Dziś mamy 10 grudnia 2018, poniedziałek, imieniny obchodzą:

06 stycznia 2018

Spotkanie noworoczne. Były podsumowania i zapowiedzi

fot. TD

fot. TD

Tradycyjnie już, 5 stycznia 2018 roku w Restauracji Albatros w Wąsoszu, odbyło się noworoczne # spotkanie zorganizowane przez burmistrza Szubina Artura Michalaka i Urząd Miejski.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się radny Sejmiku Wojewódzkiego Marek Domżała, wiceprzewodniczący Rady Powiatu Nakielskiego Wojciech Bethke oraz radni powiatowi, starosta nakielski Tomasz Miłowski, wicestarosta Andrzej Kinderman, przewodniczący Rady Seniorów Jan Kostecki, przewodniczący Młodzieżowej Rady Miejskiej Krzysztof Siatka, ksiądz dziekan Tadeusz Lesiński, ksiądz Jacek Pawelczyk, radni Rady Miejskiej, sołtysi, pracownice świetlic wiejskich, dyrektorzy szkół i wiele innych osób.
Burmistrz Szubina Artur Michalak dokonał podsumowania ubiegłego roku – mówił tu przede wszystkim o inwestycjach, imprezach kulturalnych, odbytych jubileuszach, rocznicach, itp. Wymienił te osoby, które w różnych dziedzinach osiągnęły sukcesy.

Podziękował także za współpracę, która zaowocowała wieloma sukcesami na polach kulturalnych, inwestycyjnych, samorządowych i sportowych. - Życzę wszystkim, aby kolejny rok napełniał nadzieją na dobrą przyszłość i wiarą we własne siły – powiedział do zgromadzonych włodarz gminy. O szczegółach zakończonych inwestycji i planach na rozpoczęty rok opowiedział Wiesław Stepczyński, naczelnik Wydziału Inwestycji i Zarządzania Budynkami.

Kilka słów o pracy Rady Miejskiej powiedział przewodniczący Remigiusz Kasprzak. Głos zabierali także starosta nakielski Tomasz Miłowski, który podkreślił współpracę gminy Szubin z powiatem nakielskim oraz powiedział pokrótce o wspólnych inwestycjach, przedstawiciele jednostek wojskowych, Metropolii Bydgoszcz oraz senator Jan Rulewski. Błogosławieństa Bożego na rok 2018 udzielił w imieniu wszystkich duchownych z gminy Szubin ksiądz dziekan Tadeusz Lesiński.

Nie zabrakło noworocznego toastu,tortu i poczęstunku. Spotkanie umilił występ artystyczny zespołu muzycznego Moreno As.

Oceń artykuł: 29 18

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (22) Zgłoś naruszenie zasad

  • -5 (43)

  Obserwator , w dniu 06-01-2018 19:39:02 napisał:

  Na to pieniążki są ale na kruszywo na utwardzenie drogi nie ma.Brawo Polska.

  odpowiedz

  • 4 (56)

  Krzysztof Kroczka, w dniu 06-01-2018 19:44:37 napisał:

  Szanowni Państwo! Mam pytanie i myślę, iż nie tylko w swoim imieniu, ale również zdecydowanej większości mieszkańców Gminy Szubin: ile kosztowała nas, podatników, powyższa uroczystość (licząc całość kosztów, nie tylko wynajem sali, konsumpcję, zespół muzyczny, ale również dodatki, w tym nagrody i prezenty dla zaproszonych gości)? Czy wniesie to jakąś wartość dodaną dla naszej gminy? Przecież, niestety, wśród zaproszonych gości, przeważali samorządowcy, urzędnicy, politycy, służby, czyli tzw. szeroko rozumiana sfera budżetowa. To nie przedstawiciele tych zawodów (utrzymywani z naszych podatków) zainwestują w tworzenie nowych miejsc pracy czy budowę potrzebnej infrastruktury. Czy tego typu, tak wystawne, imprezy są potrzebne? Ja uważam, że zdecydowanie nie.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (2)
  • 15 (23)

  Suzi, w dniu 06-01-2018 21:40:54 napisał:

  Nie wiecie może kiedy w końcu w Trampie będzie remont? Bo ten wystrój z lat 90-tych wygląda już obskurnie. Bo impreza mi się szykuje ale smaczne jedzenie to jednak nie wszystko

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (3)
  • -4 (42)

  mieszkaniec, w dniu 06-01-2018 22:31:30 napisał:

  Na wsiach z resztą i w Szubinie ludzie toną w błocie i na to pieniędzy niby niema drogi robi się tam gdzie mieszka nasza władza a tu widać wykwintne jedzenie pewnie impreza za kilkadziesiąt tysięcy złotych i na to pieniądze są ciekawe czy gmina publicznie przedstawi rozliczenie za imprezę na portalach bo to przecież impreza z naszych podatków jak to mówią zastaw się a postaw się .Na szczęście już niedługo wybory

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • -2 (38)

  Szubin, w dniu 06-01-2018 23:14:48 napisał:

  Podatki wyzsze,to włodarze bawią się za nasze pieniądze.skoro chcą się bawić,to mogli złożyć się po np.100 żyli.emeryci jak się bawią ,to za swoje.Czas na zmiany.

