Dziś mamy 19 lipca 2019, piątek, imieniny obchodzą:

14 maja 2019

Spotkanie w „Słoneczku”. Tematem było bezpieczeństwo w ruchu drogowym

fot.pow

fot.pow

Zajęcia profilaktyczne, których głównym tematem było bezpieczeństwo# w ruchu drogowym przeprowadziła dla maluchów z przedszkola „Słoneczko” sierż. szt. Zofia Wrzeszcz z nakielskiej komendy. Dzieci miały też okazję ćwiczyć na miasteczku ruchu drogowego wszystko to, czego nauczyła ich mundurowa.

Blisko 80 maluchów z Niepublicznego Przedszkola „Słoneczko” z Nakła wzięło udział w spotkaniu profilaktycznym przeprowadzonym przez policjantkę z zespołu ds. profilaktyki społecznej, nieletnich i patologii.

Tematem przewodnim spotkania było bezpieczeństwo najmłodszych podczas poruszania się po drogach. Mowa była o tym, którą stroną drogi się poruszać, jak interpretować znaki i sygnały drogowe oraz jak powinien na drodze zachowywać się pieszy. Nie zabrakło też informacji o tym, jak ważne jest noszenie na odzieży elementów odblaskowych, czemu one służą i jak działają. Sierż. szt. Wrzeszcz rozdała maluchom odblaski ufundowane przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych z Nakła, po to, aby każdy przedszkolak był widoczny, a tym samym bezpieczny na drodze.

Podczas spotkania maluchy ćwiczyły pod nadzorem policjantki poznane przepisy na mini miasteczku ruchu drogowego.

Dodatkowo przedszkolaki miały okazję obejrzeć policyjny radiowóz i jego wyposażenie, a także dowiedzieć się, jak powinno zachować się dziecko w przypadku ataku niebezpiecznego zwierzęcia.    

materiał: podkom. Justyna Andrzejewska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 1 1

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Odwołany lot podczas wakacji. Czy turystom przysługuje odszkodowanie?

Podróże samolotem uchodzą za pewny i szybki sposób przemieszczania się, dlatego są chętnie # wybierane jako środek transportu w czasie urlopów.

(czytaj więcej)
0

Jak w ciąży przetrwać upały. Co przyszłe mamy powinny zrobić?

Od kilku lat w naszym kraju letnie miesiące są coraz bardziej gorące. Bywają dni trudne do # przetrwania dla każdego z nas, a zwłaszcza dla przyszłych mam.

(czytaj więcej)
0

"500+" za granicą? Czy rodziny otrzymają świadczenie?

Czy jeśli wraz z rodziną mieszkamy za granicą, ale jesteśmy zameldowani w # Polsce, przysługuje nam świadczenie wychowawcze „500+”?

(czytaj więcej)
0

Kierunek wakacje. Dlaczego warto wybrać lot czarterowy?

Coraz więcej osób interesuje się lotami czarterowymi. Przeloty organizowane przez # biura podróży potrafią kosztować znacznie mniej, niż te wykupione bezpośrednio u przewoźnika.

(czytaj więcej)