Dziś mamy 18 marca 2018, niedziela, imieniny obchodzą:
28 lutego 2018

Rezygnacja radnej z członkostwa w klubie PSL. "To jak uderzenie matki w twarz"

fot. LK

fot. LK

XXXVIII sesja Rady Powiatu Nakielskiego, która odbyła się 28 lutego 2018 roku upłynęła w znacznej # mierze pod znakiem rolnictwa. Zdominowały ją liczne sprawozdania o rolnictwie nie tylko w powiecie nakielskim, ale i w województwie kujawsko-pomorskim. Jednym z bardzo ważnych akcentów była też rezygnacja radnej Karoliny Domżały-Kaczmarek z członkostwa w klubie Polskiego Stronnictwa Ludowego.

Pierwszym istotnym punktem tej rolniczej sesji było wręczenie przez starostę nakielskiego Tomasza Miłowskiego, wicestarostę Andrzeja Kindermana oraz przewodniczącego Rady Radosława Mrugowskiego gratulacji dla rolników zamieszkujących na terenie powiatu nakielskiego. I tak, Teresa i Tadeusz Lewińscy otrzymali gratulacje z okazji uzyskania tytułu laureata XV edycji konkursu „Rolnik Pomorza i Kujaw 2017” w kategorii gospodarstwa wielkotowarowe; Łukasz Karmowski za nominację do XV edycji konkursu „Rolnik Pomorza i Kujaw 2017”; Dariusz Nowastowski za uzyskanie tytułu laureata III miejsca finału wojewódzkiego XXVII Olimpiady Wiedzy Rolniczej oraz Stefan Żołnierkiewicz za zajęcie II miejsca w plebiscycie Rolnik Roku 2017 w kategorii powyżej 100 ha.
Starosta Nakielski przedstawił sprawozdanie z wykonania uchwał Rady Powiatu oraz działalności Zarządu Powiatu w okresie międzysesyjnym. Radni zadali kilka pytań, m.in. o możliwość dofinansowania remontu pracowni gastronomicznej w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Samostrzelu oraz o powód zmniejszenia subwencji oświatowej o ponad 800 tys. zł. (Okazuje się, że mniej pieniędzy spowodowane jest mniejszym naborem do szkół ponadgimnazjalnych.)
Blok tematyki rolnictwa rozpoczęła informacja Kierownika Powiatowego Biura ARiMR w Nakle nad Notecią o stanie realizacji zadań jednostki. Następnie przedstawiono informację Przewodniczącego Powiatowej Izby Rolniczej w Nakle nad Notecią o sytuacji rolnictwa w powiecie nakielskim i w województwie kujawsko-pomorskim oraz informację Dyrektora Kujawsko-Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Minikowie na temat działalności jednostki w roku 2017. Nie zabrakło także tematyki pszczelarstwa. - Mieszkańcy obszarów wiejskich to zdecydowana większość powiatu nakielskiego – podkreślił starosta nakielski, prezentując inwestycje, zwłaszcza drogowe, które udało się przeprowadzić od 2014 roku właśnie na wsiach. Radosław Mrugowski, w kontekście rolnictwa, nawiązał do nakielskiej cukrowni. - Dziś cukrownia przerabia dobowo 6 tys. ton buraków. Ostatnia kampania to 700 tys. ton buraków, co dało 95 tys. ton cukru. Nasze drogi są bardzo narażone na intensywną eksploatację, ale to właśnie dzięki cukrowni Nakło jest miastem, które funkcjonuje. Dlatego trudno jest sobie wyobrazić zmianę organizacji ruchu w Nakle, która ogranicza tonaż – powiedział, jednocześnie podkreślając, że radni sejmiku wojewódzkiego (na sesji obecny był Ryszard Kierzek) powinni lobbować na rzecz powiatu nakielskiego objęcie szczególnym programem odbudowy dróg lokalnych.

Jak co miesiąc, podjęto kilka uchwał. W większości dotyczyły one udzielenia przez Powiat Nakielski pomocy finansowej gminom Mrocza, Nakło, Sadki i Szubin, dotyczącej ekologii.

