Dziś mamy 17 września 2019, wtorek, imieniny obchodzą:

03 lipca 2019

Sportowe półkolonie. Uczestnicy bawili się na świeżym powietrzu

fot. pow.

fot. pow.

W dniach 24-28.06.2019 roku w Szkole Podstawowej w Rynarzewie zorganizowane zostały # Półkolonie Sportowe dla uczniów klasy 4b o profilu tenisa stołowego.

Celem półkolonii sportowych było doskonalenie elementów technicznych tenisa stołowego oraz aktywne spędzanie zajęć w sposób ciekawy i bezpieczny. Profilaktyczna część półkolonii zakładała naukę pierwszej pomocy, zajęcia ze strażakami oraz zajęcia z pedagogiem szkolnym.

W ramach półkolonii odbywały się także zajęcia na świeżym powietrzu, gdzie zorganizowane zostały zawody w trójboju lekkoatletycznym pod nazwą „Sprawny jak lekkoatleta”.

W programie znalazł się także wyjazd do Bydgoszczy do Parku Trampolin na zajęcia „Lekcja Wychowania Fizycznego”, odbywały się także zabawy relaksujące, wyjścia na lody, a każdy dzień kończył się smacznym obiadem.

W ostatni dzień zajęć odbył się Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Prezesa LUKS „ORZEŁ” Rynarzewo.

W zajęciach uczestniczyło 21 uczniów klasy sportowej, którzy w sposób aktywny spędzili pierwszy tydzień wakacji. Na zakończenie zmagań wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale, skakanki z licznikiem, bidony na wodę na upalne dni oraz słodycze, które wręczał Prezes LUKS „ORZEŁ” Rynarzewo pan Janusz Nowakowski.

Półkolonie w całości zostały sfinansowane ze środków – Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Szubinie, Szkoły Podstawowej w Rynarzewie oraz Rady Rodziców Szkoły Podstawowej w Rynarzewie.

Półkolonie sportowe przygotowali i przeprowadzili instruktorzy i nauczyciele wychowania fizycznego Szkoły Podstawowej w Rynarzewie – Tomasz Grobelski i Tomasz Łączny.

materiał: Tomasz Grobelski

Oceń artykuł: 2 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Szczotka elektryczna z jonizacją Fox Red Hot
175PLN 140PLN
Gabaryty (3,2m x 4,5m)
Pokój dzienny/ jadalnia
Sprawdzanie świateł
GratisPLN
Szkolenia bhp okresowe
od 70PLN
Metkownica SATO JUDO 26
sugerowana cena producenta: 184,50PLN
Analiza stanu bhp w firmie
od 50PLN
Mysz optyczna USB MT1091
19,90PLN
0

Pralka w kuchni? Dlaczego nie!

W polskich kuchniach zmywarki to już codzienność. Niemal każdy kuchenny projekt zakłada obecność tego rodzaju urządzenia z przyczyn praktycznych i ekonomicznych.

(czytaj więcej)
0

Przewijanie noworodka. Główne zasady

Dla początkujących rodziców pierwsze przewijanie nowonarodzonego dziecka często wiąże się ze stresem, poczuciem niepewności i strachu przed ryzykiem uszkodzenia# delikatnego ciałka noworodka. Wbrew pozorom czynność ta jest bardzo prosta, należy jednak pamiętać o zachowaniu ostrożności i stosowaniu kilku zasad. Instruktarz przewijania dziecka opisuje położna Renata Lustyk – laureatka konkursu „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

E-rewolucja. Cyfryzacja w służbie zdrowia

E-recepty w aplikacji mObywatel, profil zaufany potwierdzany w przychodni – to tylko kilka najnowszych ułatwień dla pacjentów#, które przygotowaliśmy wspólnie z Ministerstwem Zdrowia. W poniedziałek na briefingu w Siedlcach mówił o nich minister cyfryzacji Marek Zagórski.

(czytaj więcej)
0

Cukrzyca ciążowa. Jak sobie z nią radzić ?

Cukrzyca ciążowa to choroba dotycząca około 4-7% kobiet w ciąży.# Jest to jednostka chorobowa, na którą najczęściej zapadają przyszłe mamy. Ze względu na szerszy dostęp do diagnostyki, rozpoznawana jest ona u kobiet znacznie częściej niż kiedyś. Nieleczona cukrzyca ciążowa może stwarzać zagrożenie zarówno dla mamy jak i dla rozwijającego się płodu. Jak rozpoznać cukrzycę ciążową, jak ją leczyć, opisuje położna Alina Jedlińska – ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)