Dziś mamy 5 czerwca 2020, piątek, imieniny obchodzą:

14 maja 2019

Spotkanie w „Słoneczku”. Tematem było bezpieczeństwo w ruchu drogowym

fot.pow

fot.pow

Zajęcia profilaktyczne, których głównym tematem było bezpieczeństwo# w ruchu drogowym przeprowadziła dla maluchów z przedszkola „Słoneczko” sierż. szt. Zofia Wrzeszcz z nakielskiej komendy. Dzieci miały też okazję ćwiczyć na miasteczku ruchu drogowego wszystko to, czego nauczyła ich mundurowa.

Blisko 80 maluchów z Niepublicznego Przedszkola „Słoneczko” z Nakła wzięło udział w spotkaniu profilaktycznym przeprowadzonym przez policjantkę z zespołu ds. profilaktyki społecznej, nieletnich i patologii.

Tematem przewodnim spotkania było bezpieczeństwo najmłodszych podczas poruszania się po drogach. Mowa była o tym, którą stroną drogi się poruszać, jak interpretować znaki i sygnały drogowe oraz jak powinien na drodze zachowywać się pieszy. Nie zabrakło też informacji o tym, jak ważne jest noszenie na odzieży elementów odblaskowych, czemu one służą i jak działają. Sierż. szt. Wrzeszcz rozdała maluchom odblaski ufundowane przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych z Nakła, po to, aby każdy przedszkolak był widoczny, a tym samym bezpieczny na drodze.

Podczas spotkania maluchy ćwiczyły pod nadzorem policjantki poznane przepisy na mini miasteczku ruchu drogowego.

Dodatkowo przedszkolaki miały okazję obejrzeć policyjny radiowóz i jego wyposażenie, a także dowiedzieć się, jak powinno zachować się dziecko w przypadku ataku niebezpiecznego zwierzęcia.    

materiał: podkom. Justyna Andrzejewska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 2 1

Czytaj również

udostępnij na FB
0

O Stowarzyszeniu Oficerów Więziennictwa. Czym się zamuje?

Przyglądamy się bliżej działalności Stowarzyszenia Oficerów Więziennictwa. Jaka jest jego #historia? Jakie stawia sobie cele? Do czego dąży w swoich działaniach?

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Środowiska. Ochrona zasobów wodnych to konieczność

Kwestia dostępności wody jest obecnie jednym z największych wyzwań #dotyczących zrównoważonego rozwoju. Nie tylko w odległych zakątkach świata, ale także w Polsce. Obchodzony 5 czerwca z inicjatywy Organizacji Narodów Zjednoczonych Światowy Dzień Środowiska to dobry moment, by zastanowić się, co każdy z nas może zrobić w kontekście ochrony tego życiodajnego zasobu.

(czytaj więcej)
0

Każdy może zostać szefem kuchni. Wystarczą produkty i pomysł

Czas spędzany w domu i utrudniony dostęp do niektórych produktów, mogą okazać się #źródłem ciekawych pomysłów. Okazuje się, że w na co dzień niedocenianych zasobach domowej spiżarni, drzemie niemały potencjał. O tym, jak własną kuchnię zamienić w prawdziwą fabrykę smakołyków rozmawiamy z Jakubem Kuroniem – szefem kuchni i ekspertem kulinarnym.

(czytaj więcej)
0

Zdrowe odżywianie podczas pracy zdalnej. Przepis na sałatkę w stylu toskańskim

Pomimo cyklicznego znoszenia obostrzeń wielu z nas wciąż pracuje w trybie #zdalnym. A to z kolei stanowi nie lada wyzwanie dla naszej codziennej diety. Inaczej bowiem komponujemy menu zabierane do firmy, inaczej podejść należy do planowania posiłków, pracując w domowym zaciszu. W obu jednak przypadkach kluczem jest zbilansowana dieta, zapewniająca siłę i energię na cały dzień intensywnej pracy.

(czytaj więcej)