Interpelacje złożyli radny Wojciech Bethke, który zwrócił uwagę na krzywdzące przydzielanie dofinansowań w ramach konkursów ofert, Jarosław Warmke – zwrócił uwagę na figurę Matki Bożej stojącej w pasie drogowym, gdzie ma zostać pobudowana ścieżka rowerowa (Gorzeń), podkreślił także problem braku miejsc parkingowych przy Starostwie Powiatowym i zaproponował zorganizowanie wizyty w MOW w Samostrzelu, by przeanalizować możliwość dofinansowania budowy pracowni. Radna Karolina Domżała-Kaczmarek zapytała na jakim etapie jest inwestycja modernizacji sali gimnastycznej w ZSP w Szubinie oraz czy jest porozumienie na finansowanie adaptacji „białej szkoły” w Paterku ze środków zewnętrznych.

Karolina Domżała-Kaczmarek oświadczyła także, że z dniem 28 lutego 2018 rezygnuje z członkostwa w klubie radnych Polskiego Stronnictwa Ludowego. Podkreśliła, że decyzja jest dla niej trudna, jednak w ostatnim czasie nie może pogodzić się ze stylem pracy klubu, gdyż dominować zaczęły zakulisowe działania zamiast konstruktywnej pracy na rzecz mieszkańców powiatu. - Fala ataku na zarząd, w którym się zasiada, intencje mające znamiona mściwości nie mogą być i nie będą akceptowane. Wiedziałem, że w roku wyborczym obudzą się „demony politycznej walki”, ale otwarty atak koleżanki oceńcie państwo sami. Dla mnie to jak uderzenie matki w twarz – zwrócił się do radnych starosta. Na oświadczenie Domżały-Kaczmarek zareagował także przewodniczący klubu PSL Ryszard Bagnerowski. - Przykro jest mi to przyjmować. Treść pani oświadczenia mija się z prawdą. Zawsze była pani szanowana, a jeśli mówi pani, że nie ma w naszym klubie demokracji, to chciałbym się zapytać, że skoro została pani w demokratyczny sposób desygnowana przez klub na członka zarządu, to dalej uważa pani, że może pani tym członkiem zarządu być? - zapytał Bagnerowski.
Powrócił także temat prawdopodobnego złamania dyscypliny finansów publicznych przez starostę, sprawy komentarzy zgłoszonych przez 4 z 5 członków zarządu do prokuratury oraz zatrudnień w jednostkach pomocniczych powiatu nakielskiego.

W wolnych wnioskach głos zabrali mieszkańcy powiatu. Wojciech Marchwik z Górek Zagajnych oraz Danuta Pilarska z Retkowa apelowali przede wszystkim o budowę dróg i chodników w sołectwach.

Oceń artykuł: 16 23

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (84) Zgłoś naruszenie zasad

  • 18 (22)

  Mieszkaniec, w dniu 28-02-2018 19:40:49 napisał:

  Gomorra

  odpowiedz

  • 26 (30)

  ada, w dniu 28-02-2018 19:43:53 napisał:

  to się zaczęło, a miało być tak pięknie

  odpowiedz

  • 27 (43)

  orka, w dniu 28-02-2018 19:48:18 napisał:

  w końcu Bagnerowski i Miłowski przestaną mijać się z prawdą,

  odpowiedz

  • 20 (24)

  No właśnie , w dniu 28-02-2018 20:11:41 napisał:

  A dlaczego w takim razie Policja nie kontroluje TIR-ów które jadą przez nasze miasto?

  odpowiedz

  • 22 (70)

  PSL out, w dniu 28-02-2018 20:15:59 napisał:

  Przypomnijmy. Bez konkursu na stanowisku kierownika ŚDS w Nakle została zatrudniona osoba bez kwalifikacji, starosta tym samym złamał prawo. Powierzenie stanowiska osobie bez kwalifikacji jest obejściem prawa. Wcześniej synowa Miłowskiego (została zatrudniona bez konkursu w PCPR. Jest urzędnikiem samorządowym, a nie pracownikiem socjalnym jak to niektórzy usiłują przedstawić. Bez konkursu zatrudniono także kierownika Zespołu w PCPR który był pełnomocnikiem wyborczym PSL w ostatnich wyborach samorządowych, osobę bez wymaganego przepisami prawa doświadczenia . W lipcu br. zatrudniono w PCPR kolejnego członka PSL, bez konkursu rzecz jasna. We wrześniu nowym zastępcą dyrektora Szkoły Specjalnej w Karnowie została córka członka Zarządu Powiatu (Jana Kominiaka) pani Kominiak - Ulatowska. Wniosek pozytywnie zaopiniował Starosta, kolega Kominiaka z PSL. Dyrektorem Urzędu Pracy jest zięć Kominiaka, Przemysław Ulatowski, zatrudniony przez Zarząd Powiatu z udziałem PSL w koalicji. W 2016 r kierownikiem w szkole ponadgimnazjalnej w Nakle - Staszicu została żona wicestarosty Kindermana. Z kolei w księgowości w Starostwie zatrudniono w tej kadencji , córkę byłego wicestarosty Kaczmarka, aktywisty PSL z Kołaczkowa. Mało dowodów na dziwne zatrudnienia koalicji PSL -PO?

