Dziś mamy 19 listopada 2019, wtorek, imieniny obchodzą:

10 lipca 2019

Remonty dróg gminnych. Wydano ponad 3 mln złotych

fot. archiwum

fot. archiwum

Przez gminę Mrocza przebiega prawie 180 kilometrów dróg gminnych. Z tego prawie 120 to drogi # gruntowe i bitumiczne. Ile w ubiegłym roku wydano na ich naprawę i bieżące remonty?

Pomimo corocznych remontów dróg i bieżących napraw, potrzeby poprawy infrastruktury drogowej są duże, podobnie jak w wielu tego typu gminach w Polsce. Jak wynika z danych opublikowanych w raporcie o stanie gminy, przez jej teren przebiega ponad 178 kilometrów dróg gminnych, z czego zdecydowana większość, bo prawie 120 kilometrów, to drogi gruntowe, które wymagają częstszych napraw bieżących. W ciągu tych dróg znajduje się także 12 mostów.

W ubiegłym roku odbudowano 12 dróg w ramach tzw. środków ponawałnicowych. Szczegółowe zestawienie odbudowanych dróg wraz z wysokością środków wydatkowanych na ten cel znajduje się w tabeli. Ponadto, wykonano także budowę chodnika w ramach przebudowy ulicy Rzecznej za kwotę 191 tys. zł, przebudowę ul. Polnej za 206 tys. zł oraz wykonano kolejny etap budowy chodnika w ciągu ulicy Spokojnej za kwotę 37 tys. zł. W sumie na odbudowę i naprawę dróg gminnych w tej gminie wydano w ubiegłym roku ponad 3 mln 230 tys. zł, z czego zdecydowana większość zadań to poprawa ich stanu, który znacznie pogorszył się przez nawałnicę z sierpnia 2017 roku i usuwanie jej skutków.

Poza naprawami ponawałnicowymi, wykonano także sporo tzw. robót i napraw bieżących. Lista zadań wraz z wydanymi środkami znajduje się w kolejnym zestawieniu. Na utrzymanie bieżące z gminnego budżetu wydano w 2018 roku ponad 160 tys. złotych. 

Bieżące utrzymanie dróg – zadania 2018 rok Koszty 
zakup kamienia kruszonego wapiennego i gruzu 46 246,38 zł
zakup znaków pionowych 3 633,12 zł
zakup pojemników na sól, piasek, koszy ulicznych 21 206,34 zł
zakup 50 ton mieszanki solnej 8 610,00 zł
usługa transportowa – materiały do napraw dróg gminnych 20 534,30 zł
odśnieżanie dróg gminnych – zakup usługi 21 206,34 zł
remont ulicy Polnej i Rzecznej 5 183,00 zł
przekruszenie 500 ton kamienia – zakup usługi 11 000,00 zł
cząstkowy remont nawierzchni bitumicznych 17 362,42 zł
remont przepustu w Drzewianowie 5 700,00 zł
Razem 160 681,90 zł
Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (6) Zgłoś naruszenie zasad

  • 0 (0)

  Mieszkaniec, w dniu 10-07-2019 18:58:49 napisał:

  Ulica Rzeczna, budowa chodnika za 191 tys?!!!! Ten kawaleczek chodniczka?!!!! To chyba jakiś żart, kpina i w ogóle!!

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 3 (3)

  Nn, w dniu 11-07-2019 09:46:34 napisał:

  W tej gminie to niewiadomo przetarg wygrwa firma Solo a prace wykonuje prywatna firma p Narloch i nie wiadomo kto ile zarabia ale każdemu to się opłaca a płaci gmina

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Masaż gorącymi kamieniami
Koloryzacja - nowoczesne techniki
Budowa magazynów
Fotopuzzle z nadrukiem A4
26,90PLN
Terminale płatnicze stacjonarne i mobilne
59PLN od 27zł/mcPLN
Novitus Deon E
sugerowana cena producenta: 2816,70PLN
Pomoc przy kontroli ZUS
od 50PLN
Budowa hal
0

Mężczyźni wydadzą na święta Bożego Narodzenia średnio o 500 zł więcej niż kobiety

1722 zł – średnio tyle pieniędzy przeznaczymy w tym roku na święta Bożego Narodzenia.# Co ciekawe, mężczyźni wydadzą przeciętnie ok. 2000 zł, podczas gdy kobiety – ok. 1500 zł. Najdroższe święta będą miały osoby trzydziestokilkuletnie. Zobacz, co jeszcze wynika z badania Barometr Providenta.

(czytaj więcej)
0

Ciąża u kobiety po 40 roku życia. Co warto zapamiętać?

Decyzja o zajściu w ciążę, to kwestia indywidualna. Coraz częściej # kobiety decydują się na nią w późniejszym wieku.

(czytaj więcej)
0

Co piąty uczeń nałogowo korzysta ze smartfona. Niepokojące dane

Niepokój, zdenerwowanie, problemy z koncentracją i uczucie przeciążenia nadmiarem informacji,# przy jednoczesnym braku wystarczającego wsparcia ze strony rodziców – taki obraz polskich nastolatków w sieci wyłania się z badania „Młodzi Cyfrowi” przeprowadzonego przez Fundację Dbam o Mój Z@sięg i Uniwersytet Gdański, we współpracy z firmami LIBRUS i PCG Edukacja.

(czytaj więcej)
0

Ciepło, zdrowo i bezpiecznie. Czy Twój dom jest gotowy na nadejście zimy?

Okres poprzedzający zimę w naszej szerokości geograficznej związany jest z krótkimi dniami#, ochłodzeniem i wszechobecną szarością. Dlatego warto poszukać pozytywnych aspektów takiej pogody. To idealny czas, aby bez wyrzutów sumienia rozpocząć kilkumiesięczny rytuał spędzania wieczorów w wygodnym dresie, z kubkiem gorącej herbaty, czytając książkę czy oglądając ulubiony serial. Zanim zaczniemy w pełni korzystać z jesienno-zimowej aury warto zadbać o odpowiedni mikroklimat w domu i przygotować go na nadejście naprawdę mroźnych miesięcy.

(czytaj więcej)