Dziś mamy 22 stycznia 2019, wtorek, imieniny obchodzą:

11 maja 2018

Solidaryzują się z mieszkańcami. Klub PiS przeciwny budowie chlewni

Stanowisko członków i pełnomocnika Prawa i Sprawiedliwości w Kcyni w # sprawie budowy chlewni bezściółkowej na prawie 2000 szt. tuczników w miejscowości Żurawia.

Popieramy protesty mieszkańców Żurawii, Włodzimierzewa i Kcyni przeciw budowie chlewni bezściółkowej ponieważ:
- stanowi ona zagrożenie dla zdrowia i życia mieszkańców co potwierdzają badania (bakterie, wirusy, pasożyty),

- rozprzestrzenianie się fetoru z chlewni i okolicznych pól po rozlaniu gnojowicy,

- spowoduje szybkie zanieczyszczenie środowiska naturalnego poprzez przenikanie do wód gruntowych i podziemnych,

- pomniejszy wartość nieruchomości (wykluczenie działek mieszkaniowych, agroturystycznych i rolnictwa ekologicznego)

Wzywamy burmistrza Kcyni do:

- Przeprowadzenia szerokich konsultacji społecznych i wydłużenia terminu odwołania mieszkańców w w/w sprawie,
- żądamy sporządzenia raportu w sprawie oddziaływania na środowisko
- po dogłębnym rozpatrzeniu sprawy - odmowy wydania decyzji środowiskowej i pilnego zwołania Sesji nadzwyczajnej Rady Miasta i Gminy Kcynia i przystąpienia do opracowania planu zagospodarowania przestrzennego dla poszczególnych jednostek planistycznych z wykluczeniem czynników zagrażających zdrowiu i życiu mieszkańców i niszczących środowisko naturalne.

W imieniu członków PiS Kcynia - pełnomocnik Krzysztof Napieralski

materiał: powierzony 

Oceń artykuł: 12 8

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (42) Zgłoś naruszenie zasad

  • 2 (16)

  fajnie, w dniu 11-05-2018 19:13:26 napisał:

  Dlaczego nikt się nie burzył, gdy w Stalówce powstało wysypisko? Wolałbym chyba każdego dnia wąchać smrodu zwierząt niż przez tydzień truć się topionym plastikiem i folią. Oczywiśćie wiadomo, żę ktoś by musiał to obsługiwać, a więc prawdopodobnie kilka osób znalazłoby zatrudnienie. Mam nadzieję, że teraz wielce przewodniczący pewnego osiedla, który tak strajkował wybuduje firmę, która zatrudni dokładnie taką samą liczbę osób, która byłaby potrzebna do utrzymania chlewni.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 2 (20)

  Buchard, w dniu 11-05-2018 20:11:27 napisał:

  Brawo PiS! Są MOCNI! Chyba tylko ta partia coś robi ostatnio w KCYNI, reszta bardzo cieniutko...

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • -1 (13)

  Pjotr, w dniu 11-05-2018 20:17:25 napisał:

  Nie rozumiem tego sprzeciwu. Miejsca pracy, możliwość współpracy rolników z chlewnią. Jakoś smród gęsia nikomu nie przeszkadza, a latem śmierdzi niemiłosiernie.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (2)
  • 10 (16)

  jan, w dniu 11-05-2018 21:39:36 napisał:

  a gdzie PSL? dobrze że chociaż ktoś temat rusza publicznie. jak do tej pory to Pan Pezacki i Pisowcy mają odwagę.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • -5 (5)

  Adek, w dniu 11-05-2018 21:44:40 napisał:

  Ciekawe czy prezes o tym wie?

  odpowiedz

  • 8 (12)

  Brawo PIS, w dniu 11-05-2018 23:15:24 napisał:

  Proszę nie wierzyć w miejsca pracy, tam nie trzeba ludzi.. Ponadto,żeby tam "pracować" trzeba być zdesperowanym, bo zdrowie tam się szybko traci, raki, choroby układu oddechowego, mdłości odór od chlewni rusztowej potrafi zniszczyć życie mieszkańcom w promieniu nawet 10 km, w zależności od kierunku wiatru. Jak ktoś lubi te "zapachy "to proszę podjechać np. do Królikowa!

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • -3 (5)

  Karolina , w dniu 12-05-2018 01:26:55 napisał:

  Jaki niemiłosierniy smród czuć od gęsi i gdzie? Widzę, że tu sami znawcy hodowli gęsi.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • -2 (10)

  Mirek, w dniu 12-05-2018 07:14:38 napisał:

  Wszystko byle tylko nie pis bo to grozi totalną katastrofą gminy. Za chwile sie okaże jesli nie powstanie ferma że to wielka zasługa pis-u

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (2)
  • -1 (9)

  W, w dniu 12-05-2018 08:08:46 napisał:

  PiS to może niech u siebie jest

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • -6 (12)

  Kasia , w dniu 12-05-2018 08:39:24 napisał:

  Stare przysłowie mówi że nie wchodzi się dwa razy do tej samej rzeki. Więc dziękujemy już tym co byli. Trzeba wybrać młodych np. Mirka P.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 1 (1)

  Bujnice, w dniu 12-05-2018 09:47:04 napisał:

  https://www.epiotrkow.pl/artykul/Smierdzi-i-smierdziec-bedzie,8406

  odpowiedz

  • 4 (6)

  Wąsaty, w dniu 13-05-2018 08:31:12 napisał:

  Ale siebie kąsacie. Ale prawda jest taka , że każdy będzie lepszy dla gminy niż Szaruga. Stracone 4 lata - brak wizji, brak decyzyjności, paraliż urzędu i nauczycielskie kumoterstwo w walce o przetrwanie do emerytury to teraźniejszość. Ktokolwiek inny, ktokolwiek .

