Dziś mamy 25 czerwca 2019, wtorek, imieniny obchodzą:

09 kwietnia 2019

Rodzice – dzieciom w przedszkolu katolickim. Rodzice zagrali dla swoich dzieci

fot. pow

fot. pow

Dnia 8 kwietnia 2019 r przedszkolaki z Niepublicznego Przedszkola Katolickiego w Nakle miały# okazję po raz pierwszy podziwiać występ teatralny swoich rodziców.

Pod kierunkiem pani mgr Agnieszki Bartosik  rodzice przygotowali teatralno-muzyczną niespodziankę - przedstawienie pt. "Rzepka" Juliana Tuwima.

Rodzice, którzy wzięli udział w inscenizacji znanego wszystkim utworu wykazali się  swoimi zdolnościami aktorskimi, gdyż był to pierwszy  występ  rodziców najmłodszej grupy przedszkolnej .

Utwór ,,Rzepka” nie wymagał od naszych aktorów nauki tekstu na pamięć, jednak głównym, nie mniej ważnym zadaniem, było przedstawienie charakteru postaci poprzez gest, ruch i przede wszystkim kostium. Trzeba przyznać, że rodzice wykazali się olbrzymią pomysłowością w wykonaniu stroju charakterystycznego dla danej postaci oraz wielką odwagą w naśladowaniu odgłosów i gestów odgrywanej postaci. Rodzicom zależało na dobrej zabawie i w różnorodny sposób rozbawiali swoje pociechy. Na efekt fajnej zabawy miała również wpływ właściwie dobrana muzyka do danej postaci.

Po występie, ksiądz proboszcz Michał Adamczyk podziękował wszystkim aktorom za tak wspaniałe  przedsięwzięcie.

W teatrzyku wystąpili: rzepka mała – Majka,  rzepka duża- mama Sophii, dziadek – tata Aleksa , babcia – mama Adasia  , wnuczka – mama Aleksa , szczeniaczek Mruczek – mama Filipa, Kicia – mama Szymona, kurka – mama Tymona, gąska – mama Elizy , bocian i biedronka  – rodzice Wiktora , żabka – mama Stasia , kawka – mama Mani ,  narrator – p. Aga ( wychowawca Krasnoludków)   

Serdecznie dziękujemy aktorom-rodzicom, którzy przyjęli zaproszenie do udziału w spektaklu i z ogromną chęcią zaangażowali się w przygotowanie przedstawienia.

materiał : mgr Agnieszka Bartosik , Niepubliczne Przedszkole Katolickie

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

 

Oceń artykuł: 8 7

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Jak zrobić murowany grill?

Grillowanie to jeden z przyjemniejszych sposobów na plenerowy wypoczynek. Miły czas w gronie znajomych smakuje najlepiej, gdy stoły zastawione są pieczonymi na grillu mięsami, rybami i warzywami. Na rynku znajdziemy wiele przenośnych urządzeń do grillowania, ale miłośnicy takiej formy wypoczynku z pewnością powinni pomyśleć o czymś więcej – o zbudowaniu własnego grilla. Jak to zrobić i dlaczego warto?

(czytaj więcej)