Dziś mamy 18 lipca 2019, czwartek, imieniny obchodzą:

25 czerwca 2019

Setne urodziny Władysławy Pęczek. Nie zabrakło życzeń i toastu

fot. TD

fot. TD

Uroczystość 100 lat Pani Władysławy Pęczek odbyła się w niedzielę 23 czerwca w # sali hotelu Albatros w Wąsoszu.

Na tę ważną uroczystość przybył Burmistrz Szubina Mariusz Piotrkowski i kierownik USC w Szubinie Danuta Musiał. Złożyli Jubilatce kwiaty i upominek w imieniu swoim jak i mieszkańców gminy. Wszyscy wznieśli toast za zdrowie i dalszych sto lat.

Władysława Pęczek z domu Nowastowska urodziła się 19 czerwca 1919 roku w Wąsoszu. W czerwcu 1944 roku zawarła związek małżeński z Romanem Pęczek.

Urodziła ośmioro dzieci, doczekała się osiemnaściorga wnucząt, dwudziestu pięciu prawnuków i dziesięciorga praprawnucząt. Mieszka w Kowalewie z córką Jolantą oraz z wnukami i prawnukami.

Pani Władysława zajmowała się domem i wychowaniem dzieci. Była też przewodniczącą Koła Gospodyń Wiejskich w Kowalewie. Z okazji setnych urodzin siostrzenica Urszula przygotowała dla rodziny kronikę rodzinną, która zawiera 450 zdjęć z opisem historii rodziny na 153 stronach. Wspomniani tam są przodkowie, rodzice jubilatki i jej potomkowie, poszczególne rodziny, dzieci ich wnuki i prawnuki. Potomków pani Władysławy jest 60 osób.

Oceń artykuł: 12 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (8) Zgłoś naruszenie zasad

  • -10 (10)

  Mieszkanka, w dniu 25-06-2019 15:25:03 napisał:

  I co odrazu trzeba do gazety odrazu lecieć niech się zajmą drogą na pałuckiej bo kamienie są na drodze. To jest temat I stwarzają zagrozenie Dla mieszkancòw ja też miałam urodziny. I domnie gazeta nieprzyjechała

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (5)
  • 4 (4)

  mariusz, w dniu 25-06-2019 16:07:39 napisał:

  Zdrowia i szczęścia i długich lat życia

  odpowiedz

  • 3 (3)

  *, w dniu 26-06-2019 06:42:48 napisał:

  Tylko pozazdrościć JUBILATCE , że ma takich Bliskich i taka imprezę Jej zorganizowano, ponieważ przeważnie 100-latki siedza same w domu zapomniane przez rodzine . A tutaj Pani Babcia wystrojona jak modelka w otoczeniu radosnej rodzinki. Gratulacje dla STULATKI . Do 'Mieszkanka' zazdrość przemawia przez panią !

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Meble kuchenne
Instrukcja bezpieczeństwa pożarowego
od 500PLN
Koloryzacja - nowoczesne techniki
Fotokoszulka z nadrukiem
35,00PLN
Sprawdzanie zadymienia i analiza spalin
Czytniki kodów kreskowych
Wagi sklepowe
700PLN 500PLN
Pomoc drogowa
0

Odwołany lot podczas wakacji. Czy turystom przysługuje odszkodowanie?

Podróże samolotem uchodzą za pewny i szybki sposób przemieszczania się, dlatego są chętnie # wybierane jako środek transportu w czasie urlopów.

(czytaj więcej)
0

Jak w ciąży przetrwać upały. Co przyszłe mamy powinny zrobić?

Od kilku lat w naszym kraju letnie miesiące są coraz bardziej gorące. Bywają dni trudne do # przetrwania dla każdego z nas, a zwłaszcza dla przyszłych mam.

(czytaj więcej)
0

"500+" za granicą? Czy rodziny otrzymają świadczenie?

Czy jeśli wraz z rodziną mieszkamy za granicą, ale jesteśmy zameldowani w # Polsce, przysługuje nam świadczenie wychowawcze „500+”?

(czytaj więcej)
0

Kierunek wakacje. Dlaczego warto wybrać lot czarterowy?

Coraz więcej osób interesuje się lotami czarterowymi. Przeloty organizowane przez # biura podróży potrafią kosztować znacznie mniej, niż te wykupione bezpośrednio u przewoźnika.

(czytaj więcej)