Dziś mamy 2 sierpnia 2021, poniedziałek, imieniny obchodzą:

16 czerwca 2021

Spotkanie dzielnicowej z dziećmi. Lekcja o bezpieczeństwie podczas wakacji

fot. KPP Nakło nad Notecią

fot. KPP Nakło nad Notecią

W Szkole Podstawowej w Palmierowie dzielnicowa spotkała się z dziećmi#, by porozmawiać z nimi na temat bezpieczeństwa podczas nadchodzących wakacji. Policyjnych rad wysłuchali wszyscy uczniowie szkoły.

W ostatnich dniach mł. asp. Milena Prajs, dzielnicowa z Kcyni, pojechał na spotkanie z dziećmi do Szkoły Podstawowej w Palmierowie.

W spotkaniu udział wzięli wszyscy uczniowie szkoły. Policjantka dostosowała tematykę zajęć do poszczególnych grup wiekowych. Z najmłodszymi z klas 0-III mł. asp. Prajs rozmawiała przede wszystkim o bezpieczeństwie podczas nadchodzący wakacji i ruchu drogowym.

Starsi z klas IV-VIII, prócz rad wakacyjnych, dowiedzieli się również nieco o odpowiedzialności prawnej nieletnich oraz demoralizacji. Dodatkowo dzieci z klas IV-V, nadzorowani przez dzielnicową, podeszli do praktycznej części egzaminu na kartę rowerową.

Materiał: podkom. Justyna Andrzejewska /Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Ślubne zbiórki charytatywne coraz popularniejsze wśród Polaków

Dzień zawarcia związku małżeńskiego to jeden z# najpiękniejszych momentów w życiu. Można go uczynić jeszcze bardziej wyjątkowym przez zorganizowanie zbiórki na wybrany cel charytatywny. Coraz częściej zdarza się, że Para Młoda zamiast kwiatów lub innego upominku w postaci maskotek czy wina, prosi swoich gości o wsparcie wybranej przez siebie fundacji.

(czytaj więcej)
0

Wakacyjny wyjazd na kolonie i obozy. O czym należy pamiętać?

Sezon wakacyjny trwa i wielu rodziców w# ramach wyjazdów wakacyjnych wysyła dzieci na zorganizowane wyjazdy – kolonie i obozy. O czym powinien pamiętać organizator wypoczynku, aby spełnić wymagania i regulacje? Jakie kwestie powinien zabezpieczyć i na co powinien zwrócić uwagę, by zapewnić bezpieczeństwo uczestników?

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Przeciwko Handlowi Ludźmi. Nie bądźmy obojętni!

30 lipca obchodzony jest Światowy Dzień# Przeciwko Handlowi Ludźmi. Szczególnie w tym dniu organy ścigania i organizacje rządowe oraz samorządowe podejmują działania mające na celu uświadamianie społeczeństwu na czym polega to przestępstwo i w jaki sposób się przed nim ustrzec.

(czytaj więcej)
0

Trudna sytuacja gospodarstw. Jest nadzieja dla rolników z kłopotami

Na ostatnim posiedzeniu Krajowej Rady Izb Rolniczych zwrócono uwagę na# trudną sytuację gospodarstw rolnych zajmujących się hodowlą trzody chlewnej. Wynika to z nowych ograniczeń, braku skutecznej walki z ASF i utrzymujących się niskich cen żywca. Eksperci twierdzą, że istnieje rozwiązanie, które może pomóc w takiej sytuacji polskim rolnikom.

(czytaj więcej)