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (2)
  • 16 (20)

  jednak, w dniu 28-02-2018 20:22:22 napisał:

  A więc jednak nie wszyscy mieszkańcy chcą wyrzucić tiry z miasta.

  odpowiedz

  • 31 (51)

  Że Starostwa, w dniu 28-02-2018 20:26:06 napisał:

  Dla Miłowskiego matką jest PSL, bo daje etaty jego najbliższym (np. synowej). Bagnerowski juz naciska na rezygnację Domżałowej, albowiem sam sobie ostrzy apetyt na ten stołek. Wydaje sie, že nic nie stoi na przeszkodzie, by PSL odwołała Domżałową... Wydaje się, bo widocznie PSL nie ma wsparcia pozostałych klubów radnych i ewentualna porażka w głosowaniu stanowiłaby wizerunków klęskę. Widocznie inne kluby radnych podzielają pogląd radnej Domżały. Ta ostatnia obnaża grzechy PSL i mając świadomość degrengolady tego klubu i partii najzwyczajniej z niej wystąpiła. Redakcja pisze o sprawie przekroczenia dyscypliny finansów publicznych przez Miłowskiego. Sprawa stanowi tajemnice poliszynela w Starostwie i wiadomym jest, że prokuratura w Nakle rozpoczęła czynności w tej sprawie. Zobaczymy co dalej....

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 25 (25)

  Lobby, lobbyści loobiątka, w dniu 28-02-2018 20:45:56 napisał:

  Lobby Nowaka wygrywa 2:0 w gminą Nakło

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 27 (41)

  Starosta Mrugowski?, w dniu 28-02-2018 20:46:35 napisał:

  PSL partia chorągiewka. A jej działacze lubią się wpierdz... w nie swoje sprawy. Taki Mrugowski wyjaśnił kto jest faktycznym starostą. Pewnie to Mrugowski, mieszkaniec gminy Mrocza wydał polecenie Miłowskiemu, żeby nie zgodził się na ograniczenie tonazowe dla ciężarówek w Nakle. To przecież nie jego miasto i nie on korzysta z uszkodzonych dróg. Dalej Miłowski i jego synowa w PCPR. To przykład polityki rodzinnej PSL. Nie dzieje się, ze radna przejrzała na oczy i pożegnała te smutną ferajnę. Lepiej późno niż wcale zdaje się sprawdzać stare przysłowie.

  odpowiedz

  • 39 (73)

  jahu, w dniu 28-02-2018 20:48:55 napisał:

  Zaczęła się ucieczka szczurów z tonącego okrętu. Za chwilę poinformuje, że przechodzi do PISu. Wstyd.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 3 (67)

  kkk, w dniu 28-02-2018 20:49:19 napisał:

  To już wiadomo kto z PiS będzie kandydował na burmistrza w Szubinie. Boże chroń nas!

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • -28 (88)

  A h, w dniu 28-02-2018 20:55:37 napisał:

  Tylko Pani Karolina może uratować Szubin. Wierzę w Panią tak jak setki moich znajomych. Świetna decyzja Pani Karolino. Jestem pod ogromnym wrażeniem tego co się stało. Ma Pani kręgosłup. Teraz liczę na to że będzie Pani startować na burmistrza gminy Szubin.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (5)
  • 27 (75)

  szubin, w dniu 28-02-2018 21:04:52 napisał:

  Jeżeli chodzi o radną z PSL Karolinę to korzystała w trzech kadencjach z wszystkich najwyższych przywilejów w Radzie Powiatu z PSL i nigdy nic nie robiła i było jej tak dobrze . Teraz gdy słupki PSL są niskie to pytanie gdzie farbowany lis pobiegnie , a gdzie lojalność wobec PSL , zdrada !!! ??? Teraz nawet nauczyła się mówić i nawet myśli malowana lala że co od razu na Burmistrza Szubina będzie startować ? Młoda damo najpierw do szkoły życia , społecznie się wykazać a potem jak zasłużysz to może ?????

