Dziś mamy 9 grudnia 2023, sobota, imieniny obchodzą:

10 listopada 2023

Rozmowy o Polsce i symbolach narodowych. Lekcja patriotyzmu

fot. GBP Sadki

fot. GBP Sadki

W przededniu obchodów Święta Niepodległości Gminna Biblioteka# Publiczna w Sadkach odwiedziła Przedszkole Gminy Sadki "Dobre Ludki" oddział w Bninie.

Po zabawach integracyjnych dzieci wysłuchały opowieści o trzech braciach Lechu, Czechu i Rusie. Z legendy maluchy dowiedziały się o założeniu Polski oraz dlaczego naszym godłem narodowym jest biały orzeł. Pani bibliotekarka wytłumaczyła przedszkolakom, jak doszło do tego, że nasz kraj wymazano z map świata podczas zaborów oraz kim był nasz narodowy polski mąż stanu Józef Piłsudski. Dzieci w skupieniu wysłuchały wiersza pt. "Narodowe Święto Niepodległości" z książki autorstwa Agaty Karpińskiej. Porozmawialiśmy o symbolach narodowych. Dowiedzieliśmy się co poszczególne oznaczają oraz tego, jak godnie świętować Święto Niepodległości. W części warsztatowej dzieci z puzzli układały wizerunek polskiego godła, by następnie móc przykleić go na kartkę oraz kolorowały patriotyczne obrazki. Po raz kolejny odwiedziny w bnińskiej placówce przedszkolnej należy uznać za bardzo udane. Każde z dzieci aktywnie brało udział w spotkaniu i każdy z nas wyniósł z niego wiele cennych informacji. Nie możemy doczekać się kolejnych odwiedzin w Bninie!

Materiał: Aneta Rózga-Miniszewska / GBP Sadki

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 9 4

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Zmiana przepisów. Nowe normy handlowe w odniesieniu do jaj

28 listopada 2023 roku straciło moc rozporządzenie #Komisji (WE) nr 589/2008 z dnia 23 czerwca 2008 roku ustanawiające szczegółowe zasady wykonywania rozporządzenia Rady (WE) nr 1234/2007 w sprawie norm handlowych w odniesieniu do jaj (Dz. Urz. L 163 z 24.06.2008 r., str. 6 ze zm.).

(czytaj więcej)
0

Puchar Tymbarku. Trwają zapisy uczniów do turnieju piłkarskiego

Zapraszamy uczniów szkół podstawowych do udziału# w turnieju o Puchar Tymbarku. Przedsięwzięcie skierowane jest do młodych, aktywnych miłośników piłki nożnej, którzy chcą aktywnie spędzać czas i rozwijać swoje umiejętności piłkarskie. Zapisy trwają do 31 stycznia 2024 roku. Na zwycięzców czekają wspaniałe nagrody. Wydarzenie jest objęte patronem Ministra Edukacji i Nauki.

(czytaj więcej)
0

Nowe paliwo na stacjach benzynowych. Zmiany od 1 stycznia

Od 1 stycznia 2024 r. na stacjach paliw w Polsce będzie wprowadzane sukcesywnie nowe paliwo# - benzyna silnikowa 95-oktanowa z zawartością do 10% biokomponentów – tzw. E10. Benzyna silnikowa E10 zastąpi na stacjach paliw benzynę E5 o liczbie oktanowej 95. Benzyna silnikowa E5, która zostanie zastąpiona benzyną E10, zawiera maksymalnie do 5% objętościowo biokomponentów (bioetanolu), podczas gdy benzyna E10 będzie zawierała maksymalnie do 10% objętościowo biokomponentów. Ta zmiana nie wymaga dodatkowych działań od większości właścicieli pojazdów. W dokumentach pojazdu lub na klapie wlewu paliwa w samochodzie powinno znajdować się charakterystyczne oznaczenie E10 – potwierdzające dostosowanie samochodu do nowego paliwa. Właściciele starszych pojazdów powinni sprawdzić, czy ich pojazdy są dostosowane do tankowania nowego paliwa.

(czytaj więcej)
0

Innowacyjny projekt cyfrowy. Wzmocnienie bezpieczeństwa żywności

Jesteś przedsiębiorcą z branży spożywczej? Pracujesz przy# kontroli przedsiębiorców? A może po prostu jesteś świadomym konsumentem, któremu zależy, żeby żywność była bezpieczna? „System powiadamiania o wprowadzeniu do obrotu żywności prozdrowotnej (SPOŻ)” to innowacyjny projekt, który wspiera wszystkich uczestników rynku spożywczego.

(czytaj więcej)