Dziś mamy 25 kwietnia 2024, czwartek, imieniny obchodzą:

17 października 2016

Seniorzy NTS-u przegrali dwa kolejne spotkania. To nie był udany weekend

Nieudany wyjazd do Szczecina i Świnoujścia zaliczyli siatkarze zespołu #Womix NTS Trójka Nakło. Zarówno sobotni, jak i niedzielny mecz nakielanie przegrali 0:3.

Mecz z Espadonem rozpoczął się słabo. Po kilku akcjach NTS przegrywał 6:2. Co prawda po czasie nakielanie zdołali zmniejszyć stratę do 1 punktu (9:8), ale za chwilę po serii mocnych zagrywek gospodarzy NTS przegrywał 15:8, 20:12, by przegrać seta do 15.

Drugi set był już znacznie lepszy. Nakielanie cały czas prowadzili 1-2 punktami do stanu 18:16. Espadon zdobył 3 kolejne punkty i wyszedł na prowadzenie 19:18. W końcówce oba zespoły walczyły punkt za punkt do stanu 23:23. Dwie ostatnie piłki wygrali jednak gospodarze.

W trzeciej odsłonie wyrównana gra trwała do stanu 17:15 dla Espadonu. Womix przegrał wtedy 4 kolejne akcje i do gry już nie wrócił.

Espadon II Szczecin - Womix NTS Trójka Nakło 3:0 (25:16, 25:23, 25:18)

Womix: Kozłowski, Tomczyński, Blamowski, Wołowicz, Owczarczyk, Sowiński, Giers oraz Marach, Kiersznicki, Czerwiński, Wnuk, Górecki, Zieliński.

W niedzielę o 16:00 nakielanie zagrali, również na wyjeździe, mecz awansem z 7 stycznia ze Świnoujściem. Od początku spotkanie nie układało się po myśli siatkarzy NTS-u. Z powodu spraw rodzinnych na meczu nie mógł wystąpić Karol Sowiński, Kamil Owczarczyk doznał urazu pleców podczas przedmeczowej rozgrzewki, a Adrian Giers doznał urazu pod koniec pierwszego seta.

Na środku z konieczności zagrał Kacper Zieliński. Do połowy seta spotkanie było wyrównane. Od stanu 14:12 dla Świnoujścia Womix zdobył 6 kolejnych punktów i wyszedł na prowadzenie 18:14. Niestety po czasie gospodarze szybko wyrównali i po grze na przewagi wygrali 28:26.

W drugiej odsłonie NTS grał nieskutecznie zdobywając atakiem zaledwie 7 punktów. Mimo tego w połowie seta nakielanie prowadzili 15:14. Było to jednak ostatnie prowadzenie w tym secie przegranym do 22.

W trzecim secie Womix nie poprawił swojej gry. Młodzi zawodnicy ze Świnoujścia skrzętnie wykorzystywali każdy błąd gości i wygrali seta do 15.

LO MS Świnoujście - Womix NTS Trójka Nakło 3:0 (28:26, 25:22, 25:15)

Womix: Kozłowski, Tomczyński, Blamowski, Wołowicz, Owczarczyk, Górecki, Giers oraz Marach, Kiersznicki, Czerwiński, Wnuk, Zieliński.