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (3)
  • 11 (25)

  Hmm, w dniu 28-02-2018 21:26:19 napisał:

  Jeśli faktycznie tak to wygląda z tym zatrudnianiem to słabo... Jestem ciekaw co z tego wyjdzie.

  odpowiedz

  • 10 (36)

  prawda, w dniu 28-02-2018 21:32:54 napisał:

  Przecież tych ludzi w PCPR zatrudniał Hałas. Chciał pozyskać przychylność władz? To się przeliczył.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 28 (34)

  lechu, w dniu 28-02-2018 21:42:18 napisał:

  wybory nadchodzą - zaczyna się ruch i zmiana barw partyjnych

  odpowiedz

  • 6 (32)

  ala, w dniu 28-02-2018 21:46:19 napisał:

  ciekawe kiedy u Napierały zaczną uciekać, bo gościa to już chyba po......o z tymi pisiorami, mam tylko nadzieję że ludzie nie dadzą się naprać na te Jego opowiastki jak to jest i będzie cudnie,

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 23 (63)

  Sławomir, w dniu 28-02-2018 22:19:40 napisał:

  Co ona zrobiła dla Szubina? Znana jest tylko z tego, że jest córką tatusia.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (2)
  • -27 (63)

  Mieszkanka, w dniu 28-02-2018 22:46:39 napisał:

  Jest córką mądrego tatusia,jak już co.Madry ojciec,madra córka.Szanujmy takich ludzi.Zrobiła bardzo dobrze,ze rozstała się z tym PSL.Brawo za odwagę.W wyborach zagłosuje cała moja rodzina na panią.Tak trzymać.Przestańcie dokuczać i ubliżać.Mieszkańcy chcą ludzi młodych,bo komórki dobrze pracują.Powodzenia.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (2)
  • -12 (46)

  Emeryt z Szubina, w dniu 28-02-2018 23:06:34 napisał:

  Hałas jako dyr.pcpr komuś tam podlegał,wiec nie miał wyjścia,robiłto,co mu kazali.,a w ogóle mądry gość.przepisy ma w jednym palcu.Zapomnieliscie,ze wygrał sprawę,że niesłusznie Go zwolnili i upokorzyli.chyba był rozgoryczony,bo wiedział,że niesłusznie.Troche przeżył,ale żyje i żył będzie tego życzę.

  odpowiedz

  • 9 (15)

  BBaa, w dniu 28-02-2018 23:22:44 napisał:

  Takich samorządowców sobie wybraliśmy a teraz narzekamy? Mamy za swoje. Głupota tłumu jest przeogromna. Wybraliśmy karierowiczów i cieszmy się, że ich mamy.

  odpowiedz

  • 26 (64)

  he he , w dniu 28-02-2018 23:35:00 napisał:

  Karolina na Burmistrza ? chyba rozum komuś odebrało żadnego doświadczenia ta Pani nie ma na sesji dzisiaj wszystko czytała z kartki a miasto Szubin i Gmina to nie jest zabawa w kotka i myszkę to trochę w głowie trzeba mieć poukładane . Śmiechu warte żarty sobie stroicie . Do tej pory żyła z pieniędzy podatników niech sobie założy prywatny warsztat i pokaże jak będzie rządzić !

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 30 (56)

  Nakielanin , w dniu 28-02-2018 23:51:09 napisał:

  Abyście drodzy mieszkańcy Szubina wiedzieli co Karolcia o was mówiła to byście już jej tak nie wychwalali. Interesy nade wszystko...

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 23 (41)

  Sędziwoj, w dniu 01-03-2018 09:08:42 napisał:

  Rezygnacja z członkostwa w klubie PSL? A co to znaczy bez rezygnacji z członka zarządu? Panu Bogu świeczka, a diabłu ogarek... Albo zjeść ciastko i mieć ciastko... Ktoś napisał kiedyś o transferach z zarządu przed wyborami... Wróżbita jakiś?

  odpowiedz

  • -11 (41)

  PO i SLD, w dniu 01-03-2018 09:45:31 napisał:

  Niech żyje PiS!