  odpowiedz

  • 0 (40)

  Mona, w dniu 07-01-2018 00:31:29 napisał:

  Gratuluję naszym radnym i burmistrzowi dobrego humoru i niezłej zabawy - co zresztą obrazowo widać na zdjęciach z imprezy. Ale czy większości mieszkańców gminy Szubin jest do śmiechu? Czy dziurawe i nieprzejezdne drogi, błoto i woda na miejskich ulicach, do tego ciągle podwyżki cen wywozu śmieci, opłat za wodę i ścieki, podatku gospodarstw domowych są powodem do śmiechu czy radości w większości gospodarstw domowych? Może pan burmistrz w końcu powinien szukać oszczędności u siebie i w urzędzie miejskim? A może radni miejscy, którzy w większości w kampanii wyborczej kreowali się na społeczników - powinni obniżyć sobie diety lub zrezygnować z nich w ogóle? Przecież podobno nikt się tutaj nie pchał dla korzyści finansowych - zatem chyba to nie jest problem? Z obietnic wyborczych zarówno burmistrza i radnych zostały tylko słowa. Nie zauważyłam do tej pory, aby pan burmistrz i większość radnych zrobiłaby cokolwiek dobrego dla naszej gminy....

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • -1 (39)

  Milczeć, w dniu 07-01-2018 06:33:08 napisał:

  Cisza malkontenci!!! Zamilczcie na wieki marudy!!!

  odpowiedz

  • -2 (30)

  Mieszkaniec2, w dniu 07-01-2018 13:12:55 napisał:

  Nie widać na tej imprezie Przedsiębiorców dla których taka uroczystość była organizowana za poprzedniego Burmistrza Pogodzińskie0g, celem jej było podziękowanie za współpracę, a nie lansowanie. Teraz frekwencję zrobili urzędnicy, nauczyciele, radni itp. oraz niewielu przedsiębiorców. Pytanie dlaczego Przedsiębiorcy nie przyszli na spotkanie ...???????

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 12 (32)

  Krzysztof Kroczka, w dniu 07-01-2018 13:25:22 napisał:

  Samorządowcy i urzędnicy, oprócz tego, iż są utrzymywani z naszych podatków, to przede wszystkim wydają nasze pieniądze (Pani, Pana i moje) i mamy prawo wiedzieć (Pani, Pan i ja): ile, na co i z jakim efektem są one wydawane. Niestety, bardzo łatwo wydaje się cudze. W prywatnych przedsiębiorstwach o celowość wydatków dba właściciel. W przypadku środków publicznych, to my, wszyscy obywatele, płatnicy podatków, jesteśmy właścicielami i mamy prawo wiedzieć i rozliczać dysponentów naszych pieniędzy. De facto są oni wynajętymi przez nas "menadżerami". W tym konkretnym przypadku - powinni dbać i rozwijać "nasze przedsiębiorstwo - Gminę Szubin"!

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 1 (33)

  dzik notecki, w dniu 07-01-2018 14:50:32 napisał:

  Mieszkaniec, mylisz się, byli przedsiębiorcy,nie mniej nie więcej niż wcześniej. po co ta dezinformacja? Coś mi się wydaję, że to "wykwintne jedzenie zasponsorowali właściciele ośrodka. Po co więc to kolejne kłamstwo? Każdy może być radnym, społecznikiem, urzędnikiem a nawet burmistrzem. weźcie się do pracy a nie tylko ciągłe narzekanie i mielenie jęzorem

  odpowiedz

  • 2 (24)

  Wniosek, w dniu 07-01-2018 17:37:08 napisał:

  Albo imprezka albo oświetlenie i bezpieczeństwo na Reymonta .Wybrano zabawę nie do śmiechu!

  odpowiedz

  • -4 (12)

  edi, w dniu 08-01-2018 16:35:02 napisał:

  ..i takie spotkania też muszą być...

  odpowiedz

  • 6 (14)

  mieszkaniec, w dniu 08-01-2018 19:03:31 napisał:

  Spotkania Noworoczne odbywały się co roku tylko były o wiele skromniejsze Michalaka stać zrobić pokaz przed jesiennymi wyborami za podatników pieniądze szkoda tylko że nie stać go na pomoc zwykłym mieszkańcą których rozlicz się bez skrupułów .Ciekawe ilu sponsorów znalazł bo wszystkim każe ich szukać

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Pomoc drogowa
Budowa magazynów
Sprawdzanie zadymienia i analiza spalin
Wosk nabłyszczający Joanna 130ml
9,50PLN
Kasa fiskalna Sharp
1844PLN PROMOCJAPLN
SYPIALNIE
Konstrukcje stalowe
Sypialnia w ciemnym, orzechowym kolorze
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Jak zrobić murowany grill?

Grillowanie to jeden z przyjemniejszych sposobów na plenerowy wypoczynek. Miły czas w gronie znajomych smakuje najlepiej, gdy stoły zastawione są pieczonymi na grillu mięsami, rybami i warzywami. Na rynku znajdziemy wiele przenośnych urządzeń do grillowania, ale miłośnicy takiej formy wypoczynku z pewnością powinni pomyśleć o czymś więcej – o zbudowaniu własnego grilla. Jak to zrobić i dlaczego warto?

(czytaj więcej)