Dziś mamy 20 kwietnia 2019, sobota, imieniny obchodzą:

07 listopada 2018

Spotkanie w ramach UTW. Seniorów odwiedził komendant Straży Miejskiej

fot. powierzone

fot. powierzone

We wtorek, 6 listopada odbył się kolejny wykład dla słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku, w # ramach którego Roman Frąckowiak – Komendant Straży Miejskiej w Nakle nad Notecią przedstawił podstawy prawne działalności Straży Miejskiej, jej działania prewencyjno – edukacyjne, zakres obowiązków i podejmowanych działań. Wyjaśnił w których sytuacjach należy korzystać z interwencji i pomocy Straży Miejskiej.

Komendant odniósł się również do wydanej przez Uniwersytet Trzeciego Wieku karty ICE. W razie wypadku często służby ratownicze nie wiedzą z kim się skontaktować w sprawie osoby poszkodowanej. Wyjaśnił, że karta ICE pozwala ratownikom na powiadomienie bliskich w razie nagłego wypadku, a także na uzyskanie od nich dodatkowych informacji o poszkodowanym np. grupie krwi, przyjmowanych lekach, przebytych chorobach, alergiach itp.)

Na zakończenie Jadwiga Cyganek reprezentująca Radę Słuchaczy UTW podziękowała prelegentowi za wykład.

materiał: Lidia Bembnista

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 31 15

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Jak zrobić murowany grill?

Grillowanie to jeden z przyjemniejszych sposobów na plenerowy wypoczynek. Miły czas w gronie znajomych smakuje najlepiej, gdy stoły zastawione są pieczonymi na grillu mięsami, rybami i warzywami. Na rynku znajdziemy wiele przenośnych urządzeń do grillowania, ale miłośnicy takiej formy wypoczynku z pewnością powinni pomyśleć o czymś więcej – o zbudowaniu własnego grilla. Jak to zrobić i dlaczego warto?

(czytaj więcej)