Dziś mamy 19 stycznia 2020, niedziela, imieniny obchodzą:

20 lipca 2019

Siłownia plenerowa w Dziewierzewie. Pozyskano kolejny grant

fot. Maria Łyszczarz

fot. Maria Łyszczarz

Stowarzyszenie "Razem dla Dziewierzewa" po raz trzeci z sukcesem# pozyskało grant w otwartym konkursie ofert 4/2019 Powiatowa odnowa wsi, dzięki czemu zrealizowało projekt pn. "Nasza siłownia - miejscem bezpiecznej rekreacji mieszkańców".

Przypomnijmy, że dzięki realizacji zadania na terenie Zespołu Szkół w  Dziewierzewie, w dniu 22 sierpnia 2017 roku oddana została do użytku 4-elementowa siłownia zewnętrzna. Całość projektu opiewała na kwotę 12.462 zł z czego wkład rzeczowy partnerów to 5.000 zł. Dotacja Powiatu nakielskiego wyniosła 5.580 zł.

W 2018 roku z dotacji powiatu wynoszącej 4.000 zł i udziale środków własnych wynoszących 4.580 zł udało się dołożyć kolejne 3 elementy siłowni. Przy siłowni stanęły również parkowe ławeczki. Tegoroczny projekt polegał w głównej mierze na poprawie estetyki miejsca oraz zwiększeniu poziomu bezpieczeństwa. Dzięki  tegorocznemu projektowi pozyskaliśmy 6000 zł z Powiatu Nakielskiego. Nie zawiedli nas stali partnerzy dorzucając łącznie 4.500 zł. Pozwoliło to na położenie kostki pol-bruk pod całym terenem naszej siłowni.

Partnerami projektu od samego początku byli: Szkoła Podstawowa w  Dziewierzewie oraz działająca przy szkole Rada Rodziców, jak i Rada sołecka, która zapewniła środki z funduszu sołeckiego. Dziękujemy! Jesteśmy dumni, że nasza wieś posiada nowy, estetyczny i bezpieczny obiekt. Chcemy podkreślić ,że aplikujemy skutecznie o środki grantowe z konkursów w Gminie Kcynia, jak i w Powiecie Nakielskim. Staramy się, aby jak najlepiej je wykorzystać, a po realizacji projektów pozostał trwały ślad naszej działalności.

Dzięki wspólnym wysiłkom mieszkańcy mogą korzystać z zamontowanych w centrum wsi urządzeń rekreacyjno-sportowych. Ćwiczenia na siłowni zewnętrznej doskonale wpływają na poprawę krążenia krwi, koordynacji ruchowej oraz kondycji fizycznej. Są doskonałą alternatywą dla treningów wykonywanych w domu czy na siłowni. Nie dość, że pozwalają cieszyć się efektami systematycznej pracy, to umożliwiają spotkania ze znajomymi, mogą stanowić wspólną motywację do aktywności fizycznej oraz oddychanie świeżym powietrzem. Są również znakomitym sposobem na rozładowanie stresu, negatywnych emocji, czy po prostu miłe i pożyteczne spędzenie wolnego czasu.

Materiał: Maria Łyszczarz

Autor nie wyraża zgody na komentowanie

Oceń artykuł: 4 5

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Bydgoszcz walczy o tytuł Najlepszego Europejskiego Celu Podróży

Bydgoszcz to jedyne polskie miasto nominowane do udziału w prestiżowym konkursie #o tytuł Najlepszy Europejski Cel Podróży 2020 (European Best Destination 2020), o który ubiega się m.in. Praga, Madryt, Wiedeń czy Rzym.

(czytaj więcej)
0

Wielu Polaków ma nadmierną masę ciała. Czy liczenie kalorii ma znaczenie?

Zdrowe odżywianie, regularne ćwiczenia fizyczne, detoks sokowy, oczyszczanie,# joga… W dzisiejszych czasach w poszukiwaniu zdrowia i szczupłej sylwetki łatwo się pogubić! W internecie znajdziemy milion rozwiązań, jednakże która z receptur na piękno i zdrowie okaże się skuteczna? Jak wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego większość dorosłych Polaków ma nadmierną masę ciała. W 2014 roku problem ten dotyczył 62% dorosłych mężczyzn i prawie 46% dorosłych kobiet. Czy stara jak świat metoda liczenia kalorii może być pomocna?

(czytaj więcej)
0

Ciemieniucha u niemowlaka. Po czym ją poznać i jak się jej pozbyć?

Ciemieniucha jest jedną z najczęstszych przypadłości okresu niemowlęcego. #Najczęściej pojawia się w okolicy owłosionej skóry głowy i na brwiach. Wbrew obiegowym opiniom nie jest wynikiem niedbałości rodziców o higienę maluszka. Powoduje ją zbyt intensywna praca gruczołów łojowych, które ostatecznie ulegają zaczopowaniu, a zasychający łój tworzy grubą, łuskowatą skorupkę na skórze dziecka. Co warto wiedzieć i jak sobie radzić z ciemieniuchą odpowiada położna Renata Lustyk, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

Jak utrzymać porządek w nowym roku? Poznaj 5 trików na odświeżenie domu

Nie przepadasz za sprzątaniem, ale lubisz, kiedy w domu wszystko jest w # porządku? Chociaż nie istnieje żaden magiczny sposób na to, aby porządek robił się sam, to okazuje się, że wcale nie musisz spędzać na walce z bałaganem długich godzin.

(czytaj więcej)