Dziś mamy 22 lipca 2019, poniedziałek, imieniny obchodzą:

04 lipca 2019

Spotkanie nakielskich mundurowych z dziećmi. Trwają półkolonie

fot.powierzone

fot.powierzone

We wtorek 2 lipca nakielscy policjanci spotkali się z dziećmi przebywającymi# na półkoloniach w Sucharach i Małocinie. Celem wizyty policjantów było omówienie zagrożeń, jakie mogą spotykać nieletnich w trakcie wakacji oraz bezpieczeństwa w ruchu drogowym .

Dzielnicowy z nakielskiej komendy wspólnie z policjantem zajmującym się sprawami nieletnich spotkał się z dziećmi na półkoloniach zorganizowanych przez Nakielski Ośrodek Kultury pt. "Lato w mieście”. Mundurowi radzili dzieciom jak zachowywać się bezpiecznie podczas spędzania czasu na świeżym powietrzu oraz przestrzegali przed niebezpieczeństwami.

Przypomnieli zasady bezpiecznego zachowania nad wodą, zabaw na świeżym powietrzu. Nie zabrakło też informacji na temat przepisów ruchu drogowego oraz zasad poruszania się po drogach. Zwrócili uwagę na rolę elementów odblaskowych w trakcie przemieszczania się po ulicach i tym samym zachęcali dzieci do używania odblasków.

Materiał: asp. szt. Damian Moczadło

Autor nie wyraża zgody na komentowanie

 

Oceń artykuł: 4 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Odwołany lot podczas wakacji. Czy turystom przysługuje odszkodowanie?

Podróże samolotem uchodzą za pewny i szybki sposób przemieszczania się, dlatego są chętnie # wybierane jako środek transportu w czasie urlopów.

(czytaj więcej)
0

Jak w ciąży przetrwać upały. Co przyszłe mamy powinny zrobić?

Od kilku lat w naszym kraju letnie miesiące są coraz bardziej gorące. Bywają dni trudne do # przetrwania dla każdego z nas, a zwłaszcza dla przyszłych mam.

(czytaj więcej)
0

"500+" za granicą? Czy rodziny otrzymają świadczenie?

Czy jeśli wraz z rodziną mieszkamy za granicą, ale jesteśmy zameldowani w # Polsce, przysługuje nam świadczenie wychowawcze „500+”?

(czytaj więcej)
0

Kierunek wakacje. Dlaczego warto wybrać lot czarterowy?

Coraz więcej osób interesuje się lotami czarterowymi. Przeloty organizowane przez # biura podróży potrafią kosztować znacznie mniej, niż te wykupione bezpośrednio u przewoźnika.

(czytaj więcej)