Dziś mamy 24 kwietnia 2019, środa, imieniny obchodzą:

06 lutego 2019

Retkowo już po zebraniu. Reelekcja Barbary Świątkowskiej

fot. LZ

fot. LZ

W poniedziałkowy wieczór mieszkańcy sołectwa Retkowo spotkali się w świetlicy wiejskiej, by wziąć# udział w sołeckim zebraniu wyborczym. Wybierano sołtysa i radę sołecką.

Na początku zebrania sołtys Retkowa Barbara Świątkowska przedstawiła sprawozdanie z mijającej kadencji. Mówiła o tym, co się udało – m.in. udział w turniejach wsi, zabawy integracyjne, współudział w WOŚP, organizacja zajęć dla dzieci, aktywne działanie KGW, doposażenie świetlicy wiejskiej i placu zabaw, itp. Sołtys podkreśliła także to, czego nie udało się zrobić. To przede wszystkim przebudowa dróg powiatowych, budowa chodnika, naprawa i dostawienie lamp oświetleniowych we wsi, choć były to zadania zgłoszone do różnych instytucji. W swoim sprawozdaniu Barbara Świątkowska podziękowała także mieszkańcom za wszelką pomoc, zwłaszcza w czasie nawałnicy z sierpnia 2017, współpracę na rzecz sołectwa i zaufanie.

Zanim rozpoczęły się wybory, głos zabrał burmistrz Szubina Mariusz Piotrkowski. - Często nie zdajemy sobie sprawy z roli sołtysa. To przede wszystkim zmaganie się z problemami, rozwiązywanie sytuacji spornych. Nie wyobrażam sobie funkcjonowania wsi bez sołtysa. Jesteście zgraną miejscowością, to co zrobiliście zasługuje na szacunek – powiedział.

W Retkowie była tylko jedna kandydatka na sołtysa – Barbara Świątkowska. Mieszkańcy zgłosili jeszcze kandydaturę Jana Leśniewskiego, lecz ten nie wyraził zgody. Wybory przeprowadziła komisja skrutacyjna w składzie Małgorzata Mielniczak i Katarzyna Wolak. W głosowaniu wzięło udział 55 osób. W wyniku tajnego głosowania sołtysem Retkowa została Barbara Świątkowska. Otrzymała 41 głosów za i 14 przeciw.

Zgodnie ze statutem sołectwa, w radzie sołeckiej muszą znaleźć się minimum 3 osoby. Do tej pory członków rady było 5 i tylu wybrano na kolejną kadencję. Tu głosowanie było już jawne, gdyż zgłoszono właśnie 5 kandydatów. I tak do rady sołeckiej Retkowa weszły: Barbara Pilarska, Barbara Woźniak, Renata Goździk, Małgorzata Mielniczak, Danuta Pilarska. Panie otrzymały 51 głosów poparcia, 4 osoby wstrzymały się od głosu.

Zebranie było okazją do porozmawiania o problemach wsi. A te dotyczą przede wszystkim stanu dróg, braku chodnika i braku oświetlenia.

Oceń artykuł: 7 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Opracowujemy Instrukcje bhp
od 50PLN
Drukarka filskalna Novitus DEONe
2290 nettoPLN
Sypialnia Orzech Włoski/ Czarny lub Dąb Denver
Drukarka fiskalna Epson
2950PLN PROMOCJA 2 LATA GWARANCJIPLN
Drukarki fiskalne Innova
3443PLN PROMOCJAPLN
Stół rozkładany + 6 krzeseł
MEBLE PIOTR PASIEKA
DATECS Maluch E.ko
sugerowana cena producenta: 1351,77PLN
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Jak zrobić murowany grill?

Grillowanie to jeden z przyjemniejszych sposobów na plenerowy wypoczynek. Miły czas w gronie znajomych smakuje najlepiej, gdy stoły zastawione są pieczonymi na grillu mięsami, rybami i warzywami. Na rynku znajdziemy wiele przenośnych urządzeń do grillowania, ale miłośnicy takiej formy wypoczynku z pewnością powinni pomyśleć o czymś więcej – o zbudowaniu własnego grilla. Jak to zrobić i dlaczego warto?

(czytaj więcej)