Dziś mamy 18 lutego 2019, poniedziałek, imieniny obchodzą:

24 czerwca 2018

Rejs po mazurskich jeziorach. Pogoda dopisała uczestnikom

fot. Weronika Płaczek

fot. Weronika Płaczek

W dniach 10 – 16 czerwca 2018 roku młodzież z Szkolnego Koła Żeglarskiego # I LO im. B. Krzywoustego w Nakle uczestniczyła w rejsie po Jeziorach Mazurskich.

Żeglarska przygoda tradycyjnie jak co roku rozpoczęła się sześciogodzinną podróżą PKP młodzieży wraz opiekunami do Giżycka, gdzie nastąpiła krótka odprawa, przydział jachtów i podstawowe szkolenie z zasad bezpieczeństwa. Następnego dnia rozpoczął się pięciodniowy rejs, w trakcie którego odbyło się wiele żeglarskich przygód których nie sposób opisać w kilku zdaniach. W swej żeglarskiej podróży uczniowie poznali takie jeziora jak: Kisajno, Dargin, Mamry czy Święcajty. Do pokonania mieli również kanał Węgorzewski oraz cumowanie w licznych portach gdzie wieczorami organizowane były ogniska, śpiewy szant i otrzęsiny uczniów, którzy pierwszy raz uczestniczyli w rejsie.

Młodym adeptom pogoda dopisywała przez cały rejs a dobrze przygotowana kadra sterników czuwała nad bezpieczeństwem. Młodzież miała okazję poznać wiele tajników żeglarskiego życia, ucząc się podstaw prowadzenia jachtu, jego klarowania i pracy w kambuzie. Warto dodać, że dojrzałą decyzją uczniów „Krzywoustego” kolejny rejs odbył się bez telefonów komórkowych. Pozwoliło to na pełną integrację, zabawę i maksymalne wykorzystanie czasu. W rejsie uczestniczyli również uczniowie z I LO im. S. Wyspiańskiego w Szubinie oraz uczniowie z ZSP im. S. Staszica w Nakle. Łącznie pojezierze mazurskie poznawało i uczyło się żeglarstwa blisko czterdziestu uczniów w armadzie pięciu jachtów.

Szkolne Koło Żeglarskie I LO w Nakle wraz z opiekunem Marcinem Kulińskim, składa słowa podziękowania wszystkim zaangażowanym osobom, które włączyły się w organizację rejsu i wspólnie z nami przeżywali po raz dziewiąty przygodę na Mazurach. Szczególnie dziękujemy naszym sternikom Jackowi Wiśnickiemu, Markowi Semrau, Andrzejowi Semrau, oraz pozostałym opiekunom i sternikom załóg z Szubina i Nakła: Małgorzacie Bielskiej-Pingot, Michałowi Stachowskiemu, Oskarowi Pantkowskiemu i Kazimierzowi Stasińskiemu. To dzięki wam mamy możliwość realizacji żeglarskich pasji, rozwoju talentów wokalnych, kulinarnych i doskonaleniu umiejętności żeglarskich.

Zadowoleni uczniowie z niecierpliwością czekają na kolejne żeglarskie przygody połączonych sił szkół ponadgimnazjalnych powiatu nakielskiego. Szkolny rejs zorganizowano w ramach realizacji projektu zajęć pozalekcyjnych pn. „PŁYWAM, KONTRUJĘ, ŻEGLUJĘ-PRZYGÓD POSZUKUJĘ”, który otrzymał wsparcie Starostwa Powiatowego w Nakle.

materiał: Weronika Płaczek/Marcin Kuliński

Autorzy nie wyrażają zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 1 4

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Jak zrobić murowany grill?

Grillowanie to jeden z przyjemniejszych sposobów na plenerowy wypoczynek. Miły czas w gronie znajomych smakuje najlepiej, gdy stoły zastawione są pieczonymi na grillu mięsami, rybami i warzywami. Na rynku znajdziemy wiele przenośnych urządzeń do grillowania, ale miłośnicy takiej formy wypoczynku z pewnością powinni pomyśleć o czymś więcej – o zbudowaniu własnego grilla. Jak to zrobić i dlaczego warto?

(czytaj więcej)