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • -5 (41)

  Partyzanci z PSL-u, w dniu 01-03-2018 10:28:56 napisał:

  do Sędziwoja: ustawa o samorządzie powiatowym, ani żaden inny przepis nie określa, iż zarząd powiatu muszą tworzyć członkowie konkretnych klubów, czy partii. Mało tego. Starosta ani inny członek zarządu powiatu nie musi być radnym, członkiem partii politycznej, czy też klubu radnych. Zgodnie z ustawą można przeprowadzić konkurs na starostę. Oczywiście ostatecznie decyduje Rada Powiatu, stąd stołki niestety rozdaje się "swoim" a nie fachowcom. Złym zwyczajem jest, że w Nakle zawsze wybierano członka zarządu spośród radnych. I tak mamy niestety nieudolnego, wiele obiecującego bez pokrycia "niefachowca" Miłowskiego na tym stołku. Dalej mamy też takiego "dorabiającego" do emerytury Jana Kominiaka, którego zadaniem jest "ochronka" zięcia - dyrektora PUP albo córki, wicedyrektora szkoły specjalnej w Karnowie. Niestety przepisy milczą w tej sprawie, stąd spryciarz Kominiak wykorzystuje ten stan rzeczy do promowania swojej rodziny i co kuriozalne, otrzymuje za to co miesiąc dietę w wysokości 2 000 zł. Co do pani Domżały, faktycznie można mieć żal, że dopiero teraz przejrzała na oczy i odcięła się od tej grupy wzajemnej adoracji z PSL. "Przyspawani" do stołków Bagnerowski (od reaktywacji powiatów, gdy PSL był w rządzącej koalicji przytrafiały się jemu jakieś funkcyjne stołki gratyfikowane extra dietą), Miłowski (partyzanckimi metodami wygryzł Kindermana) to znak rozpoznawczy tego "Gangu Olsena". Może opinii publicznej trzeba było aż 9 radnych z PSL w tej kadencji, by zauważyć, iż PSL to jest zgraja przypadkowych osób, nieprzygotowanych do pełnienia władzy publicznej. Domżała potrafiła publicznie powiedzieć - Dosyć! I za to jej chwała. Dopóki sama nie zrezygnuje z zarządu, albo jej nie wyrzucą za ten publiczny akt odwagi, to będzie patrzyła na ręce członków zarządu, pełniąc rolę osamotnionego audytora tego organu. Chociaż, dla klarownego "odcięcia" się od tych przegranych politykierów-aktywistów z PSL radzę jej, by na następnej sesji zrezygnowała z zasiadania w zarządzie powiatu, firmowanym przez PSL, kontynuatora PRL-owskiego ZSL-u. Pani Karolino, Powodzenia!!! Aaaaa, bym zapomniał nawiązać do słów Miłowskiego o matce...Marny z Pana aktor, jeśli masz jeszcze cokolwiek odgrywać w przyszłości to tylko "Dziady" Mickiewicza

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (2)
  • 13 (29)

  jumbo, w dniu 01-03-2018 11:17:12 napisał:

  A Kinderman i Ulatowscy to juz nie rodzina? Przecież szwagierką Kindermana jest Jola Ulatowska.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • -5 (11)

  Wiola, w dniu 01-03-2018 11:17:33 napisał:

  Kierownik armir doskonałe wystąpienie

  odpowiedz

  • 1 (5)

  Nakielanin, w dniu 01-03-2018 11:42:05 napisał:

  Mogli to załatwić po sesji.

  odpowiedz

  • 15 (33)

  zażenowany, w dniu 01-03-2018 12:13:10 napisał:

  i takich ludzi jak Karolina przyjmą do PiSu?! Może Michalaka i Pogodzińskiego by przyjeli gdyby chcieli. Tylko Danuta Pilarska, moim zdaniem, ma prawo startować na burmistrza z PiSu !!!

  odpowiedz

  • -6 (18)

  xyz, w dniu 01-03-2018 12:25:58 napisał:

  Kuba siedzi w domu i pisze i pisze i pisze......bzdury

  odpowiedz

  • 12 (18)

  franek2222, w dniu 01-03-2018 14:28:49 napisał:

  Uśmiech I sekretarza bezcenny !!!!!!!!!!!!!!!!!

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (2)
  • 5 (15)

  dd, w dniu 01-03-2018 19:35:38 napisał:

  A może tak przyszły burmistrz użyje swoich kompetencji i zajmie się smrodem z chlewni w Królikowie. Ludzie nie mogą wyjść na dwór i żyją jak w konserwach.Jednym słowem piekło!

  odpowiedz

  • 15 (35)

  Szubin , w dniu 01-03-2018 21:12:04 napisał:

  Pani Karolina powinna reprezentować Szubin a rzadko można ją było gdziekolwiek zobaczyć. Dobrze że rezygnacja nastąpiła. Na stanowisko trzeba zapracować rękoma a nie nazwiskiem..

