Dziś mamy 25 sierpnia 2019, niedziela, imieniny obchodzą:

20 lipca 2019

Siłownia plenerowa w Dziewierzewie. Pozyskano kolejny grant

fot. Maria Łyszczarz

fot. Maria Łyszczarz

Stowarzyszenie "Razem dla Dziewierzewa" po raz trzeci z sukcesem# pozyskało grant w otwartym konkursie ofert 4/2019 Powiatowa odnowa wsi, dzięki czemu zrealizowało projekt pn. "Nasza siłownia - miejscem bezpiecznej rekreacji mieszkańców".

Przypomnijmy, że dzięki realizacji zadania na terenie Zespołu Szkół w  Dziewierzewie, w dniu 22 sierpnia 2017 roku oddana została do użytku 4-elementowa siłownia zewnętrzna. Całość projektu opiewała na kwotę 12.462 zł z czego wkład rzeczowy partnerów to 5.000 zł. Dotacja Powiatu nakielskiego wyniosła 5.580 zł.

W 2018 roku z dotacji powiatu wynoszącej 4.000 zł i udziale środków własnych wynoszących 4.580 zł udało się dołożyć kolejne 3 elementy siłowni. Przy siłowni stanęły również parkowe ławeczki. Tegoroczny projekt polegał w głównej mierze na poprawie estetyki miejsca oraz zwiększeniu poziomu bezpieczeństwa. Dzięki  tegorocznemu projektowi pozyskaliśmy 6000 zł z Powiatu Nakielskiego. Nie zawiedli nas stali partnerzy dorzucając łącznie 4.500 zł. Pozwoliło to na położenie kostki pol-bruk pod całym terenem naszej siłowni.

Partnerami projektu od samego początku byli: Szkoła Podstawowa w  Dziewierzewie oraz działająca przy szkole Rada Rodziców, jak i Rada sołecka, która zapewniła środki z funduszu sołeckiego. Dziękujemy! Jesteśmy dumni, że nasza wieś posiada nowy, estetyczny i bezpieczny obiekt. Chcemy podkreślić ,że aplikujemy skutecznie o środki grantowe z konkursów w Gminie Kcynia, jak i w Powiecie Nakielskim. Staramy się, aby jak najlepiej je wykorzystać, a po realizacji projektów pozostał trwały ślad naszej działalności.

Dzięki wspólnym wysiłkom mieszkańcy mogą korzystać z zamontowanych w centrum wsi urządzeń rekreacyjno-sportowych. Ćwiczenia na siłowni zewnętrznej doskonale wpływają na poprawę krążenia krwi, koordynacji ruchowej oraz kondycji fizycznej. Są doskonałą alternatywą dla treningów wykonywanych w domu czy na siłowni. Nie dość, że pozwalają cieszyć się efektami systematycznej pracy, to umożliwiają spotkania ze znajomymi, mogą stanowić wspólną motywację do aktywności fizycznej oraz oddychanie świeżym powietrzem. Są również znakomitym sposobem na rozładowanie stresu, negatywnych emocji, czy po prostu miłe i pożyteczne spędzenie wolnego czasu.

Materiał: Maria Łyszczarz

Autor nie wyraża zgody na komentowanie

Oceń artykuł: 4 5

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Mała architektura. Niewielkie elementy o dużym znaczeniu

Ogrodowe elementy dekoracyjne znajdują zastosowanie nie tylko w# przestrzeni miejskiej, ale również w indywidualnych aranżacjach wokół domu.

(czytaj więcej)
0

Nieudana podróż samolotem. Kiedy można ubiegać się o odszkodowanie?

Sezon urlopowy to czas wzmożonego ruchu lotniczego. To właśnie w tym okresie # notowanych jest najwięcej opóźnień samolotów, odwoływane są loty i zgłaszane zagubienia bagażu.

(czytaj więcej)
0

Wytwarzamy zbyt dużo CO2. Już możemy odczuć zmiany klimatu

Dwutlenek węgla (CO2) to jeden z gazów cieplarnianych, którego nadmierna emisja # przyczynia się do niepożądanych zmian klimatycznych na świecie.

(czytaj więcej)
0

Jak pielęgnować oczy noworodka? Co powinniśmy zrobić?

Tuż po urodzeniu dzieci często borykają się z zaczerwienionymi białkami oczu, podrażnionymi # spojówkami i opuchniętymi powiekami.

(czytaj więcej)