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 2 (2)

  Kcyniak, w dniu 13-05-2018 12:56:33 napisał:

  Wszyscy są jak widać zajęci są sobą z wzajemnością i zajadłością. Niemcy zarabiają na żywieniu Polaków - robią mega biznes na mięsie. Polskie hodowle i Polski rolnik wyeliminowany z rynku. 100 tysięcy gospodarstw i rodzin (a rodzina najważniejsza) rolniczych w małych i średnich gospodarstwach zostało pozbawionych dochodu i źródła utrzymania w wolnym państwie. Bezpieczeństwo żywnościowe Polaków zależymod Niemców naszych odwiecznych wrogów (i to na pewno się nie zmieni, Nigdy niemiec nie będzie Polakowi bratem jak świat światem). Bezpieczeństwo żywnościowe Polski zostało zagrożone. Tyle wolności ile własności i biznesu w polskich rękach. Wszyscy z zajadłością zajęci są sobą. Doktryna bolszewicko-gebelsowska niech się żrą na kupę zajęci sobą to przynajmniej nie knują przeciwko nam naszemu biznesowi i naszym planom ubezwłasnowolnienia Polski i Polaków. Ludzie ogarnijcie się ..... wasz wróg to kto inny .... nie wasz sąsiad ........ Spójżcie szeżej i dalej...... jak za płot swego gospodarstwa czy domostwa w Kcyni.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 2 (2)

  sąsiad, w dniu 13-05-2018 14:04:10 napisał:

  100 -tki tysięcy polskich rodzin rolniczych chodowców trzody chlewnej na skutek stosowania nieuczciwych praktyk i dampingu i przychylności władz rządzących państwem polskim, zostało pozbawionych źródła utrzymania. Marka Polskie Mięso z rozproszonych, ale zdrowych chodowli i nieuciążliwych dla środowiska przeszła za darmo w obce neokolonialne ręce-zostało przejęte przez obcy kapitał. Skandal to mało powiedziane. Kto za tym stoi w Polsce? Kto niszczy Polskiego rolnika? Dlaczego nic w tym temacie nie ulega zmianie na lepsze, a wręcz przeciwnie. To jest podstawową przyczyną rozwoju zneokolonializowanego przemysłowego tuczu trzody chlewnej w Polsce ze stratą dla Państwa polskiego, polskich rolników i środowiska

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 4 (14)

  pozdor, w dniu 13-05-2018 14:25:22 napisał:

  a swinie na osiedlu nr 3 nikomu nie przeskadzaja ? :)

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (2)
  • 9 (21)

  mieszkaniec Kcyni, w dniu 14-05-2018 10:31:41 napisał:

  Ludzie takiego radnego jak pan Mirek Pezacki nam potrzeba. Jest to człowiek wykształcony, dociekliwy, elokwentny i trzeba na niego głosować. Mam nadzieję, że pogoni pan tego stop układom, bo nic w radzie nie robi tylko głupa pali i dietkę kasuje. My z całą rodziną głosujemy na pana. Tylko pan Mirek Pezacki!!!

  odpowiedz

  • 8 (24)

  mieszkaniec Kcyni, w dniu 14-05-2018 10:34:16 napisał:

  Ludzie takiego radnego jak pan Mirek Pezacki nam potrzeba. Jest to człowiek wykształcony, dociekliwy, elokwentny i trzeba na niego głosować. Mam nadzieję, że pogoni pan tego stop układom, bo nic w radzie nie robi tylko głupa pali i dietkę kasuje. My z całą rodziną głosujemy na pana. Tylko pan Mirek Pezacki!!!

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (2)

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Meble kuchenne
Tonery Directions
27PLN
Szkolenia pierwsza pomoc
od 50PLN
Elewacje
Kanapa
Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
Budowa hal
Sprawdzanie skuteczności hamowania
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Jak zrobić murowany grill?

Grillowanie to jeden z przyjemniejszych sposobów na plenerowy wypoczynek. Miły czas w gronie znajomych smakuje najlepiej, gdy stoły zastawione są pieczonymi na grillu mięsami, rybami i warzywami. Na rynku znajdziemy wiele przenośnych urządzeń do grillowania, ale miłośnicy takiej formy wypoczynku z pewnością powinni pomyśleć o czymś więcej – o zbudowaniu własnego grilla. Jak to zrobić i dlaczego warto?

(czytaj więcej)