Dziś mamy 1 kwietnia 2020, środa, imieniny obchodzą:

21 lutego 2020

Remonty dróg głównym tematem rozmów. Zebranie sołeckie w Olszewce

fot. MM

fot. MM

W ostatni czwartek w jednej z sal Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Olszewce zorganizowano kolejne zebranie# sprawozdawcze. Ponad 30 mieszkańców sołectwa wzięło udział w dyskusji z burmistrzem Nakła oraz pracownikami urzędu gminy.

Przybyłych mieszkańców i gości powitał sołtys Olszewki Ryszard Kubiak, który chwilę później odczytał szczegółowe sprawozdanie z działalności swojej oraz rady sołeckiej w roku 2019. Skupił się on w dużej mierze na remoncie drogi powiatowej biegnącej przez Olszewkę, która w najbliższym czasie – mimo widocznej na pierwszy rzut oka konieczności jej naprawy, raczej nie doczeka się tak długo wyczekiwanego przez mieszkańców remontu. Innym, równie ważnym dla mieszkańców tematem okazała się po raz kolejny kwestia budowy świetlicy wiejskiej. Obecnie brany jest pod uwagę teren po starej przepompowni. Po raz kolejny powrócił wątek tzw. małej retencji w Olszewce.

Następnie głos zabrał burmistrz Sławomir Napierała, odnosząc się w swojej wypowiedzi do ogólnych tematów dotyczących zarówno Olszewki, jak i całej gminy. Sporą część dyskusji poświęcono tutaj głównie gospodarce odpadami komunalnymi. Burmistrz dał do zrozumienia mieszkańcom, że podwyżki cen za śmieci są w przyszłości nieuniknione z uwagi na obecnie panującą sytuację w tym temacie. – Jest to problem ogólnopolski. Jeszcze jakoś wytrzymujemy i tych cen podnosić nie musimy, ale ile jeszcze damy radę, tego nie wiem – powiedział Napierała. Oprócz tego, włodarz przybliżył zgromadzonym w sali osobom, zasady działania programu czyste powietrze, a także wypowiedział się na temat szans budowy ronda na Drodze Krajowej nr 10 i omówił wstępne plany modernizacji linii kolejowych na terenie gminy Nakło. Mieszkańcy pytali również o szanse na budowę światłowodu w Olszewce. Jako ostatnia głos zabrała radna Halina Mnichowska, która podobnie jak na innych zebraniach sołeckich, przekazała mieszkańcom kilka istotnych informacji w zakresie rolnictwa.

Oceń artykuł: 2 13

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Kasa fiskalna ONLINE Datecs WP25
1299PLN PROMOCJAPLN
Skup i sprzedaż części
Opracowujemy Instrukcje bhp
od 50PLN
Botox
Kalkulatory
od 6,90PLN
Analiza stanu bhp w firmie
od 50PLN
Szkolenia p.poż.
od 50PLN
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
0

Chodź, pomaluj swój świat… na zielono. Apetyczne przepisy na Dzień Szpinaku

Świętować można z różnych okazji. Boże Narodzenie jednoznacznie kojarzy się z #czerwonym barszczem i zupą grzybową, a Wielkanoc to świetny pretekst do zajadania się żurem i jajkami na tysiąc sposobów. Kalendarz jest jednak wypełniony wieloma innymi, smakowitymi datami. Wiedzieliście, że 26 marca obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Szpinaku? Najwyższa pora dać temu liściastemu specjałowi zielone światło w kuchni!

(czytaj więcej)
0

Co robić z dziećmi w domu? Wspólnie pieczmy słodkości!

Co robić z dzieciakami, które więcej czasu spędzają w domu? Istnieje wiele pomysłów na to, #jak w prosty i przyjemny sposób zorganizować czas, angażując także najmłodszych. Jedną z przyjemniejszych aktywności, która pozwoli nam na działanie zespołowe, jest wspólne pieczenie słodkości – a efekty, och, będą pyszne! Oto garść inspiracji na proste w przygotowaniu i smaczne wypieki, które możemy przyrządzić wspólnie z najmłodszymi.

(czytaj więcej)
0

"Odkażanie" koronawirusa po polsku. W izolacji coraz częściej sięgamy po alkohol

Butelka wódki, kilka piw i ze dwa wina – to dla żony. Będzie na zapas” – mówi, stojąc w kolejce #w monopolowym. Ale robi to także następnego dnia… Pandemia koronawirusa i związana z nią kwarantanna staje się dla wielu Polaków pułapką. W wyniku izolacji częściej sięgają po alkohol i piją znacznie większe jego ilości. Podczas gdy np. władze departamentu Aisne w północno-wschodniej Francji wydają zakaz sprzedaży alkoholu w związku z epidemią Covid-19, w Polsce sklepy monopolowe pospiesznie i na bieżąco uzupełniają braki w asortymencie.

(czytaj więcej)
0

Miejsce relaksu i odpoczynku. Przygotuj balkon na ciepłe dni

Marzysz o własnej, zielonej enklawie, idealnym miejscu do relaksu? Brak ogrodu albo# pokaźnych rozmiarów tarasu nie musi być problemem. Coraz cieplejsza pogoda, dłuższe dni, a dodatkowo odpowiedzialne i rozsądne #zostańwdomu mogą sprzyjać liftingom balkonów.

(czytaj więcej)