Dziś mamy 20 września 2019, piątek, imieniny obchodzą:

23 maja 2019

Rozmowy o cyberprzemocy. Młodzież otrzymała ważną lekcję

fot. podkom. Justyna Andrzejewska

fot. podkom. Justyna Andrzejewska

O cyberprzemocy, odpowiedzialności prawnej nieletnich oraz bezpieczeństwie w # ruchu drogowym rozmawiali podczas spotkania z uczniami Szkoły Podstawowej w Mroczy mundurowi z zespołu ds. profilaktyki społecznej, nieletnich i patologii.

Policjanci z nakielskiego zespołu ds. profilaktyki społecznej, nieletnich i patologii w ramach prowadzonej działalności profilaktycznej spotkali się z uczniami Szkoły Podstawowej w Mroczy. Pogadanki zorganizowano dla młodzieży z klas IV i V.

Policjanci omówili przepisy regulujące odpowiedzialność młodych ludzi za łamanie prawa, przypominali kim jest nieletni i jakie kary może wobec niego zastosować sąd. Mowa była też o demoralizacji i jej przejawach. Mundurowi wiele uwagi poświęcili również zagadnieniom związanym z cyberprzemocą. Wskazywali, że hejt oraz poniżanie rówieśników za pośrednictwem komunikatorów oraz portali społecznościowych jest czynem karalnym, za który nieletni może ponieść odpowiedzialność przed sądem rodzinnym.

Uczniowie dowiedzieli się też wiele na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Policjanci przypominali najważniejsze zasady i przepisy prawa drogowego, mówili jak ważną rolę dla bezpieczeństwa pieszych pełnią elementy odblaskowe noszone na odzieży i przypomnieli, jak na drodze winien zachowywać się pieszy.

W spotkaniu udział wzięło łącznie blisko 200 uczniów.

materiał: podkom. Justyna Andrzejewska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Pralka w kuchni? Dlaczego nie!

W polskich kuchniach zmywarki to już codzienność. Niemal każdy kuchenny projekt zakłada obecność tego rodzaju urządzenia z przyczyn praktycznych i ekonomicznych.

(czytaj więcej)
0

Kocioł gazowy alternatywą dla „kopciucha”. Dlaczego warto zdecydować się na wymianę źródła ciepła?

Jesień coraz bliżej i już niebawem będziemy uruchamiać ogrzewanie w naszych domach.# To ostatni dzwonek, by wymienić zasilane węglem, przestarzałe i nieefektywne „kopciuchy” na kotły gazowe, które umożliwią zaoszczędzenie energii oraz oddychanie czystszym powietrzem.

(czytaj więcej)
0

E-rewolucja. Cyfryzacja w służbie zdrowia

E-recepty w aplikacji mObywatel, profil zaufany potwierdzany w przychodni – to tylko kilka najnowszych ułatwień dla pacjentów#, które przygotowaliśmy wspólnie z Ministerstwem Zdrowia. W poniedziałek na briefingu w Siedlcach mówił o nich minister cyfryzacji Marek Zagórski.

(czytaj więcej)
0

Cukrzyca ciążowa. Jak sobie z nią radzić ?

Cukrzyca ciążowa to choroba dotycząca około 4-7% kobiet w ciąży.# Jest to jednostka chorobowa, na którą najczęściej zapadają przyszłe mamy. Ze względu na szerszy dostęp do diagnostyki, rozpoznawana jest ona u kobiet znacznie częściej niż kiedyś. Nieleczona cukrzyca ciążowa może stwarzać zagrożenie zarówno dla mamy jak i dla rozwijającego się płodu. Jak rozpoznać cukrzycę ciążową, jak ją leczyć, opisuje położna Alina Jedlińska – ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)