Dziś mamy 28 maja 2020, czwartek, imieniny obchodzą:

13 maja 2020

Rekrutacja oczami rekrutera

Zarządzanie zasobami ludzkimi to trudna sztuka, której rekruterzy uczą się na# studiach oraz dzięki doświadczeniu nabywanemu w pracy. Dobry rekruter to taki, który po jednej rozmowie z kandydatem potrafi o nim powiedzieć bardzo dużo. Osoba decydująca o tym, czy zostaniemy przyjęci do pracy, zna wiele technik "prześwietlania" kandydatów.

Główne narzędzie rekrutera - psychologia

Obszerna wiedza z dziedziny psychologii pomaga rekruterom na odpowiednie dopasowanie kandydata do stanowiska. Potrafią oni wyczytać typ naszej osobowości z mowy ciała, sposobu mówienia i tego, co mówimy. Zadają podchwytliwe pytania, w których odpowiedź na nie może być dużo mniej istotna, niż sposób, w jaki odpowiadamy. Niekiedy prowokują kandydatów do pewnych zachowań, by zbadać, jak daleko ci się posuną. Tego typu testy psychologiczne są dla rekruterów na porządku dziennym.
Obserwując zbytnią wylewność kandydatów, rekruterzy czują się jak psychoanalitycy. Gdy na rozmowę przychodzi kandydat w bluzce i jeansach, interpretują to jako brak zaangażowania i szacunku. Zdarza się, że kandydat wyciąga w trakcie rozmowy kanapkę lub odbiera telefon. Tego typu zachowania są dla rekruterów zaskakujące.
Pracuj.pl zawsze dobrze opisuje swoje oferty pracy, dzięki czemu już na etapie ich przeglądania pracownik może dokonać wyboru, czy nadaje się na konkretne stanowisko, czy nie. Jeśli jednak popełni błąd i źle oceni swoją osobę, na pewno rekruter zrobi to za niego na rozmowie o pracę. Praca wymaga zaangażowania, konkretnej wiedzy i doświadczenia, ale też osób, które mają odpowiednio dopasowaną osobowość.
Rekruterzy dopasowują danego kandydata, nie tylko do rodzaju pracy, ale do obecnego, istniejącego już zespołu. To bardzo ważne i odpowiedzialne zajęcie.
Oceniają jego cierpliwość, umiejętność organizacji czasu, predyspozycje przywódcze, zaangażowanie, samodyscyplinę, logiczne myślenie, umiejętności wnioskowania, spójność pomiędzy tym, co mówi a tym, co jest napisane w jego CV i wiele, wiele innych aspektów.

Oprócz technik zaczerpniętych z psychologii rekruterzy w dużej mierze posiłkują się swoją intuicją przy wyborze kandydatów do pracy. Po wielu latach praktyki potrafią instynktownie oceniać i przydzielać ludzi do konkretnych grup.

Nie powinniśmy traktować odrzucenia naszej kandydatury na dane stanowisko, jako porażki. Wprawne oko rekrutera mogło dostrzec w nas cechy, które sprawiałyby, że dana Praca nas unieszczęśliwi. Nie przyjęcie kandydata do danej pracy, powinno być przez niego interpretowane, jako danie mu szansy, na znalezienie lepszego, bardziej dopasowanego do jego charakteru zawodu.

 

Materiał Partnera- Artykuł Sponsorowany

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Nie kupisz już miału do celów grzewczych. Zmiany od 1 lipca 2020 r.

Od 1 lipca 2020 r. będzie obowiązywał zakaz sprzedaży miałów z węgla kamiennego dla #gospodarstw domowych oraz kotłów o mocy poniżej 1 MW. Do dyspozycji kupujących pozostaną jedynie droższe paliwa.

(czytaj więcej)
0

Dzień Różnorodności Biologicznej. Dlaczego należy dbać o każdy gatunek?

Środowisko naturalne w ostatnich dekadach musi mierzyć się z wieloma wyzwaniami.# Niestety, za część tych problemów odpowiada człowiek i jego działalność, prowadząca m.in. do intensyfikacji efektu cieplarnianego. Obchodzony z inicjatywy ONZ Międzynarodowy Dzień Różnorodności Biologicznej (22 maja) to dobry moment, by zauważyć, że każdy z nas może przeciwdziałać negatywnym zmianom w światowym ekosystemie.

(czytaj więcej)
0

Każdy może zostać szefem kuchni. Wystarczą produkty i pomysł

Czas spędzany w domu i utrudniony dostęp do niektórych produktów, mogą okazać się #źródłem ciekawych pomysłów. Okazuje się, że w na co dzień niedocenianych zasobach domowej spiżarni, drzemie niemały potencjał. O tym, jak własną kuchnię zamienić w prawdziwą fabrykę smakołyków rozmawiamy z Jakubem Kuroniem – szefem kuchni i ekspertem kulinarnym.

(czytaj więcej)
0

Pielęgnacja włosów w czasie pandemii koronawirusa. O czym warto pamiętać?

Trwająca pandemia jest odczuwalna we wszystkich dziedzinach życia, szczególnie nasze zdrowie jest# obecnie pod specjalnym nadzorem. To czas, kiedy powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na kondycję całego swojego organizmu. Nie zawsze jednak zdajemy sobie sprawę, że aktualna sytuacja może również negatywnie wpłynąć na nasze włosy.

(czytaj więcej)