Dziś mamy 17 października 2019, czwartek, imieniny obchodzą:

04 października 2019

Rozmawiali o odpowiedzialności prawnej nieletnich i używkach

fot. KPP Nakło

fot. KPP Nakło

Mł. asp. Zofia Wrzeszcz wspólnie z dzielnicowymi mł. asp. Łukaszem Szczepaniakiem #i mł. asp. Maciejem Mróz spotkali się z uczniami klas ósmych Szkoły Podstawowej nr 3 w Nakle. Prowadzący zajęcia opowiadali uczniom o odpowiedzialności prawnej nieletnich oraz zagrożeniach związanych z używkami.

W ramach prowadzonej działalności profilaktycznej mł. asp. Zofia Wrzeszcz oraz dzielnicowi mł. asp. Łukasz Szczepaniak i mł. asp. Maciej Mróz odwiedzili ostatnio ósmoklasistów w Szkole Podstawowej nr 3 w Nakle.

Policjanci przypominali młodym ludziom kim w myśl prawa jest nieletni, kiedy i za jakie czyny odpowiada przed sądem i jakie kary sędzia może nałożyć na nieletniego za łamanie prawa. Mundurowi wyjaśnili również czym jest demoralizacja i omówili jakie są jej przejawy, a także jakie działania podejmuje policja wobec zdemoralizowanej młodzieży.

Mowa była też o niebezpieczeństwach związanych z zażywaniem dopalaczy i innych środków psychoaktywnych, które nie dość, że są zabronione prawem, to jeszcze bardzo niebezpieczne dla zdrowia.

materiał: podkom. Justyna Andrzejewska Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Przewóz krajowy
Opracowujemy Instrukcje bhp
od 50PLN
Drukarka filskalna Novitus DEONe
2290 nettoPLN
Budowa hal
Botox zmarszczki lwie
Novitus Mała Plus
sugerowana cena producenta: 1217,70 PLN
Sprzedaż opon
Szczotka elektryczna z jonizacją Fox Red Hot
175PLN 140PLN
0

Bezpieczna droga do celu. Wybieramy materiał na modne i funkcjonalne schody

Zarówno w przestrzeniach publicznych, jak i tych przydomowych schody to codzienny widok.# Ich obecność zawdzięczamy zwykle ukształtowaniu terenu, które sprawia, że zastosowanie płaskiej nawierzchni nie jest możliwe. Aby spełniały swoją funkcję, były bezpieczne, a do tego niezwykle atrakcyjne wizualnie powinny zostać wykonane z przeznaczonych do tego okładzin. Jaki materiał spisze się w tym przypadku najlepiej?

(czytaj więcej)
0

Wyprawa z naszym pupilem. Jak bezpiecznie i komfortowo podróżować samolotem

Domowe zwierzęta coraz częściej traktowane są jako pełnoprawni członkowie rodzin.# Oznacza to, że podróżują z nami na wakacje czy dłuższe, zagraniczne wyjazdy do pracy. Choć transport psa lub kota drogą lotniczą nie jest już dziś wielkim kłopotem, musimy pamiętać o kilku ważnych kwestiach.

(czytaj więcej)
0

Polecony z urzędu przyjdzie elektronicznie. Zupełnie za darmo

Rząd przyjął projekt ustawy o doręczeniach elektronicznych.# Oznacza to, że osoby, które będą chciały, od 2021 roku będą mogły odbierać i wysyłać korespondencję poleconą z urzędu bez konieczności chodzenia na pocztę.

(czytaj więcej)
0

Problemy emocjonalne kobiet w ciąży. Co warto wiedzieć?

Ciąża i oczekiwanie na dziecko to jeden z najważniejszych etapów w # życiu kobiety.

(czytaj więcej)