Dziś mamy 15 listopada 2019, piątek, imieniny obchodzą:

25 czerwca 2019

Setne urodziny Władysławy Pęczek. Nie zabrakło życzeń i toastu

fot. TD

fot. TD

Uroczystość 100 lat Pani Władysławy Pęczek odbyła się w niedzielę 23 czerwca w # sali hotelu Albatros w Wąsoszu.

Na tę ważną uroczystość przybył Burmistrz Szubina Mariusz Piotrkowski i kierownik USC w Szubinie Danuta Musiał. Złożyli Jubilatce kwiaty i upominek w imieniu swoim jak i mieszkańców gminy. Wszyscy wznieśli toast za zdrowie i dalszych sto lat.

Władysława Pęczek z domu Nowastowska urodziła się 19 czerwca 1919 roku w Wąsoszu. W czerwcu 1944 roku zawarła związek małżeński z Romanem Pęczek.

Urodziła ośmioro dzieci, doczekała się osiemnaściorga wnucząt, dwudziestu pięciu prawnuków i dziesięciorga praprawnucząt. Mieszka w Kowalewie z córką Jolantą oraz z wnukami i prawnukami.

Pani Władysława zajmowała się domem i wychowaniem dzieci. Była też przewodniczącą Koła Gospodyń Wiejskich w Kowalewie. Z okazji setnych urodzin siostrzenica Urszula przygotowała dla rodziny kronikę rodzinną, która zawiera 450 zdjęć z opisem historii rodziny na 153 stronach. Wspomniani tam są przodkowie, rodzice jubilatki i jej potomkowie, poszczególne rodziny, dzieci ich wnuki i prawnuki. Potomków pani Władysławy jest 60 osób.

Oceń artykuł: 15 4

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (8) Zgłoś naruszenie zasad

  • -10 (10)

  Mieszkanka, w dniu 25-06-2019 15:25:03 napisał:

  I co odrazu trzeba do gazety odrazu lecieć niech się zajmą drogą na pałuckiej bo kamienie są na drodze. To jest temat I stwarzają zagrozenie Dla mieszkancòw ja też miałam urodziny. I domnie gazeta nieprzyjechała

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (5)
  • 4 (4)

  mariusz, w dniu 25-06-2019 16:07:39 napisał:

  Zdrowia i szczęścia i długich lat życia

  odpowiedz

  • 3 (3)

  *, w dniu 26-06-2019 06:42:48 napisał:

  Tylko pozazdrościć JUBILATCE , że ma takich Bliskich i taka imprezę Jej zorganizowano, ponieważ przeważnie 100-latki siedza same w domu zapomniane przez rodzine . A tutaj Pani Babcia wystrojona jak modelka w otoczeniu radosnej rodzinki. Gratulacje dla STULATKI . Do 'Mieszkanka' zazdrość przemawia przez panią !

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Modne aranżacje
Tonery Directions
27PLN
Ryzyko zawodowe
od 100PLN
Bindowanie dokumentów
od 6,00PLN
Kwasy...
Kasy fiskalne Datecs
1414PLN PROMOCJAPLN
Meble kuchenne
Fotokubek z łyżeczką i kolorowym wnętrzem
34,90PLN
0

Mężczyźni wydadzą na święta Bożego Narodzenia średnio o 500 zł więcej niż kobiety

1722 zł – średnio tyle pieniędzy przeznaczymy w tym roku na święta Bożego Narodzenia.# Co ciekawe, mężczyźni wydadzą przeciętnie ok. 2000 zł, podczas gdy kobiety – ok. 1500 zł. Najdroższe święta będą miały osoby trzydziestokilkuletnie. Zobacz, co jeszcze wynika z badania Barometr Providenta.

(czytaj więcej)
0

Jak przygotować się do porodu. Położna radzi

Nacięcie krocza to zabieg chirurgiczny zwany również epizjotomią, który w naszym kraju# jest bardzo popularny i wykonywany podczas porodu. Polska jest jednym z nielicznych krajów, gdzie w wielu placówkach wykonuje się ten zabieg rutynowo.

(czytaj więcej)
0

Co piąty uczeń nałogowo korzysta ze smartfona. Niepokojące dane

Niepokój, zdenerwowanie, problemy z koncentracją i uczucie przeciążenia nadmiarem informacji,# przy jednoczesnym braku wystarczającego wsparcia ze strony rodziców – taki obraz polskich nastolatków w sieci wyłania się z badania „Młodzi Cyfrowi” przeprowadzonego przez Fundację Dbam o Mój Z@sięg i Uniwersytet Gdański, we współpracy z firmami LIBRUS i PCG Edukacja.

(czytaj więcej)
0

Ciepło, zdrowo i bezpiecznie. Czy Twój dom jest gotowy na nadejście zimy?

Okres poprzedzający zimę w naszej szerokości geograficznej związany jest z krótkimi dniami#, ochłodzeniem i wszechobecną szarością. Dlatego warto poszukać pozytywnych aspektów takiej pogody. To idealny czas, aby bez wyrzutów sumienia rozpocząć kilkumiesięczny rytuał spędzania wieczorów w wygodnym dresie, z kubkiem gorącej herbaty, czytając książkę czy oglądając ulubiony serial. Zanim zaczniemy w pełni korzystać z jesienno-zimowej aury warto zadbać o odpowiedni mikroklimat w domu i przygotować go na nadejście naprawdę mroźnych miesięcy.

(czytaj więcej)