Dziś mamy 9 grudnia 2019, poniedziałek, imieniny obchodzą:

22 czerwca 2019

Spotkania z uczniami. Prowadzono rozmowy o bezpieczeństwie

fot. podkom. Justyna Andrzejewska

fot. podkom. Justyna Andrzejewska

Jeszcze przed rozpoczęciem wakacji w szkołach na terenie gminy # Szubin spotkania z uczniami prowadzili dzielnicowi. Mundurowi podczas pogadanek poruszali wiele tematów, ale przede wszystkim przypominali o bezpiecznych sposobach spędzania wakacji.

Wakacje oficjalnie rozpoczęły się w minioną środę (19.06.19). Zanim jeszcze przyszedł ten wyczekiwany dla uczniów czas, w wielu szkołach na terenie powiatu młodzież spotykała się z policjantami na pogadankach profilaktycznych.

Dzielnicowi z Szubina, mł. asp. Tomasz Bukowski oraz st. sierż. Mateusz Wawrzyniak rozmawiali z uczniami szkół w swoich rejonach służbowych w Rynarzewie i Szkole Podstawowej nr 2 w Szubinie. Policjanci przypominali dzieciom zasady bezpiecznego spędzania wakacji. Mowa była o zachowaniu podczas pobytu na kąpieliskach. Policjanci przypominali, aby korzystać z kąpielisk strzeżonych i zawsze pod nadzorem osób dorosłych. Zwracali również uwagę na korzystanie z urządzeń wodnych zgodnie z ich przeznaczeniem i zgodnie z regulaminem wypożyczalni.

Dzielnicowi mówili też o tym, jak należy bezpiecznie zachowywać się w domu oraz w jego bezpośredniej okolicy.

materiał: podkom. Justyna Andrzejewska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Mikołaj na zakupach. Co też sprezentować dzieciom?

To pytanie zadaje sobie co roku niejeden Mikołaj. Co też sprezentować dzieciom?# Gra komputerowa lub na konsolę, a może nowoczesna zabawka – to bardzo popularne upominki. Jak je wybrać, by nie tylko się spodobały, ale i nie zaszkodziły?

(czytaj więcej)
0

Sezon grzewczy trwa. Jak ograniczyć wpływ smogu na zdrowie?

Jesienno-zimowe chłody oznaczają rozpoczęcie sezonu grzewczego. Choć liczba # nieekologicznych „kopciuchów” z roku na rok maleje, nadal w wielu częściach kraju powietrze staje się trujące. Mimo podejmowanych na poziomie rządowym i samorządowym działań antysmogowych, warto samemu zatroszczyć się o jakość tego, czym oddychamy każdego dnia.

(czytaj więcej)
0

Przedświąteczne podróże. O czym pamiętać, lecąc pierwszy raz samolotem?

Okres świąteczno-noworoczny to czas lotniczego szczytu # pasażerskiego. Podróżujemy zarówno do naszych rodzin, jak i na wypoczynek w egzotyczne zakątki świata.

(czytaj więcej)
0

Imieninowy maraton w toku. Ciekawostki o Barbarach i Mikołajach

Byli Andrzeje. Trudno więc nie napisać o Barbarach i Mikołajach, czyli tegotygodniowych solenizantach. Jesteście ciekawi, co też na ich temat znaleźliśmy w naszych źródłach?

(czytaj więcej)