Dziś mamy 29 marca 2024, piątek, imieniny obchodzą:

24 kwietnia 2015

Śpiewać każdy może!

fot. TD

fot. TD

23 kwietnia w Szubińskim Domu Kultury odbył się XII Gminny Konkurs Piosenki Przedszkolnej pt ‘Śpiewać każdy może”.

Uczestnikami konkursu były dzieci w wieku 5-6 lat. W tegorocznym konkursie wzięły udział dzieci z następujących placówek: Samorządowe Przedszkole nr 2 w Szubinie, Samorządowe Przedszkole nr 3 w Szubinie, Punkt Przedszkolny przy Szkole Podstawowej w Królikowie, Przedszkole Niepubliczne „Słoneczko” w Szubinie, Oddział Przedszkolny przy Szkole Podstawowej w Chomętowie, Oddział Przedszkolny przy Szkole Podstawowej W Królikowie, Oddział Przedszkolny przy Szkole Podstawowej w Turze, Oddział Przedszkolny „0”’ przy Szkole Podstawowej w Kołaczkowie, Przedszkole Niepubliczne Smerfuś II z Rynarzewia.

Uczestnicy wykonali utwory acapella lub do podkładu muzycznego. W konkursie wzięli udział soliści, a także duety. Repertuar wykonywany przez uczestników konkursu obejmował wyłącznie piosenki przedszkolne. Dzieci miały okazję prezentacji swoich zdolności i umiejętności wokalnych oraz wzbogaciły swoje doświadczenia dotyczące występu przed publicznością na wielkiej scenie.

Konkurs wspaniale poprowadziła p. Karolina Brzozowska. Po wysłuchaniu wszystkich uczestników jury w składzie Jolanta Muzalewska- przewodnicząca, Robert Zdralek oraz Zbigniew Sabaciński wyłonili wyróżnione dzieci. I tak wyróżniono:

SOLIŚCI:
- Zuzanna Bak – 5- lat Samorządowe Przedszkole nr 3w Szubinie
- Julia Łukaszewicz- 5- lat Punkt Przedszkolny przy Szkole Podstawowej w Królikowie
- Paulina Knut- 5- lat Samorządowe Przedszkole nr 2 w Szubinie
- Laura Graba- 6-lat Oddział Przedszkolny przy Szkole Podstawowej w Chomętowie

DUETY:
- Maja Guziołek i Paulina Lewandowska- 5- latki Oddział Przedszkolny „0” przy Szkole Podstawowej w Kołaczkowie

Wszyscy występujący mali artyści otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz maskotki ufundowane przez sponsora.

Organizatorami Gminnego Konkursu było Samorządowe Przedszkole nr 2 w Szubinie (Maria Berendt, Olga Nowak, Monika Tews- Ciężka) przy współpracy z Szubińskim Domem Kultury.

Materiał: Olga Nowak

Oceń artykuł: 30 38

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!



LOKALNY HIT

Zezwolenie na zbieranie odpadów
od 2000PLN
Usługi pełnienia stanowiska Inspektora Ochrony Danych Osobowych
Ramka wodna na zdjęcie
25,90PLN
Analiza stanu bhp w firmie
od 50PLN
Szkolenie z Ochrony Przeciwpożarowej
49PLN
Fotoksiążka A4 28 stron
51,00PLN
Balustrady Bramy Ogrodzenia
Kalendarz A3 12-miesięczny
42,00PLN
0

Prawo pocztowe. Prezydent podpisał nowelizację ustawy

Ustawa umożliwia przekazanie Poczcie Polskiej# 2,052 mld zł dotacji na finansowanie kosztu netto obowiązku świadczenia usług powszechnych w latach 2021-2024 r.

(czytaj więcej)
0

Dzisiaj Wielki Piątek. Czas smutku, żałoby i skupienia

Wielki Piątek jest czasem powagi, smutku, żałoby i skupienia#. W kościele tego dnia nie odprawia się mszy św., tylko ma miejsce wieczorna Liturgia Męki Pańskiej. Najważniejszym jej elementem jest adoracja krzyża. Wierni podchodzą do krucyfiksu, przyklękają i symbolicznym ucałowaniem wyrażają przyjęcie odkupienia Jezusa. Liturgię wielkopiątkową kończy przeniesienie Najświętszego Sakramentu z ciemnicy do tak zwanego Grobu Pańskiego upamiętniającego złożenie do grobu ciała Chrystusa. Grób Pański stanowi ważny element Wielkiego Piątku i jego przygotowywanie jest szczególnie polskim zwyczajem. W grobach tych są często symbole narodowe oraz nawiązania i aluzje do aktualnych wydarzeń oraz problemów społecznych.

(czytaj więcej)
0

Prawdziwy test umiejętności. Zgrupowanie zwane "pętlą taktyczną"

Żołnierze kompanii logistycznej #8. Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej, którzy w minionych 14 dniach odbywali szkolenie zintegrowane na poligonie w Łojewie, pomyślnie zakończyli końcowy egzamin podsumowujący znajomość wojskowej wiedzy praktycznej doskonalonej podczas tego zgrupowania poligonowego zwany „pętlą taktyczną”.

(czytaj więcej)
0

Pod Bydgoszczą wylądowało UFO? Tajemniczy spodek pod lasem

- To spodek obcej cywilizacji, UFO, a może to jakieś urządzenie szpiegowskie# z innego kraju? - spekulują mieszkańcy Tarkowa Dolnego w powiecie bydgoskim na widok dziwnego pojazdu, który stanął na jednej z łąk pod lasem w powiecie bydgoskim.

(czytaj więcej)