Dziś mamy 21 maja 2019, wtorek, imieniny obchodzą:

30 listopada 2018

Ślesin awansuje do Finału Mistrzostw Województwa

fot.B.Neilitz

fot.B.Neilitz

Dnia 27.11.2018r Zespół Szkolno-Przedszkolny w Ślesinie był gospodarzem# półfinałowych[A1] rozgrywek w mini piłce ręcznej dziewcząt.

W rozgrywkach uczestniczyły szkoły z Kęsowa, Świecia i ZSP Ślesin. Dziewczęta z ZSP w Ślesinie po pięknych , zaciętych i bardzo widowiskowych meczach zajęły ostatecznie II miejsce, co pozwoliło im awansować do upragnionego finału województwa. Sam udział w półfinałach to osiągnięcie dużego formatu. Okazało się, że w rywalizacji sportowej nic z góry nie można przewidywać. I na tym polega piękno sportu. Wiara we własne możliwości i doping ze strony rodziców, nauczycieli i społeczności szkolnej dały kolejny sukces tej drużynie. A awans do ścisłej czołówki województwa, to największe osiągnięcie ślesińskich szczypiornistek. Jest to pierwszy awans do najlepszej czwórki województwa w historii tej szkoły. Na I miejscu uplasowały się piłkarki z Kęsowa. Reprezentacja ze Świecia zajęła III miejsce co oznacza że ukończyła swoją grę w rozrywkach wojewódzkich na miejscu V.

Finał Wojewódzki Igrzysk Dzieci odbędzie się  4.12.2018r w Wąbrzeźnie. Trzymamy kciuki.

Drużynę przygotowała i prowadziła A. Bon – Pantkowska.

Skład reprezentacji ZSP Ślesin /od lewej/ :Vanessa Czyżewska, Iga Radajewska, Klaudia Wełniak, Lena Latzka, Jagoda Nowicka, Amelia Walerczyk, Jaśmina Małysz, Amelia Kaczyńska, Lena Grzechowiak.

materiał: A. Bon - Pantkowska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

 

 

Oceń artykuł: 12 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Jak zrobić murowany grill?

Grillowanie to jeden z przyjemniejszych sposobów na plenerowy wypoczynek. Miły czas w gronie znajomych smakuje najlepiej, gdy stoły zastawione są pieczonymi na grillu mięsami, rybami i warzywami. Na rynku znajdziemy wiele przenośnych urządzeń do grillowania, ale miłośnicy takiej formy wypoczynku z pewnością powinni pomyśleć o czymś więcej – o zbudowaniu własnego grilla. Jak to zrobić i dlaczego warto?

(czytaj więcej)