Dziś mamy 5 czerwca 2020, piątek, imieniny obchodzą:

09 maja 2019

Rywalizacja na wysokim poziomie. Policjanci wykazali się dużą wiedzą

fot. Policja Kujawsko-Pomorska

fot. Policja Kujawsko-Pomorska

W dniach 6-8 maja 2019 r. w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy odbyły się # V wojewódzkie eliminacje konkursu „Policjant Służby Kryminalnej Roku 2019”.

W zmaganiach o tytuł najlepszych funkcjonariuszy pionu kryminalnego rywalizowało 18 czteroosobowych drużyn. W skład każdej ze startujących grup wchodzili policjanci pionu dochodzeniowo–śledczego, operacyjnego, techniki kryminalistycznej oraz funkcjonariusze sprawujący nadzór.

Konkurs został podzielony na kilka etapów, w ramach których mundurowi zmierzyli się w konkurencjach takich jak: udzielanie pierwszej pomocy, strzelania wymagającego nie tylko celnego oka, ale i bardzo dobrej kondycji fizycznej, testu wiedzy ogólnej, czy też rozwiązania kazusu, w którym to musieli wykazać się bardzo dobrą znajomością przepisów karnych oraz wybranych przepisów wewnętrznych.

Ponadto funkcjonariusze, brali udział w konkurencji zorganizowanej w terenie, gdzie podczas oględzin zmierzyli się z zadaniem wymagającym dużej koncentracji, prawidłowej organizacji pracy oraz wykazaniem się wiedzą podczas podejmowania czynności na miejscu przestępstwa.

Zawody organizowane były przez Wydział Kryminalny KWP w Bydgoszczy, przy współudziale Laboratorium Kryminalistycznego KWP w Bydgoszczy oraz Wydziału Kadr i Szkolenia KWP w Bydgoszczy.

Po zakończeniu konkursu i podsumowaniu wyników wyłonieni zostali zwycięzcy poszczególnych konkurencji oraz najlepsze zespoły.

W kategorii drużynowej najlepszymi okazały się reprezentacje:
1. Komendy Powiatowej Policji w Sępólnie Krajeńskim
2. Komendy Powiatowej Policji w Chełmnie
3. Komendy Powiatowej Policji w Tucholi

W kategorii indywidualnej:
Najlepszy policjant sprawujący nadzór:
1. asp. Maciej Tykwiński z KMP w Bydgoszczy
2. asp.szt. Michał Tuński z KPP w Sępolnie Krajeńskim
3. asp.szt. Maria Dolińska z KPP w Wąbrzeźnie

Najlepszy policjant dochodzeniowo- śledczy:
1. asp.szt. Radosław Łukaszewski z KPP w Sępolnie Krajeńskim
2. mł.asp. Michał Tatkowski z KPP w Brodnicy
3. asp. Anna Szymandera KPP w Mogilnie

Najlepszy policjant operacyjno-rozpoznawczy:
1. z KPP w Inowrocławiu
2. z KPP w Radziejowie
3. z KPP w Chełmnie

Najlepszy technik kryminalistyki:
1. mł.asp. Kamil Słoma z KPP w Tucholi
2. st.asp. Jarosław Filipek z KPP w Chełmnie
3. asp. Mariusz Giera z KPP w Lipnie

Wszyscy zwycięzcy otrzymali od Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy nagrody, puchary i pamiątkowe dyplomy.

Teraz czterech najlepszych kryminalnych reprezentować będzie garnizon kujawsko-pomorski w Ogólnopolskich Eliminacji Konkursu "Policjant Służby Kryminalnej Roku 2019'', który odbędzie się w Szkole Policji w Pile.

materiał: podkom. Monika Bartkowska

Oceń artykuł: 6 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 4 (10)

    Magda , w dniu 09-05-2019 15:47:56 napisał:

    Oj muszę jeszcze raz przeczytać gdyż nie zauważyłam policjantów z Komendy Powiatowej z NAKŁA

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Żel UV 5ml
7,50PLN
Tonery Directions
27PLN
Meble systemowe w kolorze Biały Uni Mat / Biały Mat
Posnet Themo EJ
sugerowana cena producenta: 2950,77PLN
Sprawdzanie zawieszenia pojazdu
Pokój dzienny / jadalnia/ pokój młodzieżowy
Mysz optyczna USB MT1091
19,90PLN
Fotokoszulka z nadrukiem
35,00PLN
0

O Stowarzyszeniu Oficerów Więziennictwa. Czym się zamuje?

Przyglądamy się bliżej działalności Stowarzyszenia Oficerów Więziennictwa. Jaka jest jego #historia? Jakie stawia sobie cele? Do czego dąży w swoich działaniach?

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Środowiska. Ochrona zasobów wodnych to konieczność

Kwestia dostępności wody jest obecnie jednym z największych wyzwań #dotyczących zrównoważonego rozwoju. Nie tylko w odległych zakątkach świata, ale także w Polsce. Obchodzony 5 czerwca z inicjatywy Organizacji Narodów Zjednoczonych Światowy Dzień Środowiska to dobry moment, by zastanowić się, co każdy z nas może zrobić w kontekście ochrony tego życiodajnego zasobu.

(czytaj więcej)
0

Każdy może zostać szefem kuchni. Wystarczą produkty i pomysł

Czas spędzany w domu i utrudniony dostęp do niektórych produktów, mogą okazać się #źródłem ciekawych pomysłów. Okazuje się, że w na co dzień niedocenianych zasobach domowej spiżarni, drzemie niemały potencjał. O tym, jak własną kuchnię zamienić w prawdziwą fabrykę smakołyków rozmawiamy z Jakubem Kuroniem – szefem kuchni i ekspertem kulinarnym.

(czytaj więcej)
0

Zdrowe odżywianie podczas pracy zdalnej. Przepis na sałatkę w stylu toskańskim

Pomimo cyklicznego znoszenia obostrzeń wielu z nas wciąż pracuje w trybie #zdalnym. A to z kolei stanowi nie lada wyzwanie dla naszej codziennej diety. Inaczej bowiem komponujemy menu zabierane do firmy, inaczej podejść należy do planowania posiłków, pracując w domowym zaciszu. W obu jednak przypadkach kluczem jest zbilansowana dieta, zapewniająca siłę i energię na cały dzień intensywnej pracy.

(czytaj więcej)