Dziś mamy 19 marca 2024, wtorek, imieniny obchodzą:

24 czerwca 2018

Rejs po mazurskich jeziorach. Pogoda dopisała uczestnikom

fot. Weronika Płaczek

fot. Weronika Płaczek

W dniach 10 – 16 czerwca 2018 roku młodzież z Szkolnego Koła Żeglarskiego # I LO im. B. Krzywoustego w Nakle uczestniczyła w rejsie po Jeziorach Mazurskich.

Żeglarska przygoda tradycyjnie jak co roku rozpoczęła się sześciogodzinną podróżą PKP młodzieży wraz opiekunami do Giżycka, gdzie nastąpiła krótka odprawa, przydział jachtów i podstawowe szkolenie z zasad bezpieczeństwa. Następnego dnia rozpoczął się pięciodniowy rejs, w trakcie którego odbyło się wiele żeglarskich przygód których nie sposób opisać w kilku zdaniach. W swej żeglarskiej podróży uczniowie poznali takie jeziora jak: Kisajno, Dargin, Mamry czy Święcajty. Do pokonania mieli również kanał Węgorzewski oraz cumowanie w licznych portach gdzie wieczorami organizowane były ogniska, śpiewy szant i otrzęsiny uczniów, którzy pierwszy raz uczestniczyli w rejsie.

Młodym adeptom pogoda dopisywała przez cały rejs a dobrze przygotowana kadra sterników czuwała nad bezpieczeństwem. Młodzież miała okazję poznać wiele tajników żeglarskiego życia, ucząc się podstaw prowadzenia jachtu, jego klarowania i pracy w kambuzie. Warto dodać, że dojrzałą decyzją uczniów „Krzywoustego” kolejny rejs odbył się bez telefonów komórkowych. Pozwoliło to na pełną integrację, zabawę i maksymalne wykorzystanie czasu. W rejsie uczestniczyli również uczniowie z I LO im. S. Wyspiańskiego w Szubinie oraz uczniowie z ZSP im. S. Staszica w Nakle. Łącznie pojezierze mazurskie poznawało i uczyło się żeglarstwa blisko czterdziestu uczniów w armadzie pięciu jachtów.

Szkolne Koło Żeglarskie I LO w Nakle wraz z opiekunem Marcinem Kulińskim, składa słowa podziękowania wszystkim zaangażowanym osobom, które włączyły się w organizację rejsu i wspólnie z nami przeżywali po raz dziewiąty przygodę na Mazurach. Szczególnie dziękujemy naszym sternikom Jackowi Wiśnickiemu, Markowi Semrau, Andrzejowi Semrau, oraz pozostałym opiekunom i sternikom załóg z Szubina i Nakła: Małgorzacie Bielskiej-Pingot, Michałowi Stachowskiemu, Oskarowi Pantkowskiemu i Kazimierzowi Stasińskiemu. To dzięki wam mamy możliwość realizacji żeglarskich pasji, rozwoju talentów wokalnych, kulinarnych i doskonaleniu umiejętności żeglarskich.

Zadowoleni uczniowie z niecierpliwością czekają na kolejne żeglarskie przygody połączonych sił szkół ponadgimnazjalnych powiatu nakielskiego. Szkolny rejs zorganizowano w ramach realizacji projektu zajęć pozalekcyjnych pn. „PŁYWAM, KONTRUJĘ, ŻEGLUJĘ-PRZYGÓD POSZUKUJĘ”, który otrzymał wsparcie Starostwa Powiatowego w Nakle.

materiał: Weronika Płaczek/Marcin Kuliński

Autorzy nie wyrażają zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 3 5

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Jak prawidłowo stosować antybiotyki? Nie przerywaj kuracji

Czy wiesz, jak prawidłowo stosować antybiotyki? Zapobieganie infekcjom i odpowiednie ich# leczenie pomogą zachować skuteczność leków i zapobiegać antybiotykoodporności.

(czytaj więcej)
0

Ćwiczenia policjantów i straży granicznej. Wspólne działania

Policjanci, wspólnie ze strażą graniczną, wzięli udział# w ćwiczeniach na terenie Portu Lotniczego w Bydgoszczy. Miały one na celu sprawdzenie i utrwalenie działań służb w odpowiedzi na realne zagrożenia, które mogą wystąpić podczas codziennej działalności lotniska.

(czytaj więcej)
0

Terytorialsi na kolejnym szkoleniu. Kurs SERE był bardzo wymagający

Ucieczka, unikanie przeciwnika, przetrwanie w terenie to tylko niektóre #zagadnienia kursu SERE poziomu B, który w minionym tygodniu zrealizowało Centrum Szkolenia Wojsk Obrony Terytorialnej w Toruniu. W 5-dniowym kursie udział wzięło kilkunastu Terytorialsów z całego kraju, a zajęcia realizowane były m.in. na terenie borów Tucholskich.

(czytaj więcej)
0

Co nam mówi kod kreskowy? Czy prefiks 590 = Polska?

Kto odpowiada za kody kreskowe#? GS1 to międzynarodowa organizacja zajmująca się zarządzaniem systemem znakowania produktów kodami kreskowymi.

(czytaj więcej)