Dziś mamy 26 stycznia 2020, niedziela, imieniny obchodzą:

18 lipca 2019

Realizacja inwestycji w Gminie Sadki. Poprawa dojazdu do pól

fot. Michalina Zygmunt

fot. Michalina Zygmunt

Gmina Sadki w dniu 22 maja 2019r. podpisała umowę z# Województwem Kujawsko-Pomorskim na dofinansowanie inwestycji („Modernizacja drogi gminnej nr 090209C Radzicz-Dębionek o nawierzchni gruntowej na drogę o nawierzchni bitumicznej w ramach modernizacji dróg na odcinku 500 mb.”) w ramach modernizacji dróg dojazdowych do gruntów rolnych na terenie Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Gmina otrzyma dofinansowanie w wysokości 43 200,00 zł.

Następnie w wyniku rozstrzygnięcia zamówienia publicznego w dniu 11.07.2019 r. podpisano umowę z Wykonawcą -  Kowalski Budownictwo Sp. z o.o. W dniu 15.07.2019 r. przekazano plac budowy wykonawcy – Kowalski Budownictwo Sp. z o.o. i rozpoczęto roboty budowlane w celu wykonania III etapu inwestycji pn. „Przebudowa drogi gminnej nr 090209C Radzicz-Dębionek o nawierzchni gruntowej na drogę o nawierzchni bitumicznej w ramach modernizacji dróg na odcinku 500 mb.”

Pierwszy etap zakończył się wykonaniem 1 km nawierzchni bitumicznej na odcinku od miejscowości Radzicz w kierunku Dębionka II w 2016 roku. Drugi etap zakończył się wykonaniem nawierzchni bitumicznej na odcinku 0,5 kilometra od końca pierwszego etapu w kierunku Dębionka II w roku 2017. Celem niniejszej inwestycji jest wykonanie 500 mb przebudowy co zaowocuje poprawą komfortu jazdy zarówno dla dojeżdżających do pól uprawnych jak i dla pozostałych uczestników ruchu.

Materiał: Michalina Zygmunt

Oceń artykuł: 1 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Produkty instax
od 37,90PLN
Spray do loków Joanna 300ml
14PLN
Test amortyzatorów
Sypialnia w ciemnym, orzechowym kolorze
Elzab Jota E
sugerowana cena producenta: 1783,50PLN
MEBLE PIOTR PASIEKA
Elewacje
Fotokoszulka z nadrukiem
35,00PLN
0

Bydgoszcz walczy o tytuł Najlepszego Europejskiego Celu Podróży

Bydgoszcz to jedyne polskie miasto nominowane do udziału w prestiżowym konkursie #o tytuł -Najlepszy Europejski Cel Podróży 2020 (European Best Destination 2020), o który ubiegają się m.in. Praga, Madryt, Wiedeń czy Rzym.

(czytaj więcej)
0

Dzień bez opakowań foliowych. Dlaczego warto z nich zrezygnować?

Na całym świecie produkowane są gigantyczne ilości odpadów. Powstające każdego roku # wyroby z tworzyw sztucznych można liczyć w milionach ton.

(czytaj więcej)
0

Ciemieniucha u niemowlaka. Po czym ją poznać i jak się jej pozbyć?

Ciemieniucha jest jedną z najczęstszych przypadłości okresu niemowlęcego. #Najczęściej pojawia się w okolicy owłosionej skóry głowy i na brwiach. Wbrew obiegowym opiniom nie jest wynikiem niedbałości rodziców o higienę maluszka. Powoduje ją zbyt intensywna praca gruczołów łojowych, które ostatecznie ulegają zaczopowaniu, a zasychający łój tworzy grubą, łuskowatą skorupkę na skórze dziecka. Co warto wiedzieć i jak sobie radzić z ciemieniuchą odpowiada położna Renata Lustyk, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

2019 w CEPiKu. Czas na podsumowanie roku

Niemal trzy tysiące autobusów, ponad 60 tysięcy jednośladów i # 770 tysięcy osobówek. To tylko kilka liczb pokazujących, co nowego pojawiło się w Centralnej Ewidencji Pojazdów przez cały 2019 rok.

(czytaj więcej)