Dziś mamy 25 czerwca 2019, wtorek, imieniny obchodzą:

23 maja 2019

Rozmowy o cyberprzemocy. Młodzież otrzymała ważną lekcję

fot. podkom. Justyna Andrzejewska

fot. podkom. Justyna Andrzejewska

O cyberprzemocy, odpowiedzialności prawnej nieletnich oraz bezpieczeństwie w # ruchu drogowym rozmawiali podczas spotkania z uczniami Szkoły Podstawowej w Mroczy mundurowi z zespołu ds. profilaktyki społecznej, nieletnich i patologii.

Policjanci z nakielskiego zespołu ds. profilaktyki społecznej, nieletnich i patologii w ramach prowadzonej działalności profilaktycznej spotkali się z uczniami Szkoły Podstawowej w Mroczy. Pogadanki zorganizowano dla młodzieży z klas IV i V.

Policjanci omówili przepisy regulujące odpowiedzialność młodych ludzi za łamanie prawa, przypominali kim jest nieletni i jakie kary może wobec niego zastosować sąd. Mowa była też o demoralizacji i jej przejawach. Mundurowi wiele uwagi poświęcili również zagadnieniom związanym z cyberprzemocą. Wskazywali, że hejt oraz poniżanie rówieśników za pośrednictwem komunikatorów oraz portali społecznościowych jest czynem karalnym, za który nieletni może ponieść odpowiedzialność przed sądem rodzinnym.

Uczniowie dowiedzieli się też wiele na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Policjanci przypominali najważniejsze zasady i przepisy prawa drogowego, mówili jak ważną rolę dla bezpieczeństwa pieszych pełnią elementy odblaskowe noszone na odzieży i przypomnieli, jak na drodze winien zachowywać się pieszy.

W spotkaniu udział wzięło łącznie blisko 200 uczniów.

materiał: podkom. Justyna Andrzejewska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Jak zrobić murowany grill?

Grillowanie to jeden z przyjemniejszych sposobów na plenerowy wypoczynek. Miły czas w gronie znajomych smakuje najlepiej, gdy stoły zastawione są pieczonymi na grillu mięsami, rybami i warzywami. Na rynku znajdziemy wiele przenośnych urządzeń do grillowania, ale miłośnicy takiej formy wypoczynku z pewnością powinni pomyśleć o czymś więcej – o zbudowaniu własnego grilla. Jak to zrobić i dlaczego warto?

(czytaj więcej)