Dziś mamy 22 lutego 2020, sobota, imieniny obchodzą:

24 stycznia 2020

Siła w Tradycji. Uczniowie poznali historię Powstania Wielkopolskiego

fot. Zespół ds. Promocji w ZS

fot. Zespół ds. Promocji w ZS

Dnia 21 i 23.01.2020r. uczniowie klas wojskowych Technikum z ZS im. prof. Emila Chroboczka w # Szubinie, pod kierunkiem mjr. rez. Jarosława Odrobińskiego uczestniczyli w murach Muzeum Ziemi Szubińskiej w lekcji muzealnej pn. "Odsłonięcie pomnika nad mogiłą zbiorową Powstańców Wielkopolskich 1918-1919 w Szubinie.

Po obejrzeniu filmu edukacyjnego nt. "Powstania Wielkopolskiego" uczniowie kadeci klas ITb i IIITL zapoznani zostali przez Dyrektor Kamilę Czechowską z wystawą związaną z historią pomnika.

Należy dodać, że nasi uczniowie wraz z Dyrektor ZS Alicją Jaśkowiak i w/w Oficerem rezerwy w sposób aktywny włączyli się w uroczystość odsłonięcia repliki w/w pomnika w dniu 11.01.2020 roku.

Z kolei dnia 22.01.2020 roku, uczniowie klasy wojskowej IIITL z opiekunami Sylwią Bałuk i mjr. rez. Jarosławem Odrobińskim uczestniczyli wraz ze Sztandarem szkoły w uroczystości 100. rocznicy powrotu Mroczy do Macierzy - wolnej Polski.

Jeden z głównych Ojców Niepodległości Polski Józef Piłsudski w jednym ze swoich dzieł "Myśli, mowy i rozkazy" zawarł nast. sentencję "Ten kto nie szanuje i nie ceni swej przeszłości nie jest godzien szacunku teraźniejszości ani prawa do przyszłości".

Niezwykle ważne jest w dzisiejszych czasach, abyśmy spoglądając wstecz na historię ojczystą, pamiętali o chwalebnych czynach bohaterów z czasów wybijania się na niepodległość i scalania ziem polskich oraz o cierpieniach tych, którzy za swój patriotyzm i niezłomność zapłacili najwyższą cenę. 

materiał: Agnieszka Bubczyk/Zespół ds. Promocji w ZS

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 2 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Pielęgnacyjne vademecum noworodka. Sprawdź, o czym warto pamiętać

Codzienna opieka nad dzieckiem dostarcza rodzicom wielu okazji do obserwacji oraz #stymulacji wielozmysłowej. Skóra noworodka choć wrażliwa i delikatna z chwilą narodzin jest już w zupełności gotowa do tego, żeby funkcjonować poza organizmem matki. O pielęgnacji, nie tylko w dbaniu o higienę, ale także wspaniałej okazji do bliskości i budowaniu więzi pomiędzy rodzicami i dziećmi mówi położna Jolanta Marat Ignaczak, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

Najsłodszy dzień w roku. Sprawdź propozycje przepisów na tłusty czwartek!

Pączki ziemniaczano-dyniowe, ruchańce drożdżowe, amoniaczki, pierniczki na różne #sposoby a może ciasto marchewkowe? Na naszej regionalnej Liście Produktów Tradycyjnych znajduje się już 18 wyrobów piekarniczych i cukierniczych. W tłusty czwartek warto sięgnąć do tradycyjnych przepisów i przygotować niektóre z tych słodkości.

(czytaj więcej)
0

Pierwsze zabiegi tuż po narodzeniu dziecka. Co warto o nich wiedzieć?

Zaraz po urodzeniu należy umożliwić dziecku nieprzerwany kontakt z matką „skóra do #skóry”. Trwa on zazwyczaj około dwóch godzin i traktujemy go jako naturalne zakończenie aktywnych okresów porodu i rozpoczęcie adaptacji noworodka do nowych warunków życia pozamacicznego. Kontakt „skóra do skóry” powinien też być inicjacją do pierwszego przystawienia dziecka do piersi matki. Moment ten przez wielu nazywany jest złotym standardem przynoszącym korzyści zarówno dziecku, jak i matce w sferze emocjonalnej. Położna, Anna Jedlińska, ambasadorka kampanii „Położna na medal” radzi, co trzeba wiedzieć o pierwszych zabiegach dziecka, tuż po jego urodzeniu.

(czytaj więcej)
0

Opieka położnych w czasie ciąży, porodu i połogu. Wyniki przeprowadzonej ankiety

Wsparcie w trakcie porodu, pomoc w przystawieniu do piersi, umożliwienie kontaktu skóra do skóry, a# może opieka prywatna? – wyniki ankiety internetowej dotyczącej porodu i opieki położniczej i przeprowadzonej wśród mam internautek.

(czytaj więcej)