Dziś mamy 29 marca 2024, piątek, imieniny obchodzą:

10 listopada 2019

Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego i literackiego. Poznaliśmy laureatów

fot. MM

fot. MM

W sobotę w Sadkach podczas sympozjum naukowego, laureaci konkursu # literackiego oraz plastycznego z okazji 80. rocznicy Zbrodni Pomorskiej w Sadkach mogli odebrać przyznane im nagrody. Poziom prac był bardzo wysoki.

Konkursy o nazwach: „Janku, narysuję Ci mój świat” oraz „Janku, opowiem Ci swój świat” skierowane były do różnych grup wiekowych. Tajemniczy „Janek” pojawiający się w tytułach konkursów to nikt inny jak Jan Toporowicz – jedna z ofiar Selbschutzu.

Konkurs plastyczny skierowany był do dzieci oraz uczniów szkoły podstawowej. Komisja konkursowa w składzie: ks. Michał Damazyn, Iwona Biniak i Alicja Stałowska dokonała oceny 117 prac, uwzględniając zgodność pracy z tematem wiodącym konkursu, pomysłowość i stopień trudności, oryginalność, kreatywność, formę estetyczną pracy, walory artystyczne, technikę oraz staranność wykonania, a także kolorystykę i kompozycję prac. Drugi konkurs przeznaczony był dla szkół ponadgimnazjalnych oraz ponadpodstawowych. Zadaniem uczestników było napisanie w dowolnej formie własnej pracy literackiej na temat: „Janku, opowiem Ci mój świat”

Konkursy miały na celu aktywizację uczniów i włączenie ich w obchody 80. rocznicy Zbrodni Pomorskiej w gminie Sadki, a także pogłębienie wiedzy o historii regionu i bohaterach często nieznanych, budowanie poczucia lokalnej i narodowej tożsamości oraz kształtowanie wśród uczniów patriotycznych postaw i zachowań. Poniżej prezentujemy listę laureatów konkursów.

Konkurs „Janku, narysuję Ci mój świat”

Kategoria – dzieci przedszkolne:
1. Alan Patyna
2. Alicja Serwus
3. Maria Ciołek
Wyróżnienia: Marianna Żebrak, Gracjan Żmudziński, Lena Kubik

Kategoria – uczniowie klas I-III SP:
1. Julia Siemion
2. Maja Brzozowska
3. Gabrysia Krzemińska
Wyróżnienia: Aleksandra Maćkowiak, Amelka Porembska, Kacper Warmiński

Kategoria – uczniowie klas IV-VI SP:
1. Piotr Mleszczak
2. Maria Drajer
3. Antonina Brzozowska

Wyróżnienia: Maja Wajer, Maciej Ulatowski

Konkurs „Janku, opowiem Ci mój świat”
1. Weronika Smełsz
2. Mateusz Jagodziński
3. Laura Pachacz
Wyróżnienia: Igor Lemke, Julia Różańska, Maja Sekulska, Zuzanna Strzyżewska

Oceń artykuł: 10 37

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!



LOKALNY HIT

Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
Rozliczenia ZUS
od 50PLN
Szkolenia p.poż.
od 50PLN
Kalendarz A3 12-miesięczny
42,00PLN
Ryzyko zawodowe
od 100PLN
Budowa hal
Prowadzenie akt osobowych
od 30PLN
Usługi pełnienia stanowiska Inspektora Ochrony Danych Osobowych
0

Prawo pocztowe. Prezydent podpisał nowelizację ustawy

Ustawa umożliwia przekazanie Poczcie Polskiej# 2,052 mld zł dotacji na finansowanie kosztu netto obowiązku świadczenia usług powszechnych w latach 2021-2024 r.

(czytaj więcej)
0

Dzisiaj Wielki Piątek. Czas smutku, żałoby i skupienia

Wielki Piątek jest czasem powagi, smutku, żałoby i skupienia#. W kościele tego dnia nie odprawia się mszy św., tylko ma miejsce wieczorna Liturgia Męki Pańskiej. Najważniejszym jej elementem jest adoracja krzyża. Wierni podchodzą do krucyfiksu, przyklękają i symbolicznym ucałowaniem wyrażają przyjęcie odkupienia Jezusa. Liturgię wielkopiątkową kończy przeniesienie Najświętszego Sakramentu z ciemnicy do tak zwanego Grobu Pańskiego upamiętniającego złożenie do grobu ciała Chrystusa. Grób Pański stanowi ważny element Wielkiego Piątku i jego przygotowywanie jest szczególnie polskim zwyczajem. W grobach tych są często symbole narodowe oraz nawiązania i aluzje do aktualnych wydarzeń oraz problemów społecznych.

(czytaj więcej)
0

Prawdziwy test umiejętności. Zgrupowanie zwane "pętlą taktyczną"

Żołnierze kompanii logistycznej #8. Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej, którzy w minionych 14 dniach odbywali szkolenie zintegrowane na poligonie w Łojewie, pomyślnie zakończyli końcowy egzamin podsumowujący znajomość wojskowej wiedzy praktycznej doskonalonej podczas tego zgrupowania poligonowego zwany „pętlą taktyczną”.

(czytaj więcej)
0

Pod Bydgoszczą wylądowało UFO? Tajemniczy spodek pod lasem

- To spodek obcej cywilizacji, UFO, a może to jakieś urządzenie szpiegowskie# z innego kraju? - spekulują mieszkańcy Tarkowa Dolnego w powiecie bydgoskim na widok dziwnego pojazdu, który stanął na jednej z łąk pod lasem w powiecie bydgoskim.

(czytaj więcej)