Dziś mamy 30 września 2020, środa, imieniny obchodzą:

24 stycznia 2020

Siła w Tradycji. Uczniowie poznali historię Powstania Wielkopolskiego

fot. Zespół ds. Promocji w ZS

fot. Zespół ds. Promocji w ZS

Dnia 21 i 23.01.2020r. uczniowie klas wojskowych Technikum z ZS im. prof. Emila Chroboczka w # Szubinie, pod kierunkiem mjr. rez. Jarosława Odrobińskiego uczestniczyli w murach Muzeum Ziemi Szubińskiej w lekcji muzealnej pn. "Odsłonięcie pomnika nad mogiłą zbiorową Powstańców Wielkopolskich 1918-1919 w Szubinie.

Po obejrzeniu filmu edukacyjnego nt. "Powstania Wielkopolskiego" uczniowie kadeci klas ITb i IIITL zapoznani zostali przez Dyrektor Kamilę Czechowską z wystawą związaną z historią pomnika.

Należy dodać, że nasi uczniowie wraz z Dyrektor ZS Alicją Jaśkowiak i w/w Oficerem rezerwy w sposób aktywny włączyli się w uroczystość odsłonięcia repliki w/w pomnika w dniu 11.01.2020 roku.

Z kolei dnia 22.01.2020 roku, uczniowie klasy wojskowej IIITL z opiekunami Sylwią Bałuk i mjr. rez. Jarosławem Odrobińskim uczestniczyli wraz ze Sztandarem szkoły w uroczystości 100. rocznicy powrotu Mroczy do Macierzy - wolnej Polski.

Jeden z głównych Ojców Niepodległości Polski Józef Piłsudski w jednym ze swoich dzieł "Myśli, mowy i rozkazy" zawarł nast. sentencję "Ten kto nie szanuje i nie ceni swej przeszłości nie jest godzien szacunku teraźniejszości ani prawa do przyszłości".

Niezwykle ważne jest w dzisiejszych czasach, abyśmy spoglądając wstecz na historię ojczystą, pamiętali o chwalebnych czynach bohaterów z czasów wybijania się na niepodległość i scalania ziem polskich oraz o cierpieniach tych, którzy za swój patriotyzm i niezłomność zapłacili najwyższą cenę. 

materiał: Agnieszka Bubczyk/Zespół ds. Promocji w ZS

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 4 4

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Światowy Dzień bez Samochodu. Zamiast auta wybierz rower!

W dniu dzisiejszym obchodzimy Światowy# Dzień bez Samochodu. Jest to idealny czas, aby do pracy zamiast samochodem pojechać rowerem albo autobusem.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Zdrowa dieta na urlopie? To proste! Wystarczy pamiętać o kilku zasadach

Wyjazdy wakacyjne rządzą się swoimi prawami, a miejsca, które odwiedzamy kuszą #rozmaitymi aromatami i smakami. Jak cieszyć się wypoczynkiem bez wyrzutów sumienia i wpływu na figurę? Swoimi radami na wakacje bez wyrzeczeń dzieli się Gaja Kuroń, ekspertka dietetyczna w Kuroniowie Diety.

(czytaj więcej)
0

Sezon na grzyby w pełni. Poznajcie przepisy z tymi smakołykami

Początek jesieni nie musi oznaczać pożegnania z lokalnymi specjałami i sezonowymi #przysmakami. To pora idealna dla wszystkich miłośników grzybów. Zamiast zerkać w stronę warzywnych grządek, warto skupić się na darach prosto z lasu. Kurki, borowiki, podgrzybki, kanie, rydze, maślaki… Kulinarna wyobraźnia zaczyna pracować na najwyższych obrotach! Zastanawiacie się, jak wykorzystać te aromatyczne i pełne smaku skarby? Skorzystajcie z porad szefa kuchni Knorr i pozwólcie sobie na niezrównaną grzybową ucztę.

(czytaj więcej)