Dziś mamy 22 marca 2019, piątek, imieniny obchodzą:

11 marca 2018

Remont dwóch ulic ruszy lada dzień. Podpisano umowę z wykonawcą

fot. arch.

fot. arch.

Ulica Gimnazjalna w Nakle oraz Pałacowa w Trzeciewnicy doczekają się przebudowy. W ramach # przetargu wyłoniono wykonawcę. Władze podpisały umowę.

Jak wynika ze szczegółów ogloszonego przetargu, przebudowa nawierzchni ul. Gimnazjalnej ma polegać na podwyższeniu parametrów technicznych drogi. Obejmuje odcinek o długości 0,060 km. Prace polegać będą na sfrezowaniu nawierzchni o gr. 3 cm, wykonaniu regulacji wysokościowej krawężnika przy części zjazdów, wykonaniu warstwy wyrównawczej oraz ścieralnej. Przebudowana droga będzie posiadała dwa pasy ruchu. Odcinek do przebudowy rozpoczyna się w miejscu zakończenia drogi w 2014 roku, a kończy w miejscu zmiany nawierzchni na kostkę betonową.
Przypomnijmy, że remont części ulicy Gimnazjalnej wykonywano razem z ulicami Jackowskiego, Strażacką, Krzywoustego i Dworcową, co powodowało spore utrudnienia w ruchu. To wtedy przebudowywana została ul. Jackowskiego na skrzyżowaniu z Gimnazjalną. Powstała tam droga dwukierunkowa i deptak.

Przebudowa ul. Pałacowej w Trzeciewnicy obejmuje natomiast odcinek o długości 0,126 km. Poza wyrównaniem podłoża, przedmiot zamówienia obejmuje także wykonanie poboczy z kruszywa.

W toku przeprowadzonej procedury przetargowej została wybrana firma PHU Rafał Szymczak z Nakła. Wykonawca, w ramach zadania "Zaprojektuj i wybuduj" ma 180 dni od momentu podpisania umowy na jego wykonanie. Umowa została podpisana w czwartek, 8 marca w nakielsim ratuszu.

Oceń artykuł: 0 3

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (15) Zgłoś naruszenie zasad

  • 5 (11)

  Rolli, w dniu 11-03-2018 20:48:28 napisał:

  a pseudo rondo na Staszica mistrzostwo do absurdów drogowych to kiedy zrobią?

  odpowiedz

  • 16 (20)

  Miejski łazęga, w dniu 11-03-2018 21:05:56 napisał:

  60 metrów ulicy w 180 dni-? !!!! 6 miesięcy potrzebuje wykonawca na przebudowę odcinka 60 metrowego-? To są chyba jakieś żarty.Inwestor płaci mu za czasu trwania inwestycji-? Kto w gminie negocjował ten kontrakt. Można odnieść wrażenie,że wykonawca dysponuje taczką i parą łopat a nie profesjonalnym sprzętem niezbędnym do przebudowy drogi skoro potrzebuje aż 6 miesięcy by dokonać prostej przebudowy 60 metrowego odcinka drogi.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 21 (21)

  Nac, w dniu 12-03-2018 08:25:48 napisał:

  Przebudować felerne skrzyżowanie ul Gimnazjalnej z Krzywoustego i Jackowskiego ! Jak można było spieprzyć to skrzyżowanie ! Panie Burmistrzu wyciągnąć konsekwencje wobec projektanta tego bubla drogowego i na jego koszt przebudować skrzyżowanie.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (4)
  • 3 (5)

  tomek, w dniu 12-03-2018 12:33:14 napisał:

  kiedy bedzie budowane 700 mieszkań w Nakle i kto to sfinansuje :)

  odpowiedz

  • 2 (2)

  Drogowiec, w dniu 12-03-2018 16:57:39 napisał:

  A gdzie ekskluzywny Janek i jego brygada ?

  odpowiedz

  • 9 (9)

  D, w dniu 12-03-2018 18:06:35 napisał:

  Posprzatajcie miasto i okolice wszedzie jest syf i smieci sie walaja!!

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 5 (7)

  miast, w dniu 14-03-2018 07:56:50 napisał:

  Skrzyżowanie Gimnazjalna , Krzywoustego i Jackowskiego to przykład najbardziej absurdalnych rozwiązań drogowych, jaki zafundowano mieszkancom Nakła. Jak dobrze , że jesienią wybory , zmienią się władze a skrzyżowanie może zostanie przebudowane.

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Botox zmarszczki lwie
Analiza stanu bhp w firmie
od 50PLN
Tonery Directions
27PLN
Elzab K10
sugerowana cena producenta: 1586,70PLN
Masaż gorącymi kamieniami
Meble kuchenne
Narożnik z funkcją spania, możliwość wyboru tkanin
Sypialnia - jasny dekor i ryflowane uchwyty
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Jak zrobić murowany grill?

Grillowanie to jeden z przyjemniejszych sposobów na plenerowy wypoczynek. Miły czas w gronie znajomych smakuje najlepiej, gdy stoły zastawione są pieczonymi na grillu mięsami, rybami i warzywami. Na rynku znajdziemy wiele przenośnych urządzeń do grillowania, ale miłośnicy takiej formy wypoczynku z pewnością powinni pomyśleć o czymś więcej – o zbudowaniu własnego grilla. Jak to zrobić i dlaczego warto?

(czytaj więcej)