzą:
12 czerwca 2018

Spotkanie w sprawie ASF. Udział wzięło ponad 50 hodowców trzody chlewnej

fot. UM Szubin

fot. UM Szubin

11 czerwca (poniedziałek) w świetlicy wiejskiej w Królikowie odbyło się z inicjatywy Burmistrza #Szubina spotkanie informacyjne dla rolników hodujących trzodę chlewną na terenie gminy Szubin dotyczące metod ograniczenia ryzyka wystąpienia Afrykańskiego Pomoru Świń (ASF) na terenie powiatu nakielskiego.

Szkolenie prowadziły przedstawicielki Powiatowej Inspekcji Weterynaryjnej – Pani Daria Figura oraz Pani Katarzyna Kubińska – odpowiedzialne za kontrolę gospodarstw rolnych pod kątem wdrażania zapisów rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju z dnia 9 lutego 2018 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie środków podejmowanych w związku z wystąpieniem afrykańskiego pomoru świń (Dz. U. z 2018r., poz. 360). Prelegentki omówiły zarówno kwestię praktycznego przystosowania gospodarstw rolnych do obowiązujących zasad bioasekuracji, jak i sporządzania wymaganej w tym zakresie dokumentacji.

W spotkaniu uczestniczyło ponad 50 hodowców trzody chlewnej, dla których spotkanie to stanowiło okazję do bezpośredniej rozmowy z Przedstawicielami Inspekcji Weterynaryjnej oraz zapoznania się z nowymi wzorami rejestrów, do których prowadzenia są zobowiązani.

materiał: UM Szubin

Oceń artykuł: 1 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

UWAGA: Komentarze publikowane są po akceptacji moderatora.

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Dziękujemy za dodanie opinii. Niebawem pojawi się na stronie.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Pokój dzienny/ jadalnia/ sypialnia/ biuro
ŁÓŻKA
Produkty instax
od 37,90PLN
Sypialnia w ciemnym, orzechowym kolorze
Wulkanizacja
Mysz optyczna USB MT1091
19,90PLN
Jadalnia / pokój dzienny
Sypialnia Orzech Włoski/ Czarny lub Dąb Denver
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Jak zrobić murowany grill?

Grillowanie to jeden z przyjemniejszych sposobów na plenerowy wypoczynek. Miły czas w gronie znajomych smakuje najlepiej, gdy stoły zastawione są pieczonymi na grillu mięsami, rybami i warzywami. Na rynku znajdziemy wiele przenośnych urządzeń do grillowania, ale miłośnicy takiej formy wypoczynku z pewnością powinni pomyśleć o czymś więcej – o zbudowaniu własnego grilla. Jak to zrobić i dlaczego warto?

(czytaj więcej)