Dziś mamy 29 marca 2024, piątek, imieniny obchodzą:

09 lipca 2015

Są na każdym grillu, choć nikt ich nie zaprasza

fot. Calgary Reviews

fot. Calgary Reviews

Komary to nieodłączni, niechciani towarzysze letnich wieczorów. Zdradzamy sposoby jak można się ich skutecznie, a przy tym naturalnie pozbyć.

Dlaczego komary tak lubią nasze towarzystwo, chociaż bez wzajemności?

Otóż, wyczuwają nasze ciepło i wydzielany przez nas pot. Samice komarów, bo to one są sprawczyniami naszej wakacyjnej udręki wbijają się w naszą skórę i wysysają z niej krew. Wpuszczają podczas ukąszenia substancje zapobiegające krzepnięciu krwi. Po ukąszeniu pojawiają się swędzące krosty. Co robić, aby ich uniknąć?

Jedną z najbardziej skutecznych metod, które efektywnie odstrasza komary jest stosowanie naturalnych ziół i olejków. Badania udowodniły, że komary nie lubią takich olejków i zapachów wydzielanych przez: miętę, bazylię, lawendę, pelargonię. Skrzynka z ziołami ustawiona na parapecie skutecznie odstraszy komary, że nie będą chciały odwiedzić naszego domu. Warto także zastosować ziołowe "odstraszacze" w ogrodowej altanie i innych miejscach gdzie najczęściej przebywamy.

Komary nie lubią również zapachu cebuli. Dobrą metodą jest pokrojenie jej w plastry i zostawienie w pobliżu miejsca, w którym przebywamy.

Przyjmowanie witaminy B6 nam na pewno nie zaszkodzi, a zapach jaki będziemy wydzielać przestanie być dla komarów atrakcyjny.

W sklepach znajdziemy liczne spray'e, bransoletki, elektryczne i dźwiękowe urządzenia odstraszające, plastry, znicze, pochodnie i spiralki. Jedni potwierdzają ich skuteczność a inni wręcz przeciwnie, żałują wydanych pieniędzy.

Pomimo naszych prób nie zawsze uda nam się uniknąć ukąszenia. Co robić, kiedy komary już nas dopadły? Ukąszone miejsce najlepiej jest od razu obłożyć plasterkiem cytryny, czy przetrzeć to miejsce wacikiem nasączonym spirytusem salicylowym. Domowy okład na pogryzioną skórę najlepiej wykonać z surowego ziemniaka, czy plastrów cebuli.

Metod i sposobów jest wiele, ale która z nich jest najskuteczniejsza musimy przekonać się sami, szkoda, że często na własnej skórze...

Oceń artykuł: 88 92

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!



LOKALNY HIT

Szkolenie z Ochrony Przeciwpożarowej
49PLN
Kubek biały ze zdjęciem
24,90PLN
Zezwolenie na transport odpadów
od 2000PLN
Rozliczenia ZUS
od 50PLN
Kolaż ze zdjęć 30x40
16,00PLN
Usługi pełnienia stanowiska Inspektora Ochrony Danych Osobowych
Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
Instrukcja bezpieczeństwa pożarowego
od 500PLN
0

Prawo pocztowe. Prezydent podpisał nowelizację ustawy

Ustawa umożliwia przekazanie Poczcie Polskiej# 2,052 mld zł dotacji na finansowanie kosztu netto obowiązku świadczenia usług powszechnych w latach 2021-2024 r.

(czytaj więcej)
0

Dzisiaj Wielki Piątek. Czas smutku, żałoby i skupienia

Wielki Piątek jest czasem powagi, smutku, żałoby i skupienia#. W kościele tego dnia nie odprawia się mszy św., tylko ma miejsce wieczorna Liturgia Męki Pańskiej. Najważniejszym jej elementem jest adoracja krzyża. Wierni podchodzą do krucyfiksu, przyklękają i symbolicznym ucałowaniem wyrażają przyjęcie odkupienia Jezusa. Liturgię wielkopiątkową kończy przeniesienie Najświętszego Sakramentu z ciemnicy do tak zwanego Grobu Pańskiego upamiętniającego złożenie do grobu ciała Chrystusa. Grób Pański stanowi ważny element Wielkiego Piątku i jego przygotowywanie jest szczególnie polskim zwyczajem. W grobach tych są często symbole narodowe oraz nawiązania i aluzje do aktualnych wydarzeń oraz problemów społecznych.

(czytaj więcej)
0

Prawdziwy test umiejętności. Zgrupowanie zwane "pętlą taktyczną"

Żołnierze kompanii logistycznej #8. Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej, którzy w minionych 14 dniach odbywali szkolenie zintegrowane na poligonie w Łojewie, pomyślnie zakończyli końcowy egzamin podsumowujący znajomość wojskowej wiedzy praktycznej doskonalonej podczas tego zgrupowania poligonowego zwany „pętlą taktyczną”.

(czytaj więcej)
0

Pod Bydgoszczą wylądowało UFO? Tajemniczy spodek pod lasem

- To spodek obcej cywilizacji, UFO, a może to jakieś urządzenie szpiegowskie# z innego kraju? - spekulują mieszkańcy Tarkowa Dolnego w powiecie bydgoskim na widok dziwnego pojazdu, który stanął na jednej z łąk pod lasem w powiecie bydgoskim.

(czytaj więcej)