Dziś mamy 20 lutego 2020, czwartek, imieniny obchodzą:

08 lutego 2020

Ruszyła rozbudowa ul. Pałuckiej i Leśnej. Prace potrwają prawie rok

fot. UM Szubin

fot. UM Szubin

Rozpoczęły się prace związane z rozbudową ul. Pałuckiej i Leśnej w Szubinie.# Wykonawcą robót jest Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów KOBYLARNIA S.A.

Inwestycję planuje się zakończyć do 10 stycznia 2021 r. Koszt zadania wyniesie 5 884 999,94 zł brutto. Zakres rozbudowy obejmuje:

1. Wykonanie jezdni ulicy Pałuckiej i Leśnej o nawierzchni z betonu asfaltowego o łącznej długości 1 490 mb wraz z przebudową skrzyżowań.
2. Wykonanie zjazdów o nawierzchni z kostki brukowej betonowej.
3. Wykonanie ścieżek rowerowych z betonu asfaltowego.
4. Wykonanie chodników z kostki brukowej.
5. Wykonanie odwodnienia nawierzchni.
6. Montaż urządzeń bezpieczeństwa ruchu.
7. Wykonanie przebudowy istniejących urządzeń energetycznych kolidujących z projektowanym układem drogowym oraz zabezpieczenie istniejących sieci i urządzeń.

Przedmiotowa inwestycja dofinansowana zostanie ze środków pochodzących z Funduszu Dróg Samorządowych w wysokości 2 515 208,00 zł.

W związku z prowadzonymi pracami aktualnie wykonywana jest m.in. wycinka drzew, prosimy o stosowanie się do czasowej zmiany organizacji ruchu. Za wszelkie utrudnienia przepraszamy.

Materiał: UM Szubin

Oceń artykuł: 10 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (2) Zgłoś naruszenie zasad

  • -2 (8)

  Zamościanin , w dniu 08-02-2020 19:31:11 napisał:

  Świetnie , w Szubinie przebudowa za ponad 5 mln złotych a w Zamościu nie idzie przejechać. Ulice Świerkowa , Wierzbowa , Sosnowa oraz pobliskie są w stanie karygodnym, ja rozumiem ze Szubin ma więcej wyborców ale to jest kpina, żeby w XXI w poruszać sis po czymś takim , tego nawet droga nie można nazwać. Ciekawe, ze wszędzie drogi sukcesywnie są chociaż naprawia e a tu ludzie od ponad 30 lat czekają na drogę.

  odpowiedz

  • 0 (8)

  Tomek, w dniu 09-02-2020 11:32:26 napisał:

  A Pan Kłosowski ile dokłada do remontu?

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Rozliczenia ZUS
od 50PLN
Meble kuchenne
Novitus Deon E
sugerowana cena producenta: 2816,70PLN
Meble systemowe w kolorze Biały Wysoki Połysk
Torba na akcesoria fryzjerskie
82PLN
Posnet Bingo HS EJ
sugerowana cena producenta: 1586,70PLN
Fotokubek z kolorowym uchwytem w kształcie serca
24,90PLN
Gabinet / jadalnia / pokój dzienny
0

Pielęgnacyjne vademecum noworodka. Sprawdź, o czym warto pamiętać

Codzienna opieka nad dzieckiem dostarcza rodzicom wielu okazji do obserwacji oraz #stymulacji wielozmysłowej. Skóra noworodka choć wrażliwa i delikatna z chwilą narodzin jest już w zupełności gotowa do tego, żeby funkcjonować poza organizmem matki. O pielęgnacji, nie tylko w dbaniu o higienę, ale także wspaniałej okazji do bliskości i budowaniu więzi pomiędzy rodzicami i dziećmi mówi położna Jolanta Marat Ignaczak, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

Najsłodszy dzień w roku. Sprawdź propozycje przepisów na tłusty czwartek!

Pączki ziemniaczano-dyniowe, ruchańce drożdżowe, amoniaczki, pierniczki na różne #sposoby a może ciasto marchewkowe? Na naszej regionalnej Liście Produktów Tradycyjnych znajduje się już 18 wyrobów piekarniczych i cukierniczych. W tłusty czwartek warto sięgnąć do tradycyjnych przepisów i przygotować niektóre z tych słodkości.

(czytaj więcej)
0

Pierwsze zabiegi tuż po narodzeniu dziecka. Co warto o nich wiedzieć?

Zaraz po urodzeniu należy umożliwić dziecku nieprzerwany kontakt z matką „skóra do #skóry”. Trwa on zazwyczaj około dwóch godzin i traktujemy go jako naturalne zakończenie aktywnych okresów porodu i rozpoczęcie adaptacji noworodka do nowych warunków życia pozamacicznego. Kontakt „skóra do skóry” powinien też być inicjacją do pierwszego przystawienia dziecka do piersi matki. Moment ten przez wielu nazywany jest złotym standardem przynoszącym korzyści zarówno dziecku, jak i matce w sferze emocjonalnej. Położna, Anna Jedlińska, ambasadorka kampanii „Położna na medal” radzi, co trzeba wiedzieć o pierwszych zabiegach dziecka, tuż po jego urodzeniu.

(czytaj więcej)
0

Opieka położnych w czasie ciąży, porodu i połogu. Wyniki przeprowadzonej ankiety

Wsparcie w trakcie porodu, pomoc w przystawieniu do piersi, umożliwienie kontaktu skóra do skóry, a# może opieka prywatna? – wyniki ankiety internetowej dotyczącej porodu i opieki położniczej i przeprowadzonej wśród mam internautek.

(czytaj więcej)