Dziś mamy 19 sierpnia 2019, poniedziałek, imieniny obchodzą:

06 lutego 2019

Retkowo już po zebraniu. Reelekcja Barbary Świątkowskiej

fot. LZ

fot. LZ

W poniedziałkowy wieczór mieszkańcy sołectwa Retkowo spotkali się w świetlicy wiejskiej, by wziąć# udział w sołeckim zebraniu wyborczym. Wybierano sołtysa i radę sołecką.

Na początku zebrania sołtys Retkowa Barbara Świątkowska przedstawiła sprawozdanie z mijającej kadencji. Mówiła o tym, co się udało – m.in. udział w turniejach wsi, zabawy integracyjne, współudział w WOŚP, organizacja zajęć dla dzieci, aktywne działanie KGW, doposażenie świetlicy wiejskiej i placu zabaw, itp. Sołtys podkreśliła także to, czego nie udało się zrobić. To przede wszystkim przebudowa dróg powiatowych, budowa chodnika, naprawa i dostawienie lamp oświetleniowych we wsi, choć były to zadania zgłoszone do różnych instytucji. W swoim sprawozdaniu Barbara Świątkowska podziękowała także mieszkańcom za wszelką pomoc, zwłaszcza w czasie nawałnicy z sierpnia 2017, współpracę na rzecz sołectwa i zaufanie.

Zanim rozpoczęły się wybory, głos zabrał burmistrz Szubina Mariusz Piotrkowski. - Często nie zdajemy sobie sprawy z roli sołtysa. To przede wszystkim zmaganie się z problemami, rozwiązywanie sytuacji spornych. Nie wyobrażam sobie funkcjonowania wsi bez sołtysa. Jesteście zgraną miejscowością, to co zrobiliście zasługuje na szacunek – powiedział.

W Retkowie była tylko jedna kandydatka na sołtysa – Barbara Świątkowska. Mieszkańcy zgłosili jeszcze kandydaturę Jana Leśniewskiego, lecz ten nie wyraził zgody. Wybory przeprowadziła komisja skrutacyjna w składzie Małgorzata Mielniczak i Katarzyna Wolak. W głosowaniu wzięło udział 55 osób. W wyniku tajnego głosowania sołtysem Retkowa została Barbara Świątkowska. Otrzymała 41 głosów za i 14 przeciw.

Zgodnie ze statutem sołectwa, w radzie sołeckiej muszą znaleźć się minimum 3 osoby. Do tej pory członków rady było 5 i tylu wybrano na kolejną kadencję. Tu głosowanie było już jawne, gdyż zgłoszono właśnie 5 kandydatów. I tak do rady sołeckiej Retkowa weszły: Barbara Pilarska, Barbara Woźniak, Renata Goździk, Małgorzata Mielniczak, Danuta Pilarska. Panie otrzymały 51 głosów poparcia, 4 osoby wstrzymały się od głosu.

Zebranie było okazją do porozmawiania o problemach wsi. A te dotyczą przede wszystkim stanu dróg, braku chodnika i braku oświetlenia.

Oceń artykuł: 7 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Pomoc przy kontroli ZUS
od 50PLN
Szczotka elektryczna z jonizacją Fox Red Hot
175PLN 140PLN
Botox
Opracowujemy Instrukcje bhp
od 50PLN
Elzab Delta Max E
sugerowana cena producenta: 2950,70PLN
Fotoobrazy na płótnie
od 48,50PLN
Nowe stylizacje
Krzesło młodzieżowe
0

Okres grzewczy coraz bliżej. Jak zadbać o modernizację źródła ciepła?

We wrześniu rozpoczyna się kolejny sezon grzewczy. Coraz chłodniejsze dni i # noce oznaczają konieczność uruchomienia centralnego ogrzewania w naszych domach.

(czytaj więcej)
0

Jak w ciąży przetrwać upały. Co przyszłe mamy powinny zrobić?

Od kilku lat w naszym kraju letnie miesiące są coraz bardziej gorące. Bywają dni trudne do # przetrwania dla każdego z nas, a zwłaszcza dla przyszłych mam.

(czytaj więcej)
0

Wytwarzamy zbyt dużo CO2. Już możemy odczuć zmiany klimatu

Dwutlenek węgla (CO2) to jeden z gazów cieplarnianych, którego nadmierna emisja # przyczynia się do niepożądanych zmian klimatycznych na świecie.

(czytaj więcej)
0

Kierunek wakacje. Dlaczego warto wybrać lot czarterowy?

Coraz więcej osób interesuje się lotami czarterowymi. Przeloty organizowane przez # biura podróży potrafią kosztować znacznie mniej, niż te wykupione bezpośrednio u przewoźnika.

(czytaj więcej)