Dziś mamy 25 kwietnia 2024, czwartek, imieniny obchodzą:

08 stycznia 2018

Rozgrywki II ligi wróciły po przerwie. Nakielanie zainkasowali trzy punkty!

Po przerwie świąteczno-noworocznej na parkiety II ligi wrócili siatkarze WOMIX NTS Trójka #Nakło. Wyjątkowo w niedzielę 7 stycznia nakielanie udali się na mecz do Polic. Wygrali 3:1 i zainkasowali trzy punkty do ligowej tabeli.

Na początku pierwszej odsłony nakielanie zaczęli od prowadzenia 2:5. W kolejnej fazie seta gospodarze doprowadzili do remisu 9:9 i później trwała walka punkt za punkt do stanu 14:15 dla Nakła. NTS wyszedł na trzypunktowe prowadzenie 17:20 i do końca seta pozwolił zdobyć tylko jeden punkt gospodarzom, wygrywając do 18.

W drugiej partii na początku skutecznymi akacjami popisywali się zawodnicy z Polic i dzięki temu prowadzili 10:8. Kolejne cztery akcje należały do ekipy z Nakła, a po czasie wziętym przez trenera z Polic, to gospodarze zdobyli 3 kolejne punkty, wracając na prowadzenie 13:12. W kolejnej fazie seta, wynik oscylował blisko remisu do stanu 18:18. Następne dwie akcje wygrali uczniowie z Polic i było już 20:18. Podopieczni Kacpra Zielińskiego dzielnie walczyli i w kolejnych pięciu byli górą, co dało im wyjście na prowadzenie 20:23. SMS nie odpuścił i odpowiedział trzema zwycięskimi akcjami, doprowadzając do remisu 23:23. Nakielanie zachowali więcej zimnej krwi i wygrali tego seta na przewagi do 24.

W trzecim secie gospodarze rozpoczęli od prowadzenia 6:4 i 11:7. Goście mieli problemy ze skutecznością na siatce, natomiast ekipa z Polic nie popełniała własnych błędów (zaledwie 3 w secie) i powiększała swoją przewagę 14:9, 18:10. Do końca seta gospodarze nie oddali prowadzenia i pewnie wygrali tę partię do 13.

W czwartej odsłonie, goście podrażnieni wysoką porażką w poprzednim secie od początku zaczęli bardzo mocno, co zaowocowało prowadzeniem 5:8. W kolejnych akcjach podopieczni Artura Kulikowskiego zagrali skuteczniej i doprowadzili do remisu 13:13. W następnych akcjach drużyny na zmianę zdobywały do stanu 18:18. Później gospodarze wyszli na prowadzenie 21:19. Goście szybko odpowiedzieli skutecznymi atakami na siatce, doprowadzając do remisu 23:23. Nakielanie ponownie, jak w drugim secie, zachowali nieco więcej zimnej krwi i wygrali tę partię na przewagi do 24, a całe spotkanie 3:1.

Trener Kacper Zieliński po meczu powiedział: „Mecz z Policami nie należał do łatwych. Mimo zwycięstwa za 3 punkty w pierwszych 2 setach zespół przeciwny zrobił masę błędów przez co nam grało się łatwiej i wygraliśmy te partie. W trzeciej odsłonie zespół z Polic zaczął grać znacznie lepiej i prawie nie popełniał błędów, natomiast my poczuliśmy się za pewnie i dostaliśmy srogie lanie. Set 4 wyglądał najlepiej w wykonaniu obu ekip. Była walka i mimo naszych drobnych błędów w ataku oraz obronie wygraliśmy tego seta i dzięki temu całe spotkanie. Na pewno cieszy postawa całej drużyny, ponieważ pomimo tego, że nie graliśmy swojej siatkówki, odnieśliśmy zwycięstwo".

SMS Police - WOMIX NTS Trójka Nakło 1:3 (18:25, 24:26, 25:13, 24:26)

WOMIX: Wołowicz Mateusz(1), Kurowski Patryk(11), Majewski Jakub(8), Zieliński Dominik (19), Świtalski Maciej(2), Zieliński Piotr(3), Kiersznicki Mateusz (L) oraz Kwasigroch Antoni (1), Kozłowski Wojciech (kpt.)(4), Baran Krzysztof i Wnuk Waldemar.

Aktualnie WOMIX NTS Trójka Nakło zajmuje 5 miejsce w tabeli II ligi pierwszej grupy PZPS z dorobkiem 16 punktów. Do końca rundy zasadniczej nakielanom pozostały dwa spotkania.

Za tydzień 13 stycznia Womix NTS Trójka Nakło rozegra ostatnie spotkanie w rundzie zasadniczej u siebie. Tym razem do Nakła przyjedzie GKS Stoczniowiec Gdańsk, który w tej kolejce przegrał 2:3 z KS Stal Grudziądz. Już teraz zapraszamy wszystkich kibiców i sympatyków siatkówki. Początek spotkania o godzinie 17:00 w hali ZSP nr 3 w Nakle.