Dziś mamy 21 września 2019, sobota, imieniny obchodzą:

09 kwietnia 2019

Rodzice – dzieciom w przedszkolu katolickim. Rodzice zagrali dla swoich dzieci

fot. pow

fot. pow

Dnia 8 kwietnia 2019 r przedszkolaki z Niepublicznego Przedszkola Katolickiego w Nakle miały# okazję po raz pierwszy podziwiać występ teatralny swoich rodziców.

Pod kierunkiem pani mgr Agnieszki Bartosik  rodzice przygotowali teatralno-muzyczną niespodziankę - przedstawienie pt. "Rzepka" Juliana Tuwima.

Rodzice, którzy wzięli udział w inscenizacji znanego wszystkim utworu wykazali się  swoimi zdolnościami aktorskimi, gdyż był to pierwszy  występ  rodziców najmłodszej grupy przedszkolnej .

Utwór ,,Rzepka” nie wymagał od naszych aktorów nauki tekstu na pamięć, jednak głównym, nie mniej ważnym zadaniem, było przedstawienie charakteru postaci poprzez gest, ruch i przede wszystkim kostium. Trzeba przyznać, że rodzice wykazali się olbrzymią pomysłowością w wykonaniu stroju charakterystycznego dla danej postaci oraz wielką odwagą w naśladowaniu odgłosów i gestów odgrywanej postaci. Rodzicom zależało na dobrej zabawie i w różnorodny sposób rozbawiali swoje pociechy. Na efekt fajnej zabawy miała również wpływ właściwie dobrana muzyka do danej postaci.

Po występie, ksiądz proboszcz Michał Adamczyk podziękował wszystkim aktorom za tak wspaniałe  przedsięwzięcie.

W teatrzyku wystąpili: rzepka mała – Majka,  rzepka duża- mama Sophii, dziadek – tata Aleksa , babcia – mama Adasia  , wnuczka – mama Aleksa , szczeniaczek Mruczek – mama Filipa, Kicia – mama Szymona, kurka – mama Tymona, gąska – mama Elizy , bocian i biedronka  – rodzice Wiktora , żabka – mama Stasia , kawka – mama Mani ,  narrator – p. Aga ( wychowawca Krasnoludków)   

Serdecznie dziękujemy aktorom-rodzicom, którzy przyjęli zaproszenie do udziału w spektaklu i z ogromną chęcią zaangażowali się w przygotowanie przedstawienia.

materiał : mgr Agnieszka Bartosik , Niepubliczne Przedszkole Katolickie

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

 

Oceń artykuł: 8 7

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Pralka w kuchni? Dlaczego nie!

W polskich kuchniach zmywarki to już codzienność. Niemal każdy kuchenny projekt zakłada obecność tego rodzaju urządzenia z przyczyn praktycznych i ekonomicznych.

(czytaj więcej)
0

Kocioł gazowy alternatywą dla „kopciucha”. Dlaczego warto zdecydować się na wymianę źródła ciepła?

Jesień coraz bliżej i już niebawem będziemy uruchamiać ogrzewanie w naszych domach.# To ostatni dzwonek, by wymienić zasilane węglem, przestarzałe i nieefektywne „kopciuchy” na kotły gazowe, które umożliwią zaoszczędzenie energii oraz oddychanie czystszym powietrzem.

(czytaj więcej)
0

E-rewolucja. Cyfryzacja w służbie zdrowia

E-recepty w aplikacji mObywatel, profil zaufany potwierdzany w przychodni – to tylko kilka najnowszych ułatwień dla pacjentów#, które przygotowaliśmy wspólnie z Ministerstwem Zdrowia. W poniedziałek na briefingu w Siedlcach mówił o nich minister cyfryzacji Marek Zagórski.

(czytaj więcej)
0

Cukrzyca ciążowa. Jak sobie z nią radzić ?

Cukrzyca ciążowa to choroba dotycząca około 4-7% kobiet w ciąży.# Jest to jednostka chorobowa, na którą najczęściej zapadają przyszłe mamy. Ze względu na szerszy dostęp do diagnostyki, rozpoznawana jest ona u kobiet znacznie częściej niż kiedyś. Nieleczona cukrzyca ciążowa może stwarzać zagrożenie zarówno dla mamy jak i dla rozwijającego się płodu. Jak rozpoznać cukrzycę ciążową, jak ją leczyć, opisuje położna Alina Jedlińska – ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)