Dziś mamy 20 października 2019, niedziela, imieniny obchodzą:

20 września 2019

Śledztwo nadal trwa. Wykryto szereg nieprawidłowości

fot. archiwum

fot. archiwum

Śledztwo prowadzone w sprawie przekroczenia uprawnień przez byłego dyrektora Jacka K. Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Potulicach trwa.

Sprawa ciągnie się od połowy marca tego roku. Wówczas nakielska prokuratura rejonowa wszczęła śledztwo w sprawie przekroczenia uprawnień przez byłego dyrektora Zespołu Z-SP w Potulicach. Działania podjęła także nakielska policja. – Policjanci z nakielskiego wydziału kryminalnego wykonują w tej sprawie czynności procesowe na polecenie prokuratury i pod jej nadzorem – przekazała nam podkom. Justyna Andrzejewska, oficer prasowa KPP w Nakle.

Niestety, prokuratura tłumacząc się dobrem prowadzonego śledztwa nie przekazała zbyt wielu informacji. – W toku dotychczas przeprowadzonych czynności procesowych zgromadzono bogaty materiał dowodowy wskazujący na szereg nieprawidłowości polegających na przekroczeniu uprawnień i niedopełnieniu obowiązków wynikających m.in. z przepisów ustawy z 14 grudnia 2016 r Prawo oświatowe, ustawy z 27 sierpnia 2009 r. o finansach publicznych, a także z norm zawartych w statucie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Potulicach – poinformował asesor Prokuratury Rejonowej w Nakle Andrzej Błażejewicz.

Do przeprowadzenia kontroli została także zobligowana komisja rewizyjna Rady Miejskiej w Nakle. Co udało się ustalić? – Z tych dokumentów, które mieliśmy, a dotyczyły rachunków zakupu farb, różnego rodzaju sprzętu - one były prowadzone bez zastrzeżeń. Wszystkie rachunki były opisane, podpisane przez odbiorcę, nie mieliśmy żadnych obiekcji. Natomiast co do dalszej części i ewentualnego wykorzystania tego - dochodzenie prowadzą odpowiednie służby. Po wstępnych analizach i kontakcie z ZOOiR, przejrzeniu pewnych dokumentów dotyczących rachunków, po konsultacji z prokuraturą i policją oraz po rozmowie z burmistrzem wysłaliśmy odpowiedź do CBA. Na razie całość dochodzenia prowadzi policja pod nadzorem prokuratury. My jako czynnik społeczny musimy odczekać, aż prokurator nie zezwoli na udostępnienie wyników śledztwa. Niewiele więcej mogę powiedzieć – przyznał Ryszard Kubiak przewodniczący komisji rewizyjnej RM w Nakle.

Tym że postępowanie jest niejawne tłumaczy się także prokurator. – Ze względu na dobro śledztwa niestety nie mogę mówić o jego szczegółach, mogłoby to wpłynąć negatywnie na jego przebieg. Prowadzone są kolejne czynności, które mogą skutkować przedstawieniem zarzutów określonym osobom. Śledztwo jest wielowątkowe i nie można wykluczyć, że zarzuty zostaną postawione także innym osobom – przekazał Błażejewicz.

Informacja została również przekazana do Centralnego Biura Antykorupcyjnego, ale jak poinformował nas przedstawiciel tej instytucji: „Przedmiot sprawy nie leży we właściwościach CBA”.

Na wyniki śledztwa trzeba będzie poczekać. – Na chwilę obecną nie sposób prognozować kiedy dokładnie śledztwo zostanie zakończone – oznajmił prok. Błażejewicz.

 

Oceń artykuł: 1 4

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (4) Zgłoś naruszenie zasad

  • 4 (8)

  Alojzy, w dniu 20-09-2019 11:06:38 napisał:

  Ciekawe kto go wybrał na dyrektora i to nie raz

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 0 (0)

  W zawodach byłem 8 , w dniu 25-09-2019 00:47:32 napisał:

  Kierda trzymaj się

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Lipoliza injekcyjna
Prowadzenie akt osobowych
od 30PLN
Instrukcja bezpieczeństwa pożarowego
od 500PLN
Pokój dzienny/ jadalnia/ sypialnia/ biuro
Elzab Jota E
sugerowana cena producenta: 1783,50PLN
Kalkulatory
od 6,90PLN
Terminale płatnicze
Zabiegi dla panów
0

Biotyna. Dobrodziejstwo dla włosów

Biotyna, nazywana potocznie witaminą piękna, ma duży wpływ na wygląd naszych włosów, paznokci i skóry.# Regularnie dostarczana do organizmu, pełni niezwykle ważną funkcję zarówno w metabolizowaniu węglowodanów, jak i tłuszczów. Jej zadaniem jest wytwarzanie hemoglobiny, której rolą jest przenoszenie tlenu do wszystkich komórek ludzkiego ciała. Jak biotyna wpływa na stan naszych włosów i czy warto uzupełniać jej niedobór w organizmie?

(czytaj więcej)
0

Grzybobrania czas. Co powinniśmy wiedzieć?

Tylu grzybów w lasach nie było od lat i świadczy o tym fakt, że niemal każda osoba, która udała się do lasu z koszykiem, wraca z nim wypełnionym aż po brzegi grzybami.# Gorący oraz wilgotny wrzesień spowodował tym samym, że grzybiarze mają dosłownie pełne ręce roboty, jednakże oprócz pracy potrzebna jest też podstawowa wiedza związana z rozpoznawaniem grzybów jadalnych i trujących oraz świadomość, że nawet będąc w lesie można otrzymać... mandat.

(czytaj więcej)
0

Przejechał dla Zuzi granicami Polski. Warto działać

Ponad 3 tysiące kilometrów w 35 dni. Taki dystans granicami Polski przejechał na rowerze pan Andrzej Błonk w ramach zorganizowanej przez siebie akcji charytatywnej.# Zebrane w ten sposób pieniądze zasilą konto 5-letniej Zuzi, która potrzebuje ich na dalszą rehabilitację.

(czytaj więcej)