Dziś mamy 17 listopada 2019, niedziela, imieniny obchodzą:

10 lipca 2019

Są pieniądze na prace przy ołtarzu. Parafia otrzymała dotację

fot. arch.

fot. arch.

Gmina Kcynia udzieliła kolejnej dotacji z budżetu na prace konserwatorskie i #restauratorskie, tym razem dla parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Kcyni.

W maju burmistrz Kcyni wydał zarządzenie dotyczące możliwości składania ofert  w konkursie o udzielenie dotacji na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy obiektach wpisanych do rejestru zabytków niestanowiących własności gminy Kcynia, przy których prace są niezbędne i wynikają ze stanu zagrożenia zabytku.

Wpłynęła tylko jedna oferta - od parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Kcyni. Była poprawna pod względem formalnym i merytorycznym. Uzyskała pozytywną opinię komisji konkursowej i tym samym może otrzymać dotację. Parafii przyznano kwotę 7 tys. zł na wykonanie II etapu prac konserwatorskich i restauratorskich architektonicznego ołtarza głównego.

Oceń artykuł: 6 9

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (3) Zgłoś naruszenie zasad

  • 2 (2)

  Cna , w dniu 10-07-2019 16:11:44 napisał:

  Komentarze nie są zabronione co się stało Nowicka nie pisala?

  odpowiedz

  • 2 (2)

  Cna , w dniu 10-07-2019 16:20:56 napisał:

  Nastempny artykuł o zabytkach i pisarzyna powiatowy nie wyraża zgody na komentarz

  odpowiedz

  • 3 (5)

  Michał , w dniu 10-07-2019 23:09:35 napisał:

  kościół znowu żebra i dostaje a dzieciaki z problemami zdrowotnymi musza robić zbiórki na portalach społecznościowych bo NFZ nie ma kasy kpina z polskiej społeczności

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Wosk nabłyszczający Joanna 130ml
9,50PLN
Remonty mieszkań
Meble systemowe w kolorze Biały Uni Mat / Biały Mat
Meble pokojowe
Fotopoduszka w kształcie serca
30,00PLN
Meble systemowe Dąb Sonoma/ Biały Połysk
Konstrukcje stalowe
Pokój dzienny/ młodzieżowy lub sypialnia
0

Mężczyźni wydadzą na święta Bożego Narodzenia średnio o 500 zł więcej niż kobiety

1722 zł – średnio tyle pieniędzy przeznaczymy w tym roku na święta Bożego Narodzenia.# Co ciekawe, mężczyźni wydadzą przeciętnie ok. 2000 zł, podczas gdy kobiety – ok. 1500 zł. Najdroższe święta będą miały osoby trzydziestokilkuletnie. Zobacz, co jeszcze wynika z badania Barometr Providenta.

(czytaj więcej)
0

Jak przygotować się do porodu. Położna radzi

Nacięcie krocza to zabieg chirurgiczny zwany również epizjotomią, który w naszym kraju# jest bardzo popularny i wykonywany podczas porodu. Polska jest jednym z nielicznych krajów, gdzie w wielu placówkach wykonuje się ten zabieg rutynowo.

(czytaj więcej)
0

Co piąty uczeń nałogowo korzysta ze smartfona. Niepokojące dane

Niepokój, zdenerwowanie, problemy z koncentracją i uczucie przeciążenia nadmiarem informacji,# przy jednoczesnym braku wystarczającego wsparcia ze strony rodziców – taki obraz polskich nastolatków w sieci wyłania się z badania „Młodzi Cyfrowi” przeprowadzonego przez Fundację Dbam o Mój Z@sięg i Uniwersytet Gdański, we współpracy z firmami LIBRUS i PCG Edukacja.

(czytaj więcej)
0

Ciepło, zdrowo i bezpiecznie. Czy Twój dom jest gotowy na nadejście zimy?

Okres poprzedzający zimę w naszej szerokości geograficznej związany jest z krótkimi dniami#, ochłodzeniem i wszechobecną szarością. Dlatego warto poszukać pozytywnych aspektów takiej pogody. To idealny czas, aby bez wyrzutów sumienia rozpocząć kilkumiesięczny rytuał spędzania wieczorów w wygodnym dresie, z kubkiem gorącej herbaty, czytając książkę czy oglądając ulubiony serial. Zanim zaczniemy w pełni korzystać z jesienno-zimowej aury warto zadbać o odpowiedni mikroklimat w domu i przygotować go na nadejście naprawdę mroźnych miesięcy.

(czytaj więcej)