Dziś mamy 20 kwietnia 2019, sobota, imieniny obchodzą:

08 listopada 2018

Seniorzy obradowali. Rozmowy nad statutem

fot. LZ

fot. LZ

Ostatnie w tym roku kalendarzowym posiedzenie Gminnej Rady Seniora odbyło się w czwartek, 8 # listopada, w murach szubińskiego magistratu. Głównym tematem było podsumowanie obchodów tegorocznych Gminnych Dni Seniora.

Przewodniczący Rady Jan Kostecki podziękował wszystkim, którzy wzięli udział w święcie seniorów oraz tym, którzy pomogli je zorganizować. Poinformował także, że wstępna data III Dni Seniora to 28 i 30 września 2019 roku. Następnie otworzył dyskusję, której myślą przewodnią było pytanie: czy taka forma organizacji senioriady odpowiada mieszkańcom czy może należy coś zmienić?

Podczas czwartkowych obrad pojawiło się pytanie, czy można zmienić statut Rady Seniorów. - Aktualny statut wiąże nam ręce. Są dwie osoby, które ze względów zdrowotnych nie uczestniczą już w obradach, a my nie możemy ich zastąpić nowymi członkami – zauważyli radni.

Obrady seniorów były okazją, aby zachęcić do udziału w gminnych obchodach 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Jan Kostecki poprosił też o udekorowanie swoich domów flagami Polski.

Seniorzy włączą się nie tylko w te obchody. Marzena Mierzwińska z Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Szubinie poinformowała, że radni włączą się we współpracę z Przedszkolem Integracyjnym. Będzie ona polegała na tym, że przygotują dla dzieci występ – przedstawią polskie klasyki literatury i muzyki.

Radny Stanisław Głowacki pytał o Metropolitarną Kartę Seniora, a raczej o listę partnerów, którzy włączyli się do akcji poprzez udzielanie zniżek. - Trudno znaleźć tę listę w internecie.

Ponieważ kończy się kadencja Artura Michalaka, którego seniorzy nazywają „ojcem” Rady, podziękowano mu za kilkuletnią współpracę. - Dziękujemy za powołanie Rady Seniorów. Dzięki niej sprawy gminne są nam bardzo bliskie, a na niektóre możemy mieć wpływ – powiedział Jan Kostecki. Także burmistrz podziękował seniorom za aktywność. - Jest niewiele gmin, w których taka rada funkcjonuje, dlatego zawsze będę dumny, że nasza rada została powołana właśnie w tej kadencji.

Oceń artykuł: 0 1

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Perfekcyjne wygładzenie zniszczonych włosów!
Fotopuzzle z nadrukiem A4
26,90PLN
Gabaryty (3,2m x 4,5m)
Modne aranżacje
Szampon wiśniowy do włosów farbowanych Joanna 1l
15PLN
Torba na akcesoria fryzjerskie
82PLN
Sypialnia Orzech Włoski/ Czarny lub Dąb Denver
Usługi prowadzenia ksiąg rachunkowych
od 50PLN
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Jak zrobić murowany grill?

Grillowanie to jeden z przyjemniejszych sposobów na plenerowy wypoczynek. Miły czas w gronie znajomych smakuje najlepiej, gdy stoły zastawione są pieczonymi na grillu mięsami, rybami i warzywami. Na rynku znajdziemy wiele przenośnych urządzeń do grillowania, ale miłośnicy takiej formy wypoczynku z pewnością powinni pomyśleć o czymś więcej – o zbudowaniu własnego grilla. Jak to zrobić i dlaczego warto?

(czytaj więcej)