Dziś mamy 9 lipca 2020, czwartek, imieniny obchodzą:

21 lutego 2020

Remonty dróg głównym tematem rozmów. Zebranie sołeckie w Olszewce

fot. MM

fot. MM

W ostatni czwartek w jednej z sal Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Olszewce zorganizowano kolejne zebranie# sprawozdawcze. Ponad 30 mieszkańców sołectwa wzięło udział w dyskusji z burmistrzem Nakła oraz pracownikami urzędu gminy.

Przybyłych mieszkańców i gości powitał sołtys Olszewki Ryszard Kubiak, który chwilę później odczytał szczegółowe sprawozdanie z działalności swojej oraz rady sołeckiej w roku 2019. Skupił się on w dużej mierze na remoncie drogi powiatowej biegnącej przez Olszewkę, która w najbliższym czasie – mimo widocznej na pierwszy rzut oka konieczności jej naprawy, raczej nie doczeka się tak długo wyczekiwanego przez mieszkańców remontu. Innym, równie ważnym dla mieszkańców tematem okazała się po raz kolejny kwestia budowy świetlicy wiejskiej. Obecnie brany jest pod uwagę teren po starej przepompowni. Po raz kolejny powrócił wątek tzw. małej retencji w Olszewce.

Następnie głos zabrał burmistrz Sławomir Napierała, odnosząc się w swojej wypowiedzi do ogólnych tematów dotyczących zarówno Olszewki, jak i całej gminy. Sporą część dyskusji poświęcono tutaj głównie gospodarce odpadami komunalnymi. Burmistrz dał do zrozumienia mieszkańcom, że podwyżki cen za śmieci są w przyszłości nieuniknione z uwagi na obecnie panującą sytuację w tym temacie. – Jest to problem ogólnopolski. Jeszcze jakoś wytrzymujemy i tych cen podnosić nie musimy, ale ile jeszcze damy radę, tego nie wiem – powiedział Napierała. Oprócz tego, włodarz przybliżył zgromadzonym w sali osobom, zasady działania programu czyste powietrze, a także wypowiedział się na temat szans budowy ronda na Drodze Krajowej nr 10 i omówił wstępne plany modernizacji linii kolejowych na terenie gminy Nakło. Mieszkańcy pytali również o szanse na budowę światłowodu w Olszewce. Jako ostatnia głos zabrała radna Halina Mnichowska, która podobnie jak na innych zebraniach sołeckich, przekazała mieszkańcom kilka istotnych informacji w zakresie rolnictwa.

Oceń artykuł: 2 13

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Kasa fiskalna ONLINE Datecs WP50
1299PLN PROMOCJAPLN
Fotokoszulka z nadrukiem
35,00PLN
Fotokubek klasyczny
19,90PLN
Metkownica SATO JUDO 26
sugerowana cena producenta: 184,50PLN
Meble kuchenne
Analiza stanu bhp w firmie
od 50PLN
Ryzyko zawodowe
od 100PLN
Botox
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Kto stawia kropkę nad i? Wprost czy między wierszami?

Każdego dnia komunikujemy się z innymi ludźmi. Na kształt wiadomości wpływ# ma nie tylko mówiący, ale również słuchacz. To, co słyszy adresat, ale przede wszystkim to, jak odbiera on daną wypowiedź, oddziałuje znacznie na jego reakcję. Jak zatem mówić, by zostać właściwie zrozumianym?

(czytaj więcej)
0

Kolorowo na talerzu. Siła warzyw w codziennej diecie

Istotna rola warzyw w codziennej diecie nie wydaje się nowym i zaskakującym #tematem. Świadomość to jedno, ale co z praktyką?

(czytaj więcej)