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • -21 (35)

  Mieszkanka, w dniu 01-03-2018 21:32:20 napisał:

  Ludzie dajcie spokój p.Karolinie,jak można ludziom spojrzeć w oczy po takim opluwaniu.Jest demokracja i każdy ma prawo należeć do partii jaka mu się podoba.zajmijcie się sobą i dajcie ludziom pożyc.

  odpowiedz

  • 8 (16)

  xxx, w dniu 02-03-2018 00:14:03 napisał:

  "To jak uderzenie matki w twarz"????? Kumoterstwo, kolesiostwo, rozpasanie dworu, niepotrzebny zastepca, ingorowanie wyborców. DLA MNIE TO JEST JAK NAPLUCIE WYBORCOM W TWARZ za moje pieniadze.

  odpowiedz

  • 18 (28)

  biznes , w dniu 02-03-2018 01:09:44 napisał:

  Nikogo mi nie żal. To jest zwykła chłodna kalkulacja polityczna. Rachunek korzyści i strat. Od dawna można było zauważyć odsunięcie na boczny tor Domzały. Pupilkiem został Mrugowski. Ten to bynajmniej ma łeb do spraw rolnych i najważniejsze łatwo nawiązuje kontakt z ludźmi oraz wypowiada się jasno, prosto i zwięźle (niezły konkurent dla mówcy jak Napierała) . No a Pani Domzała? Jet mało znana. Odsunięta na boczny tor. PiS niemal nie istnieje w Szubinie więc nie trzeba było kupić kogoś kto by zbudował PIS w Szubinie. Co pozostało robić? Odejść na lepsze perspektywy. Zasadnicze pytanie DLACZEGO DOPIERO TERAZ. Przez tyle lat Miłowski niszczył powiat i co? Nagłe przebudzenie???? Nie wierzę!!!

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 1 (15)

  Szubiniak, w dniu 02-03-2018 14:53:52 napisał:

  Generalnie to Karolina to moim zdaniem słaby kandydat na burmistrza Szubina, z ramienia PiSu to po prostu porażka. Nie mają innych pomysłów? Kornalewicz, Wypych, Hałas, Rejment, Pilarska ?

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 5 (5)

  Sru, w dniu 05-03-2018 22:10:48 napisał:

  Ani Hałas ani Domżała nie są w pis-ie i dziękujmy za to Panu, bo ci kandydaci to jakaś patologia

  odpowiedz

  • 0 (0)

  zalesianin, w dniu 07-03-2018 14:50:35 napisał:

  ciekawe czy sprawa rewitalizacji kolei Kcynia Szubin Bydgoszcz będzie tematem kampanii i w Szubinie i w Kcynii. Wiadomo, że Nakło tzn starosta nie jest w ogóle tym zainteresowany, ma w nosie interesy tej części powiatu zresztą służbowy samochód wystarczy mu. Ja zagłosuje na tę osobę, która przedstawi pomysł działań na rzecz przywrócenia pociągu do Bydgoszczy i Poznania

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Sprawdzanie skuteczności hamowania
SYPIALNIE
JADALNIE
Pokój dzienny/ jadalnia/ sypialnia/ biuro
Materiały eksploatacyjne do wszystkich drukarek
Od 4,90 PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności układu kierowniczego
Sprawdzanie świateł
Oczyszczanie twarzy
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Działka od południa? To nie problem!

Za najwygodniejsze do zagospodarowania uchodzą działki z wjazdem od strony północnej. Ale nie każdy ma tyle szczęścia, żeby nabyć taką właśnie nieruchomość. Podpowiadamy, jaki projekt wybrać i jak następnie usytuować go na działce o mniej korzystnej lokalizacji.

(czytaj więcej)
0

To był pracowity rok dla strażaków. Wiele interwencji podjęto po nawałnicy

Ponad 31 tysięcy interwencji odnotowali w 2017 roku strażacy w województwie kujawsko-#pomorskim – to o 25 procent więcej niż w roku poprzednim. Jedna piątą strażackich akcji (ponad 6 tysięcy zdarzeń) stanowiły wyjazdy związane z usuwaniem skutków sierpniowej nawałnicy.

(czytaj więcej)
0

Jak zrobić murowany grill?

Grillowanie to jeden z przyjemniejszych sposobów na plenerowy wypoczynek. Miły czas w gronie znajomych smakuje najlepiej, gdy stoły zastawione są pieczonymi na grillu mięsami, rybami i warzywami. Na rynku znajdziemy wiele przenośnych urządzeń do grillowania, ale miłośnicy takiej formy wypoczynku z pewnością powinni pomyśleć o czymś więcej – o zbudowaniu własnego grilla. Jak to zrobić i dlaczego warto?

(czytaj więcej)