Dziś mamy 25 sierpnia 2019, niedziela, imieniny obchodzą:

18 lipca 2019

Realizacja inwestycji w Gminie Sadki. Poprawa dojazdu do pól

fot. Michalina Zygmunt

fot. Michalina Zygmunt

Gmina Sadki w dniu 22 maja 2019r. podpisała umowę z# Województwem Kujawsko-Pomorskim na dofinansowanie inwestycji („Modernizacja drogi gminnej nr 090209C Radzicz-Dębionek o nawierzchni gruntowej na drogę o nawierzchni bitumicznej w ramach modernizacji dróg na odcinku 500 mb.”) w ramach modernizacji dróg dojazdowych do gruntów rolnych na terenie Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Gmina otrzyma dofinansowanie w wysokości 43 200,00 zł.

Następnie w wyniku rozstrzygnięcia zamówienia publicznego w dniu 11.07.2019 r. podpisano umowę z Wykonawcą -  Kowalski Budownictwo Sp. z o.o. W dniu 15.07.2019 r. przekazano plac budowy wykonawcy – Kowalski Budownictwo Sp. z o.o. i rozpoczęto roboty budowlane w celu wykonania III etapu inwestycji pn. „Przebudowa drogi gminnej nr 090209C Radzicz-Dębionek o nawierzchni gruntowej na drogę o nawierzchni bitumicznej w ramach modernizacji dróg na odcinku 500 mb.”

Pierwszy etap zakończył się wykonaniem 1 km nawierzchni bitumicznej na odcinku od miejscowości Radzicz w kierunku Dębionka II w 2016 roku. Drugi etap zakończył się wykonaniem nawierzchni bitumicznej na odcinku 0,5 kilometra od końca pierwszego etapu w kierunku Dębionka II w roku 2017. Celem niniejszej inwestycji jest wykonanie 500 mb przebudowy co zaowocuje poprawą komfortu jazdy zarówno dla dojeżdżających do pól uprawnych jak i dla pozostałych uczestników ruchu.

Materiał: Michalina Zygmunt

Oceń artykuł: 1 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Novitus Nano E
sugerowana cena producenta: 1586,70PLN
Drukarki kodów kreskowych
1352PLN 985PLN
Żel UV 5ml
7,50PLN
MEBLE PIOTR PASIEKA
Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
Usługi prowadzenia ksiąg rachunkowych
od 50PLN
Gabinet / jadalnia / pokój dzienny
Gabaryty (3,2m x 4,5m)
0

Mała architektura. Niewielkie elementy o dużym znaczeniu

Ogrodowe elementy dekoracyjne znajdują zastosowanie nie tylko w# przestrzeni miejskiej, ale również w indywidualnych aranżacjach wokół domu.

(czytaj więcej)
0

Nieudana podróż samolotem. Kiedy można ubiegać się o odszkodowanie?

Sezon urlopowy to czas wzmożonego ruchu lotniczego. To właśnie w tym okresie # notowanych jest najwięcej opóźnień samolotów, odwoływane są loty i zgłaszane zagubienia bagażu.

(czytaj więcej)
0

Wytwarzamy zbyt dużo CO2. Już możemy odczuć zmiany klimatu

Dwutlenek węgla (CO2) to jeden z gazów cieplarnianych, którego nadmierna emisja # przyczynia się do niepożądanych zmian klimatycznych na świecie.

(czytaj więcej)
0

Jak pielęgnować oczy noworodka? Co powinniśmy zrobić?

Tuż po urodzeniu dzieci często borykają się z zaczerwienionymi białkami oczu, podrażnionymi # spojówkami i opuchniętymi powiekami.

(czytaj więcej)