Dziś mamy 18 kwietnia 2024, czwartek, imieniny obchodzą:

25 sierpnia 2014

Spotkanie po latach

fot. Mirosław Wachowiak

fot. Mirosław Wachowiak

Spotkanie po latach w których uczestniczył wiceprezes KŻR LOK Nakło st. chor. sztab. (r.) Mirosław Wachowiak wzbudziło wśród byłych żołnierzy 56 kompanii specjalnej #ze Szczecina tyle samo emocji co pierwszy skok ze spadochronem.

W dniu 22 sierpnia w Szczecinie w kompleksie koszarowym przy ul. Potulickiej gdzie z Bydgoszczy została przeniesiona 56 ks w przeddzień 20 rocznicy jej rozformowania odsłonięto tablice pamiątkową upamiętniającą tą jednostkę wojskową.

W uroczystościach brali udział: dowódca 12 Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej generał dywizji Marek Mecherzyński, Inspektor Wojsk Specjalnych generał dywizji Piotr Patalong były żołnierz 56 ks, były szef Szefostwa Działań Specjalnych Sztabu Generalnego Wojska Polskiego generał dywizji w stanie spoczynku Jan Kempara, a także byli dowódcy i żołnierze kompanii.

 Uroczystość rozpoczęto mszą świętą w kościele garnizonowym w asyście kompanii honorowej wystawionej przez Jednostkę Wojskową AGAT z Gliwic, następnie odsłonięcia tablicy dokonał Inspektor Wojsk Specjalnych gen. dyw. Piotr Patalong. Historię oraz dokonania 56 ks przedstawił gen. dyw. w stanie spoczynku Jan Kempara.

Uroczystości zakończyły się w obiektach Wielonarodowego Korpusu Północ-Wschód gdzie podczas odczytu gen. Patalong przedstawił zadania dzisiejszych działań specjalnych.

Pisząc tą relację z tego spotkania mam na uwadze wszystkich żołnierzy z terenu Nakła którzy służyli w kompanii, nie sposób po tylu latach przypomnieć sobie nazwiska ale w przewijających się rozmowach wspomniano na pewno też i ich osoby. Chcę tutaj wspomnieć, że nie byłem jedynym żołnierzem zawodowym o rodowodzie nakielskim. W jednostce służył jako d-ca Grupy Specjalnej Płetwonurków wówczas chor. Paweł Wyrwał.

materiał: Mirosław Wachowiak

Oceń artykuł: 108 103

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (2) Zgłoś naruszenie zasad

    • 0 (0)

    Stefan, w dniu 26-08-2014 11:26:54 napisał:

    Cześć Mirek, dobrze, że jeszcze żyjesz? Cieszę się, że mogłem Cię zobaczyć.

    odpowiedz

    pokaż odpowiedzi (1)

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!



LOKALNY HIT

Sporządzanie listy płac
od 50PLN
Zadaj pytanie
20PLN
Szkolenie z pierwszej pomocy
49PLN
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Pomoc przy kontroli ZUS
od 50PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności układu kierowniczego
Budowa hal
Usługi pełnienia stanowiska Inspektora Ochrony Danych Osobowych
0

Podstawowe szkolenie łączników i zwiadowców. Zajęcia w Kowalewku

W ramach rocznego planu pracy zatwierdzonego przez #Komendę Jednostki w Kowalewku trwają zajęcia z zakresu budowy i obsługi motocykli typu Honda 125 SL, a także qadów Yamaha Grizzly 550.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Chorych na Hemofilię. Zaburzenia krzepnięcia krwi

Wczoraj obchodziliśmy Światowy Dzień# Chorych na Hemofilię.

(czytaj więcej)
0

Ochrona przed niechcianymi wiadomościami. Nowe zabezpieczenia

Przedsiębiorcy telekomunikacyjni świadczący #usługi SMS podłączyli się do systemu telegraf.cert.pl, służącego do przekazywania wzorca fałszywej wiadomości SMS. Dzięki czemu blokowane będą oszukańcze wiadomości SMS, które są zgodne z przygotowanymi przez CSIRT NASK wzorcami.

(czytaj więcej)
0

Nowe znaki w Brzózkach. Pozwolą ocalić niejedno kocie życie

Nowa droga w Brzózkach, a nasze koty #mają stare nawyki. Nie są przyzwyczajone do większych szybkości pojazdów. Dlatego znaki ostrzegawcze może pozwolą ocalić nie jedno kocie życie.

(czytaj więcej)