Dziś mamy 29 marca 2024, piątek, imieniny obchodzą:

20 października 2014
Łokietek Brześć Kujawski - Szubinianka 1:1 (1:1)

Remis na trudnym terenie

Cenny punkt zdobyli w sobotę na wyjeździe piłkarze Szubinianki. W Brześciu Kujawskim zremisowali z Łokietkiem 1:1. Co ciekawe, końcowy wynik został ustalony już w 3 minucie.

To było bardzo dobre spotkanie z obu stron. Choć wynik o tym nie wskazuje, zespoły miały sporo dogodnych sytuacji. Emocje sięgały zenitu od pierwszej minuty. I to dosłownie. Kilka chwil po rozpoczęciu gry, po faulu Dominika Krawczyka, sędzia podyktował rzut karny dla gospodarzy. Jego pewnym egzekutorem został Billy Abbott. Ledwo co nastąpiło wznowienie gry, a piłka po raz drugi trafiła na jedenasty metr. Tym razem jednak po drugiej stronie boiska. W polu karnym faulowany był Michał Machowski, a karnego na bramkę zamienił Mirosław Obremski.

Po takim początku mało kto w Brześciu spodziewał się, że więcej goli tego dnia nie będzie. Ale okazje były. Jeszcze przed przerwą, powracający na boisko po przerwie spowodowanej kontuzją Kamil Zajdlewicz, trafił w poprzeczkę, a Michałowi Machowskiemu, po akcji Jakuba Cegiełki i Mirosława Obremskiego, na drodze do szczęścia stanął słupek.

Po przerwie szubinianie nastawili się na obronę i grę z kontry. W końcówce mogli zostać skarceni, bowiem to gospodarze wyszli z groźną kontrą, ale ostatecznie piłka zatrzymała się na bocznej siatce.

Punkt jest naszym sukcesem – powiedział po meczu trener Szubinianki Wiesław Stepczyński. - Mieliśmy wprawdzie więcej sytuacji strzeleckich, ale cieszymy się z remisu na trudnym terenie. Punk cieszy, ale niestety kontuzji w tym spotkaniu nabawił się Dominik Krawczyk, który już w 10` musiał opuścić boisko. Miejmy nadzieję, że to nic poważnego.

Skład Szubinianki: Przemysław Pawlak, Dominik Krawczyk (10` Sebastian Żurawski, 88` Patryk Stróżyński), Dariusz Chojnacki, Marcin Janicki, Adrian Bogusz, Dawid Woźniak, Kamil Zajdlewicz, Mirosław Obremski, Jakub Cegiełka, Szymon Staszak i Michał Machowski.

W najbliższą sobotę szubinianie podejmą Kujawiaka Kowal. Początek meczu o 15.00.

materiał: Beata Danielewska-Szymczak